Pořád bojujeme, nevzdáváme se. Duel s Vítkovicemi jsme měli dobře rozehraný, nakonec se ale body dělily.
27.kolo (12.5.2018) | Stovky
FK Frýdek-Místek - MFK Vítkovice
2:2

Lepší vstup do utkání měli hosté, kteří drželi častěji míč na svých kopačkách. Jenže fotbal se hraje na góly, a ty v úvodu dávali domácí. Ve 12. minutě se Valcíři dostali rychlou akcí po pravé straně před branku soupeře, ve velkém vápně chyboval při odkopu S. Dramé, míč se odrazil k volnému Varadimu, který dokázal prostřelit brankáře Květona - 1:0. Uběhlo dalších sedm minut a ve Stovkách bylo ještě veseleji. Tentokráte domácí vedli rychlý protiútok po levé straně hřiště, Slaninka povedeným centrem našel před hostující brankou Varadiho, který hlavou v pádu podruhé rozjásal domácí příznivce - 2:0. Začátek střetnutí nám vyšel parádně!!

Ve 33. minutě se ale ke slovu dostali hosté. Motyčka se zmocnil před velkým vápnem odraženého míče, vypálil a rozhodčí Zelinka po ruce Fukaly odpískal pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Twardzik a jeho ránu na pravou ruku dokázal brankář Mihálek vystihnout. Uběhlo dalších pět minut a vítkovický krajní obránce své selhání dokázal napravit. Po centru Oklešťka se totiž Twardzik dostal v našem vápně k zakončení a hlavou zamířil přesně k tyči - 2:1. Krátce před pauzou mohli Valcíři udeřit potřetí. Roh Slaninky prodloužil Varadi na zadní tyč, ale s hlavičkou Mravce si brankář Květon dokázal u pravé tyče poradit.

Druhá půle už tolik vzruchu nenabídla, přesto se v ní udály důležité věci. V 54. minutě nechali domácí zadáci více prostoru Žondrovi, který dokázal vítkovický celek vrátit do zápasu - 2:2. O další vzruch se hosté postarali v 68. minutě, kdy Pašek dokázal dostat míč do naší branky, naštěstí se hostující záložník trefil z ofsajdu.

Derby tedy skončilo nakonec remízou 2:2. V dalším utkání se Valcíři představí už ve středu, kdy zajíždí do dalekého Sokolova.

MFK Frýdek-Místek - MFK Vítkovice 2:2 (2:1)
Branky: 12. a 19. Varadi - 38. Twardzik, 54. Žondra. Rozhodčí: Zelinka - Horák, Polák. ŽK: M. Fukala, Mravec - Twardzik, S. Dramé. Diváci: 812:
Frýdek-Místek: Mihálek - Biolek (75. Hruška), Literák, Mravec, M. Fukala - Macej (64. Krčula), Willwéber, Mozol, Slaninka - Varadi (77. Chvěja) - Tandir. Trenér: Martin Pulpit.
Vítkovice: Květon - Cverna, Mikula, S. Dramé, Twardzik - Pašek, Motyčka, Ožvolda (80. Mrázek), Okleštěk, Hýbl (83. Kučera) - Žondra. Trenér: Ľudevít Grmela.

Martin Pulpit (trenér Frýdku-Místku): Jsem spokojený s výkony pouze některých hráčů. Už jsem to říkal i v kabině, tohle je válka. Někteří z nich neválčili, a pokud si to v kabině nevyříkají, před posledními třemi zápasy, bude to těžké. Naše jediná šance je vyhrát v Sokolově a neprohrát doma s Ústím.

Ľudevít Grmela (trenér Vítkovic): Základní pohled je ten, že se pořád sice bavíme o tom, abychom se vyvarovali hrubým chybám, jenže hned zpočátku ji obrana zase udělala a pustili jsme soupeře do vedení. Do utkání jsme přitom vstoupili dobře, byli jsme na míči, jenže jsme po chvíli prohrávali o dva góly. Na druhé straně si ale cením toho, že kluci v sobě našli sílu ze zápasem ještě něco udělat, byť jsme ještě ke všemu neproměnili penaltu. Kluci nepodlehli eufórii domácích. Ale pořád se opakují věci, které nám v té druhé lize komplikují život, protože si ani zdaleka nemyslím, že by mužstvo mělo hrát na spodu tabulky.