Valcíři pokračují v jarním sběru třetiligových bodů. Na svém kontě jich máme již 44. V průběžné tabulce jsme sice stále čtvrtí, na vedoucí Kroměříž však nyní ztrácíme pouhé dva body.
30.kolo (1.5.2019) | Stovky
FK Frýdek-Místek - FC Dolní Benešov
6:0

Takhle vydařený první poločas už ve Stovkách diváci dlouho nepamatují. V podstatě o osudu střetnutí bylo za necelých dvacet minut rozhodnuto. Ale pojďme popořadě.

Jakým směrem by se asi utkání vyvíjelo, kdyby ve 4. minutě nespálil obrovskou šanci hostí Ondřej Adamík. O dvě minuty později to zkoušel naopak na druhé straně patičkou Petr Literák, k přesnému zakončení scházelo našemu kapitánovi opravdu málo. V 7. minutě už ale udeřilo. Varadi vrátil míč před branku hostí, kde na zadní tyči číhal volný Duda. Po jeho hlavičce se Stovky mohly poprvé v tomto zápase rozjásat - 1:0. Valcíři naprosto ovládli hru, jejich hra měla spád a na hráčích v bílých dresech bylo poznat, že si fotbal užívají.

Ve 14. minutě to byl opět Varadi, který tentokráte vyzval s pomocí Literáka ke skórování Vašíčka - 2:0. Ze hry uběhlo dalších sedm minut a bylo to rozdílem tří branek. Hykel si z levé strany navedl míč do středu hřiště a trefil přesně k tyči - 3:0. Pro hosty velký šok, z kterého však neměl soupeř příliš šance se vzpamatovat. Ve 22. minutě si v defenzívě počínal hodně nedůrzaně Romaněnko a Varadi po překonání gólmana Chvěji skóroval do opuštěné branky Dolního Benešova - 4:0.

"Na utkání jsme se poctivě připravovali, chtěli jsme našim fandům dokázat, že i když se nám v posledních zápasech ne vždy herně dařilo, tak fotbal hrát umíme. Je pravdou, že nám hodně moc pomohl brzký vstřelený gól. Pak do čeho jsme kopli, tak nám vycházelo. Kluci předváděli fotbal v pohybu, hru na jeden či dva doteky. Věřím, že náš fotbal se lidem musel líbit," vrátil se v pozápasovém hodnocení k první části utkání domácí trenér Jan Žižka.

Valcíři měli však málo. Ve 29. minutě se osamocený řítil na hostující branku Duda, v zakončení si ale nepočínal zrovna tak, jak by si i sám představoval a o míč nakonec přišel. Vše si však blonďatý záložník vynahradil o chvíli později, když po levé straně hřiště vysunul aktivního Hýbla, ten se prosmýkl až do velkého vápna soupeře a přesně mířenou ranou upravil skóre na 5:0 (gól byl přeci jen připsán Hýblovi, i když se do cesty míče postavil Vašíček a jemnou tečí hrudí to byl on, kdo se míče dotknul poslední). "Gól jsem nechal Matějovi, zasloužil si ho," usmíval se po zápase frýdecko-místecký útočník. Krátce před poločasovou přestávkou upravoval po Vašíčkově vysunutí Hykel střelou kolem Chvějovy levé nohy už na 6:0!!
Bravo, pánové!!! Parádní to poločas...

Po změně stran to byli stále Valcíři, kteří udávali tempo zápasu. Pár šancí i přišlo, ale domácí už tak úspěšní, jako v prvním poločase, nebyli. Chybělo i trochu toho štěstíčka, jako například v 65. minutě, kdy se po Varadiho úniku dostal do zakončení střídající Gomola. Jeho rybička skončila bohužel jen na tyči. V 73. minutě to byl pak brankář Dolního Benešova, který nám nedovolil přidat další gól. To si na něm vylámal zuby Duda.

"V poločase jsme kluky nabádali aby v koncentraci nepolevili. Kdo však fotbal hrál a fotbalu rozumí, tak ví, že za stavu šest nula máte v podvědomí, že se nemůže nic stát. My jsme hlavně chtěli udržet čisté konto, což se nakonec znovu povedlo," řekl trenér Frýdku plány do druhého dějství. Ten také prozradil, proč přišly v naší sestavě změny oproti poslednímu domácímu zápasu. "Chtěli jsme to trošku změnit, dát tam kluky, kteří se na tréninku v týdnu jevili dobře. Trochu jsme tak sestavu popřehazovali a myslím si, že nám to i vyšlo," dodal.

Valcíři porazili před stále zvyšující se domácí návštěvou (na zápas dorazilo 756 diváků) třetiligového nováčka vysoko 6:0 a už v sobotu je čeká další mistrovské utkání. Tentokráte to bude na hřišti našeho soupeře. V sobotu 4. května se hraje v Hulíně, výkop je naplánován už na 14 hodinu.

"Soupeře jsem viděl osobně v jejich domácím střetnutí s Otrokovicemi. Je to tým, který hraje o záchranu, takže určitě bude hodně nepříjemný. My teď ale potřebujeme také získávat body, nesmíme se ohlížet zda někdo proti nám hraje o záchranu nebo o postup. Teď jsme už v takové pozici, kdy už celá Moravskoslezská liga ví, že to s postupem myslíme naprosto vážně. Soupeři se budou určitě na nás lépe chystat, my ten tlak musíme ustát a hrát tak, jako dnes," přeje si do dalších zápasů trenér Jan Žižka.

Jan Žižka (trenér Frýdku-Místku): Takový zápas se mi samozřejmě hodnotí s úsměvem. Přiznám se, že jsme už jej potřebovali. Chtěli jsme si zvednout sebevědomí a především divákům dokázat, že fotbal hrát umíme. Podle mě jsme v zápase jasně dominovali, na hřišti bylo od začátku jedno mužstvo.

Marcel Melecký (trenér Dolního Benešova): Domácí nás v dnešním utkání předčili úplně ve všem. Vlétli na nás a my jsme vůbec nevěděli, kam dřív. V naší hře mi cházel důraz, agresivita i přesnost. První půli jsme vůbec nezvládli, doslova jsme ji odchodili. Pokud by nám domácí vstřelili deset branek, nikdo by se ani nemohl divit.