FK Frýdek-Místek - 1.SC Znojmo FK 2:2

Tenhle zápas bude nejspíš všechny frýdecko-místecké fotbalisty strašit ještě hodně dlouho. Valcíři totiž v polovině utkání vedli v poklidu dvoubrankovým rozdílem, nakonec po změně stran dovolili soupeři vyrovnat.
18.kolo (17.4.2018) | Stovky
FK Frýdek-Místek - 1.SC Znojmo FK
2:2

Na góly bohaté utkání odstartovala situace z 8. minuty, kdy hostující gólman Veselý chyboval v rozehrávce, ale Mozol opuštěnou bránu trefit nedokázal. Gólu se nakonec Stovky dočkaly po půlhodině hry. Slaninka rozehrál standardní situaci do strany na Willwébera a jeho dělovka si s pomocí tyče a následně ještě znojemského brankáře přeci jen našla skulinku za brankovou čáru – 1:0. Valcíři se dostali do pohody a bylo jen otázkou času, kdy padne další gól. Blízko k němu byl ve 37. minutě Slaninka, kdy míč z jeho kopačky skončil přímo z rohového kopu na bližší tyči znojemské branky. O minutu později svedl Varadi běžecký souboj s hostujícím stoperem Avdićem, který si na hranici velkého vápna pomohl faulem. Rozhodčí Machálek byl celé situaci blízko a nařídil po právu pokutový kop. Avdić za svůj prohřešek uviděl žlutou kartu a jelikož to byla v tomto utkání jeho druhá, byl vyloučen.

Následnou penaltu poslal Mozol přesně k tyči a Stovky podruhé v tomto střetnutí mohly jásat – 2:0. Třetí branka visela na vlásku krátce před přestávkou. A opět v tom mohl mít prsty Slaninka, který zahrál rohový kop a nikým neatakovaný Bala nedokázal hlavou dopravit míč mezi tři bílé tyče.

Druhá půle se domácím fotbalistům vůbec nevydařila. V rozmezí 52. a 54. minuty dovolili Valcíři soupeři nejen snížit, ale po nepokrytí Vašíčka dokonce i vyrovnat. Pak už to byl boj o každičký metr hřiště. V 71. minutě zatočil Slaninka z trestného kopu míč do šestnáctky a Gáč hlavou mířil bohužel nad.

Kromě dvou ztracených bodů se v následujících dvou zápasech musí trenér Martin Pulpit obejít bez krajního obránce Matěje Biolka, který obdržel osmou žlutou kartu.

MFK Frýdek-Místek – 1. SC Znojmo FK 2:2 (2:0)
Branky: 32. Willwéber, 39. Mozol z pk – 52. Štrombach, 54. Vašíček. Rozhodčí: Machálek – Vodrážka, Novák. ŽK: M. Fukala, Biolek, Varadi, Hruška – Avdić, Cheredea. ČK: 38. Avdić (Z). Diváci: 511.
Frýdek-Místek: Mihálek – Biolek, Literák, Gáč, M. Fukala – Krčula (65. Přichystal), Willwéber, Dramé (42. Bala), Slaninka – Mozol (81. Hruška) - Varadi. Trenér: Martin Pulpit.
Znojmo: Veselý – Helísek, Malár, Avdić, Cheredea – Štrombach (90. Pospíšil), Lacko, Šamánek (62. Ambrozek), Machuča, Dujmovič – Vašíček (65. Teplý). Trenér: Leoš Kalvoda.