FK Frýdek-Místek - Slezský FC Opava B 5:1

Valcíři mají za sebou vydařenou generálku, kdy si na hlavním hřišti ve Stovkách poradili s ambiciózním divizním celkem z Opavy 5:1.
(9.3.2019) | Stovky
FK Frýdek-Místek - Slezský FC Opava B
5:1

Svěřenci trenérů Jana Žižky a Josefa Slámy zadělali na své vysoké vítězství již v prvním poločase, kdy se nejprve po standardní situaci prosadil Petr Literák - 1:0. Naší oporu zadních řad pak o sedm minut později doplnil ještě Vašíček, takže naším vedením 2:0 skončila také i první polovina tohoto přípravného střetnutí.

Druhá polovina zápasu vyšla domácím hráčům o něco lépe. Po hodině hry se o další změnu skóre postaral střídající Kutáč (foto vpravo), který hlavou usměrnil míč ke vzdálenější tyči opavské branky - 3:0. V 65. minutě to bylo již rozdílem čtyř gólů. To svůj důraz u zadní tyče uplatnil Vychodil. Opavští v 74. minutě po povedené kombinační akci sice snížili, čtyřgólové vedení jsme si však o další dvě minuty vzali znovu zpět, když hostujícího brankáře podruhé v utkání překonal Vychodil.

Generálka na úvodní jarní duel MSFL se Valcířům povedla, když mladíky z Opavy porazili 5:1. Na úvod odvetné části sezony pocestují Žižkovi svěřenci v pátečním odpoledni do Kroměříže, kde nás určitě nečeká vůbec lehké utkání.

Do Kroměříže už s Valcíři nepocestuje trojice hráčů Martin Kutáč, Jakub Buchlovský a Mario Telnar. "Všechny tři pouštíme do Otrokovic, a to především kvůli jejich větší herní vytíženosti," osvětlil poslední změny v kádru Valcířů trenér Jan Žižka.

Jan Žižka (trenér Frýdku-Místku): Dnes jsme nastoupili proti kvalitnímu soupeři, který bude určitě hrát o špici divizní soutěže. Opava měla mladý manšaft, ale s dobře organizovanou obranou. Soupeř hodně běhavý a já bych chtěl určitě podotknout, že jsme na dobře připraveném terénu sehráli vydařenou generálku. I přesto, že jsme nemohli počítat s pěti hráči, tak se na tenhle fakt vymlouvat nebudeme. To může v podstatě nastat i během rozehrané sezony. I tak si myslím, že jsme utkání zvládli nejen po výsledkové stránce, ale i po té herní, a za to jsem rád. Rozhodla větší zkušenost. Co mi však chybělo, tak možná náš rychlejší přechod do útočné fáze. Gól jsme dostali po naší nekoncentrovanosti. Na tyhle věci si musíme dát v sezoně pozor, protože tam mohou rozhodovat maličkosti.