SK Uničov - FK Frýdek-Místek 3:0

U n i č o v - V rámci 9. kola MSFL zajížděla Lipina na půdu Uničova, který doposud v domácím prostředí neprohrál. Svoji dobrou formu bohužel soupeř potvrdil. O výsledku rozhodl v podstatě již v první půli, povedeným startem do utkání.
9.kolo (29.9.2019) | Uničov
SK Uničov - FK Frýdek-Místek
3:0

Doma Valcíři body sbírají, venku se ale v posledních utkáních trápí. Po prohře ve Znojmě nebodovali ani v Uničově, který se však v této sezóně zatím řadí ke špici tabulky. Uničov vstoupil do utkání velmi aktivně a odměnou mu bylo vedení. V 11. minutě poslal domácí do vedení Jakub Můčka a narýsoval průběh první půle.

Svěřenci trenéra Pulpita nedokázali na rychlý úder soupeř reagovat, ve 26. minutě navíc prohrávali už o dvě branky. Paris Purzitidis měl na malém vápně dostatek volnosti, aby se svojí možností naložil úspěšně. „Z našeho pohledu jsme v první půli zaspali, soupeř na nás vletěl a my jsme se z toho nedokázali nějak vzchopit. Udělali jsme při inkasovaných gólech hrubé chyby, místo odkopu jsme to chtěli vyřešit fotbalově a soupeř tím, že hrál důrazně, tak se dostal do vedení 2:0,“ komentoval rozhodující chvíle celého zápasu asistent trenéra Josef Sláma.

Druhá půle už přinesla vyrovnanější podívanou, přesto mohla hned v úvodu Lipina utržit další ránu, když v 54. minutě orazítkoval Krč střelou ze střední vzdálenosti tyč. I Valcíři měli dobré možnosti, do vyložené šanci se však nedostali. Tečku za utkáním tak udělali opět domácí. V 82. minutě se hlavou prosadil kapitán Tomáš Komenda. „Dá se říct, že druhý poločas byl oboustranně vyrovnaný. V závěru jsme dostali gól, měli jsme tam možná dvě slibné situace, ale nedotáhli jsme to do konce,“ povzdechl si Sláma.

V závěru utkání se pak dostali na hřiště také frýdecko-místečtí mladíci Dudek, Nezhoda a Mikulenka a byť odjíždí Lipina z Uničova s prázdnou, nasbírali alespoň další cenné zkušenosti. „Jsou to talentovaní hráči, ale hodnotit je nějak v takovém utkání, kdy hráli krátkou dobu, je neobjektivní,“ sdělil na závěr asistent trenéra Pulpita. Uničov po výhře přeskočil Frýdek-Místek v tabulce a je třetí, Lipina je na místě čtvrtém a na první Blansko ztrácí čtyři body.

Dušan Žmolík (trenér Uničova): Věděli jsme, že přijede soupeř, který bude chtít hrát a nebude jen bránit. To nám vyhovovalo. Hráli jsme útočně, s čímž jsem spokojený. Zároveň jsme vycházeli ze zabezpečené obrany a udrželi jsme čisté konto. Každá nula je pro nás důležitá.

Martin Pulpit (trenér Frýdku-Místku): Absolutně nevím, co si o takovém výkonu mám myslet. A přitom v týdnu mužstvo vypadalo výborně. Tohle si musí kluci vyříkat mezi sebou. Mě akorát štve, že když už se přiblížíme bodově k prvnímu mužstvu, tak pak přijde tohleto.