Valcíři se ze Šluknovského výběžku vrátili domů s porážkou.
12.kolo (22.10.2017) | MěS Varnsdorf
FK Varnsdorf - FK Frýdek-Místek
1:0

Zápas dvou týmů z konce tabulky začali lépe domácí. Už ve třetí minutě si vytvořili šanci, kdy Rudnytskyy poslal přesný centr na Dordiče, který však trefil jen našeho gólmana. Hned v následující minutě však Dordić, který zleva přízemním centrem našel na zadní tyči Durdeviće, a ten ve skluzu trefil síť naší branky – 1:0! Krátce po rozehrávce chtěli Valcíři vyrovnat, jenže Kovaříkovi se střela příliš nepovedla. V 10. minutě to byl opět Kovařík, který se řítil prakticky sám na domácího brankáře, ale varnsdorfský strážce brány se zaskvěl skvělým zákrokem! Ve 26. minutě měli opět blíže ke skórování domácí, kdy po skrumáži a střele na naši branku vytahoval Buček míč až na brankové čáře na roh! Skvělý zákrok! Ke konci poločasu se tlačili domácí za druhou brankou, ale naši hráči mírnému tlaku odolali i za cenu dvou žlutých karet.

Do druhého poločasu vyběhli Valcíři s touhou vyrovnat a otočit utkání ve svůj prospěch. Byli rychlejší a dříve u míče. Vytvářeli si tlak, ale bohužel, žádné větší šance nepřišly. Až v 74. minutě se ocitl v šanci Bruno Bilić, ale Samoela v bráně domácích opět nepřekonal! Naši chtěli urvat alespoň bod a vrhli se do útoku, čímž se otevírala obrana, kam domácí podnikali rychlé protiútoky. Největší šanci měl v 89. minutě střídající Martin Fenin, ale branku netrefil. I ve tříminutovém nastavení byli naši hráči aktivnější, ale vyrovnávací branku nevstřelili.

FK VARNSDORF - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 1:0 (1:0)

Branky: 5. Durdević. Rozhodčí: Příhoda – Pfeifer, Podaný. ŽK: Dordič, Bláha – Slaninka, Švrček, Pielorz. Diváci: 595.

Varnsdorf: Samoel – Zieris, Král, Chlumecký – Rudnytskyy, Kocourek (75. Bláha), Durdević, Bílek – Dordić (87. Fenin), D. Breda (55. Kozma) – Klobása. Trenér: Zdenko Frťala.

Frýdek-Místek: Buček – Biolek, Švrček, Pielorz, Slaninka – Willwéber (86. Velička), Ondráček (78. Grussmann) – Varadi, Šumský, Bilić (62. Krčula) – Kovařík. Trenér: Josef Petřík st.