V deseti hráčích Lipina své brzké vedení udržet bohužel nedokázala.
10.kolo (30.9.2017) | Na Litavce
1.FK Příbram - FK Frýdek-Místek
2:1

Zápas v Příbrami se nezačal vyvíjet pro Valcíře vůbec špatně! Už ve třetí minutě zahrávali rohový kop, Michal Švrček prodloužil na Matěje Biolka a ten trefil odkrytou branku domácích - 0:1! Tento úvod s hráči Příbrami otřásl a chvilku se hledali. Do první větší šance se dostali v 16. minutě, kdy Jandera Tondu Bučka propálil, ale míč se do branky nakonec nedostal. Naši hráči se v tuto dobu spíše bránili, což, bohužel, přineslo již ve 25. minutě vyloučení Adama Varadiho, který dostal za dva fauly na půlce hřiště dvě žluté v rozmezí deseti minut a šel do sprch. Příbram vycítila šanci na obrat a obléhala pokutové území Lipiny. Naši obránci odolávali a centry sbíral Tonda Buček, který se navíc vyznamenal ve 38. minutě, kdy vychytal v tutovce Danoskiho! Tlak domácích gradoval. Ve 42. minutě po akci z pravé strany odcentroval Fantiš a Skácel hrudníkem vyrovnal – 1:1! A ve 45. minutě zahráli příbramští přímý kop, Skácel našel hlavu Zápotočného a obrat byl dokonán – 2:1!

V druhém poločase chtěli domácí rozhodnout a začali se tlačit k vápnu Lipiny. Ve 48. minutě opět Tonda Buček nedovolil skórovat ve vyložené šanci Černému a v 50. minutě zneškodnil střelu Grajciara. Na čáry a kouzla našeho gólmana v brance jsme si už ale zvykli. Hra se uklidnila a na stadionu byli slyšet hlavně naši věrní fanoušci, kteří vyjeli za svým týmem, za Lipinou! Díky za to! V 67. minutě po souboji upadl v pokutovém území Šumský, ale rozhodčí nepískal. V 69. minutě se sice podařilo domácím dopravit míč do naší sítě, ale tomu předcházel faul na kouzelníka Bučka. V 71. minutě vybojovali naši hráči po standardce roh, který rozehrál Šumský na Pielorze, který míč poslal do šestnáctky, kde s největší pravděpodobností zahrál jeden z domácích rukou, ale penalta se opět nepískala! S přibývajícím časem se Lipina snažila o vyrovnání, čímž otevírala zadní vrátka, ale stav se již do konce utkání nezměnil.