Archiv článkůPosledních 30 článků

18.6.Žemlík vzkazuje: Buďte trpěliví!Redakce Foto: Deník / Lukáš KaboňF r ý d e k-M í s t e k - Budování staronového lipinského mužstva sleduje ze svého hlučínského domova Petr Žemlík. Trenér, který třikrát ve své kariéře působil ve Stovkách, v rozhovoru pro fanoušky odhaluje úskalí takovéto práce.
17.6.Květon: Rozhodl velký zájem Frýdku-MístkuzpF r ý d e k-M í s t e k – Jak dobře víte, Valcíři tvoří pro nadcházející sezónu MSFL nový kádr. Hned prvním oficiálně potvrzeným hráčem pak byla opravdu velká posila v podobě zkušeného brankáře Josefa Květona. Nova gólmanská jednička Lipiny bude patřit mezi základní stavební kameny našeho týmu. Dvaatřicetiletý otec dvou dcer si je toho velmi dobře vědom. Jak prozradil v rozhovoru, i to byl vedle velkého zájmu klubu důležitý faktor při rozhodnutí, jestli na nabídku působit ve Stovkách, kývnout.
16.6.V předkole poháru do FrenštátuzpF r ý d e k-M í s t e k - Středeční los MOL Cupu nám přisoudil v předkole cestu do Frenštátu pod Radhoštěm. Před startem MSFL se tak Valcíři představí v bitvě na hřišti divizního soupeře. Úřední termín je stanoven na 25. července od 17:00.
8.6.Spolupráce s Moravskoslezskou brankářskou akademiízpF r ý d e k-M í s t e k – Rozvoj mládežnického fotbalu jde neustále dopředu, možnosti přibývá a jsme rádi, že jednu takovou můžeme využít. Klub totiž navázal spolupráci s Moravskoslezskou brankářskou akademií. Kvitovat z toho bude nejen naše mládež, ale především široké fotbalové okolí. Ostatně více už v článku.
6.6.Juříček: Zodpovědnosti se nezříkámzpF r ý d e k-M í s t e k - Po sedmi letech se osmadvacetiletý záložník ocitl opět na známých místech. Jaroslav Juříček to jako odchovanec našeho klubu samozřejmě ve Stovkách dobře zná. Nyní bude jedním z důležitých segmentů kádru v nadcházející sezóně MSFL. V rozhovoru jsme samozřejmě jeho návrat důkladně probrali.
5.6.Orel: Představy splnil kemp maximálnězpF r ý d e k-M í s t e k - Valcíři mají za sebou jednu z důležitých částí přípravy na nadcházející ročník MSFL. Uplynulý třítýdenní kemp jsme pochopitelně hodnotili se sportovním manažerem a trenérem A-týmu Karlem Orlem. V našem povídání jsme rozebrali všechny podstatné věci před startem letní přípravy, která se začne 28. června.
5.6.Zpátky doma. Jaroslav Juříček je opět ValcířzpF r ý d e k-M í s t e k - Od přípravek až po muže. Osmadvacetiletý záložník Jaroslav Juříček prošel v našemu klubu všemi kategoriemi a po sedmi letech se opět vrací na místo činu.
4.6.Valcířům skončil kemp, jak vypadá kádr?zpF r ý d e k-M í s t e k - Pátečním tréninkem skončil Valcířům tréninkový kemp a nastal také čas, kdy trenér Karel Orel oznámil, jak bude vypadat kádr na začátku letní přípravy, která odstartuje v pondělí 28. června.
2.6.Nepodařený zápas proti U19 BaníkuzpF r ý d e k-M í s t e k - Poslední zápas v rámci tréninkového kempu se Valcířům nevydařil, proti U19 Baníku Ostrava jsme od začátku utkání tahali za kratší konec a dravější soupeř si připsal zaslouženou výhru.
31.5.První vlaštovka, přichází brankář Josef Květonzp úvodní foto: Deník / František GélaF r ý d e k-M í s t e k - Valcíři hlásí první jisté jméno do kádru pro nadcházející ročník MSFL. Stal se jím brankář s bohatými druholigovými zkušenostmi Josef Květon. S Frýdkem-Místkem podepsal smlouvu na jeden rok. Vítej ve Stovkách Pepo!
31.5.SESTŘIH: Obrat opavské rezervy ve druhé půlizpF r ý d e k-M í s t e k - Deštivé sobotní tréninkové utkání proti Opavě B rozhodly standardní situace. V první půli nás sice dostal do vedení Lukáš Raab a brankář Michael Gergela lapil penaltu, soupeři však stačilo v druhé půli pár minut a precizně zahrané dva přímé kopy na obrat.
30.5.Alois Grussmann: Stovky mají být druholigovéredakceF r ý d e k-M í s t e k - Baník Ostrava pomůže nově se rodícímu lipinskému týmu svými hráči. Jde o naplňování dohody o spolupráci mezi vedení Baníku a představiteli našeho klubu. V rozhovoru pro fanoušky lipinské kopané to potvrdil Alois Grussmann, sportovní ředitel Baníku.
29.5.Dva super přímáky rozhodly o výhře Opavy BzpF r ý d e k-M í s t e k - V propršeném sobotním dopoledni měli Valcíři na programu třetí tréninkové utkání, tentokrát proti Opavě B. Po první půli jsme vedli díky gólu Raaba 1:0, když hosté zahodili pokutový kop. Vše si však vynahradili ve druhé půli, když se dvakrát v krátké chvíli fantasticky trefil z přímých kopů Swiech. Dva bleskové zásahy nás utlumily a srovnat jsem již nedokázali.
28.5.SESTŘIH: Janša, Barkov, Byrtus, výhra proti JičínuzpF r ý d e k-M í s t e k - Druhé tréninkové utkání přineslo Valcířům měření s divizním soupeřem z Nového Jičína. A byl to i souboj s trpělivostí, hosté dobře bránili a svěřenci Karla Orla se především v první půli těžko prosazovali. Nerozhodný stav zlomil až ve 45. minutě Marek Janša. Ostatně i tentokrát byly konce a začátky poločasů stěžejní. Ve druhém dějství totiž zvýšil ve 48. minutě na 2:0 Barkov a v samotném závěru utkání uzavřel skóre Šimon Byrtus. V sestřihu se můžete podívat na všechny góly a lipinské šance.
27.5.F. Šponer: Trénink s Áčkem? Na vše méně časuzpF r ý d e k-M í s t e k - Valcíři odstartovali v pondělí 17. června tréninkový kemp a kádr zkoušených hráčů čítá přes dvacet jmen. Možnost zatrénovat si s Áčkem dostal i sedmnáctiletý obránce U19 Filip Šponer, což je i taková první vlaštovka toho, že by trenéři chtěli více propojit dorost s A-týmem. Filipa jsme se samozřejmě zeptali na jeho dojmy z vůbec prvního tréninku s muži.
26.5.Proti Jičínu údery na začátku a v závěrech poločasůzpF r ý d e k-M í s t e k - Druhé tréninkové utkání už mělo svěřence trenéra Karla Orla prověřit více. Ve Stovkách na nás totiž čekal divizní Nový Jičín v čele s odchovanci Mrkvičkou a Vokounem. Slova o prověření se potvrdila, v zápase jsme sice zvítězili, ale hosté rozhodně nedali svoji kůži lacino. Rozhodly konce a začátky poločasů. V závěru toho prvního se trefil Janša, na začátku a konci druhého pak Barkov s Byrtusem.
24.5.SESTŘIH: Osm gólů proti BrušperkuzpF r ý d e k-M í s t e k - V sobotu nastoupili Valcíři po úvodním týdnu tréninkového kempu k prvnímu tréninkovému utkání. Jejich soupeřem byl tým z Krajského přeboru SK Brušperk. Lipina potvrdila roli favorita a zvítězila vysoko 8:0. V sestřihu se můžete podívat na všechny góly a nejdůležitější okamžiky zápasu.
24.5.Novinky z kabiny ÁčkazpF r ý d e k-M í s t e k - Druhým týdnem pokračuje tréninkový kemp A-týmu Valcířů. A nouze o novinky nebyla, byť jsou i některé negativní. Nově se mezi zkoušené hráče zařadil odchovanec Frýdku-Místku Lukáš Krajčo, cenné zkušenosti pak posbíral na pondělním tréninku i sedmnáctiletý obránce z U19 Filip Šponer.
23.5.Kovářík: Ty brďo, na tréninku je to fakt jízdazpF r ý d e k-M í s t e k - Po čtyřech letech rozvlnil v lipinském dresu opět síť, byť to bylo pouze v tréninkovém utkání proti Brušperku, kdy se při výhře 8:0 trefil rovnou dvakrát. Osmadvacetiletý útočník Marián Kovařík má zapsán Frýdek-Místek hluboko ve fotbalovém srdci, jak sám říká, nastartoval tu profesionální kariéru. Nyní by se spolupráce mohla opět obnovit.
22.5.Jasná výhra proti BrušperkuzpF r ý d e k-M í s t e k - První tréninkový zápas dopadl pro Valcíře na jedničku. Nad Brušperkem jsme si připsali vysoké vítězství. O výhře jsme rozhodli již v první půli, kterou jsme ovládli 5:0. V druhém dějství měl i soupeř své šance, nicméně všechny dokázal zlikvidovat brankář Švrčina. Dvěma góly se blýskly Marek Janša s Mariánem Kovaříkem.
22.5.Orel po Brušperku: Mělo to slušné parametryzpF r ý d e k-M í s t e k - S úvodním hvizdem usedl trenér Karel Orel vedle svého asistenta Miroslava Onufera na tribunu a z nadhledu sledoval dění na hřišti při prvním tréninkovém utkání proti Brušperku. A mohl být spokojený, jeho svěřenci si přenesli přístup a nadšení z tréninku i do utkání a zvítězili jasně 8:0.
21.5.Mládež už si zase naplno užívá fotbalu!zpF r ý d e k - M í s t e k - Konec tréninků po skupinách! Od 10. května mohou naši mládežničtí fotbalisté opět trénovat v normálním režimu jen bez využití vnitřních prostor areálu a za splnění všech aktuálních opatření. Vrátili se také zápasy v režimu tréninkových utkání.
21.5.V sobotu tréninkové utkání s BrušperkemzpF r ý d e k-M í s t e k - Valcíři mají za sebou takřka první týden tréninkového kempu. V pátek potrénovali na hlavním hřišti a v sobotu ve Stovkách sehrají tréninkové utkání proti Brušperku.
19.5.Poprvé na přírodní trávězpF r ý d e k-M í s t e k – Úvodní trénink tréninkového kempu absolvovali Valcíři ještě na umělé trávě, ve středu už ale počasí svolilo k tomu, aby si vyzkoušeli i přírodní trávu na tréninkovém hřišti. K jednadvacetičlennému kádru, který je ve Frýdku-Místku na zkoušce přibyly dvě nová jména.
18.5.Janša: Krásné vzpomínky. Je super být opět tuzpF r ý d e k-M í s t e k - Po dlouhé době trénoval opět ve Stovkách. Útočník Slovácka Marek Janša prostředí frýdecko-místeckého fotbalového areálu samozřejmě dobře zná. Odehrál tu za Valcíře v žácích a dorostu spoustu zápasů. Nyní by se mohla jeho fotbalová cesta s Lipinou opět spojit. Společně jsme si povídali i o tom, jak hodnotí úvodní trénink tréninkového kempu.
17.5.Valcířům začal tréninkový kempzpF r ý d e k-M í s t e k - Tak nám to začalo! V pondělí bylo na umělé trávě ve Stovkách rušno. Valcíři totiž načali tréninkový kemp, který potrvá až do 2. června. Začne tak další fáze sestavování kádru pro nový soutěžní ročník MSFL.
14.5.Nový ročník MSFL startuje 1. srpnazpF r ý d e k-M í s t e k - Už je to jasné, nový ročník MSFL 2021/22 se oficiálně načne na přelomu července a srpna. Pro třetí ligu je to netradičně brzký začátek, vzhledem k vývoji letošního ročníku však poměrně logický.
12.5.Lužný: Je úžasné, jak se kluci těší na tréninkzpF r ý d e k-M í s t e k - Naši "noví" trenéři mládežnických gólmanů se pustili do práce opravdu s velkou vervou. Kluky měli šanci poznat již při individuálních trénincích ještě před rozvolněním. S trenérem Martinem Lužným jsme si konkrétně povídali o žákovských brankářích a třeba i o tom, jak je prospěšné, mít možnost natáčet tréninky.
11.5.Orel: 17. května začínáme tréninkový miniblokzpF r ý d e k-M í s t e k - Spousty otázek mají jistě fanoušci ohledně nově rodícího se A-týmu. I proto jsme si popovídali s trenérem Karlem Orlem, který nám nastínil jaký bude následující program Valcířů i co se v minulých dnech dělo a aktuálně děje.
10.5.Vojvodík: Opět normální trénování? Skvělá zpráva!zpF r ý d e k-M í s t e k - 4. května bylo Výkonným výborem FAČR rozhodnuto o předčasném ukončení soutěžního ročníku 2020/21, 10. května pak je umožněno opět trénovat společně až ve třiceti lidech. Na všechny tyto okolnosti jsme se zeptali šéftrenéra mládeže Romana Vojvodíka. Řeč byla i o funkci u A-týmu.
TOPlist