Dva super přímáky rozhodly o výhře Opavy B

F r ý d e k-M í s t e k - V propršeném sobotním dopoledni měli Valcíři na programu třetí tréninkové utkání, tentokrát proti Opavě B. Po první půli jsme vedli díky gólu Raaba 1:0, když hosté zahodili pokutový kop. Vše si však vynahradili ve druhé půli, když se dvakrát v krátké chvíli fantasticky trefil z přímých kopů Swiech. Dva bleskové zásahy nás utlumily a srovnat jsem již nedokázali.

MFK Frýdek-Místek - SFC Opava B 1:2 (1:0)
Branky: 40. Raab (Vengřinek) - 59. a 62. Swiech. Rozhodčí: Adamec - Říha, Podracký.
Sestava FM: Gergela (46. Mrozek) - Vengřinek, Blejchař (46. Tamajka), Velner (46. Massaniec), Hujo (46. Konečný) - Vrbka (46. Krajčo). L. Kundrátek (46. Juříček), Byrtus (46. Knedla), Barkov - Janša (46. Kovařík), Raab. Trenéři: Karel Orel, Miroslav Onufer, Roman Vojvodík.

Jak bývá v letošním květnu zvykem, hráče přivítal při příchodu na trávník vytrvalý déšť. V úvodních minutách se toho příliš nedělo, o první vzruch se postaral až hostující Manzia, ale mířil pouze doprostřed brány. To Barkov měl už ve 27. minutě větší šanci, když šel sám na gólmana, v rozhodující chvíli si však ukopl míč, a ještě musel absolvovat nepříjemný střet. Neprosadil se ani Janša, kterého pro změnu brankář vychytal. Výrazně blízko ke změně skóre bylo ve 36. minutě, kdy Opavští dostali možnost zahrávat pokutový kop. Swiech však neproměnil, když se blýskl brankář Gergela. Chvíle opavského hráče však teprve měli přijít.

Hosté se do vedení nedostali, a tak udeřilo na druhé straně. Tomáš Vengřinek, který se připojil ke kádru na pátečním tréninku, našel přesným centrem v pokutovém území Lukáše Raaba a ten se hlavou nemýlil. Do kabin se tedy šlo za příznivého stavu pro naše barvy. „Po neproměněné penaltě jsme se po milimetrovém centru Toma Vengřinka dokázali dostat do vedení, škoda jen, že se nám ještě nepovedlo proměnit přečíslení v závěru, kdy jsme šli tři na dva, zamýšlel se trenér Karel Orel.

V úvodu druhé půle jsme mohli odskočit na dvě branky, nicméně Raab tentokrát brankáře nepřekonal a mohlo nás to posléze mrzet. Hvězdné chvíle totiž prožil ještě před střídáním opavský Jakub Swiech. V 59. minutě se postavil poprvé k přímému kopu a fantastickou střelu proměnil s přispěním břevna v gól. Střih, 62. minuta a totožná situace, tentokrát s vymetenou šibenicí. V obou případech byl Mrozek naprosto bezmocný.

Dva bleskové góly nás opařily a Opava byla v těchto pasážích lepším týmem, odskočit se jí však i díky Mrozkovi nepovedlo. Ovšem ani nám se k vyrovnání přiblížit do konce zápasu nepovedlo. Poprvé jsme tak z tréninkového utkání odešli poraženi. „Druhý poločas nám tolik nevyšel, dva rychlé góly z přímého kopu nás srazily dolů a nedokázali jsme na ně reagovat,“ hodnotil lipinský lodivod. Na závěr ještě info o kádru, po zraněném brankáři Tomáši Netoličkovi, už není v tréninkovém kempu ani gólman Jakub Švrčina, ten byl už dnes na lavičce Frýdlantu nad Ostravicí v utkání proti budoucímu třetiligovému týmu Vratimova.

Karel Orel (trenér MFK Frýdek-Místek): Utkání rozhodly zbytečné fauly, z kterých soupeř dvakrát opravdu nádherně nechytatelně trefil. My jsme naopak doplatili na to, že jsme některé šance nedotáhli do gólu. Druhý poločas nám tolik nevyšel, dva rychlé góly z přímého kopu nás srazily dolů a nedokázali jsme se vrátit do utkání, byť tam některé náznaky šancí byly, ale chyběl důraz v koncovce.