Lipina veze tři body z Vysočiny. V Jihlavě vyhrála 3:2

V 15. kole MSFL dosáhla Lipina na třetí výhru na hřišti soupeře. Ve velice důležitém utkání, v němž se hrálo tzv. o šest bodů, přehrála celek FKM Vysočina Jihlava 3:2. Polepšila si tak na 15 bodů a v tabulce se posunula na 13. příčku.

Vzhledem k tomu, že se utkání v Jihlavě hrálo v sobotu od 10.15 hodin, museli hráči Lipiny vstávat už okolo 4. hodiny ráno. Od začátku střetnutí však nepůsobili ospale. Naopak. Byli to oni, kdo byl aktivnější, důraznější v osobních soubojích, lepší na míči. Po celou dobu prvního poločasu tak valcíři diktovali tempo utkání. A vypracovali si i několik slibných příležitostí. Na první branku si však museli počkat až do závěru první půle, kdy kanonýr Lipiny Marián Kovařík využil chyby stopera domácího celku a z pětadvaceti metrů přesnou střelou k tyči Jágrikovy brány otevřel skóre tohoto klání a poslal tak svůj tým do vedení 1:0. Tento stav určil skóre prvního poločasu, po kterém mohli být spokojenější valcíři. Do šaten odcházeli s jednobrankovým náskokem.

Po změně stran pokračovala Lipina v aktivitě z prvního dějství a brzy byla odměněna další brankou. Tomáš Hykel poslal přesný centr do vápna, který uklidil do branky Jihlavy opět Marián Kovařík. Ten dělal obraně Jihlavy veliké problémy celý zápas. Velikou zásluhu měl i na třetí brance valcířů, která padla v 51. minutě. Kovařík tentokrát hledal přihrávkou ve vápně své spoluhráče. Jeho pas si do vlastní branky srazil bránící Irodotos Christodoulou. Valcíři tak vedli už 3:0 a všechno nasvědčovalo tomu, že tento duel bude jednoznačnou záležitostí hostujícího celku.

Následně se však domácí Jihlava dostala zpět do utkání v 56. minutě, když Adam Savi proměnil nařízený pokutový kop. A o devět minut později už to bylo jen o gól. Obrana Lipiny byla málo důsledná v pokutovém území, čehož využil Tomáš Franěk, který snížil na 2:3. Domácí tak dokázali střetnutí zdramatizovat, ovšem ve zbývajících minutách už si žádnou větší šanci nevytvořili. Lipina tak ve zbytku zápasu ukopala důležitou výhru, díky které se v tabulce posunula před svého soupeře. Nyní ji s 15 body patří 13. příčka.

„Je to velice cenná výhra, protože jsem klukům před zápasem říkal, že pokud zvládneme poslední dva zápasy podzimu, můžeme si ještě značně polepšit. Dneska jsme výborně začali, byli jsme jasně lepší a zaslouženě se dostali do vedení. Je škoda, že jsme nechali domácí zápas zdramatizovat, ale taky je fakt, že v závěru jsme je do žádných velkých šancí nepustili,“ uvedl po utkání trenér Lipiny Robert Pištěk.

„V příštím kole chceme zvládnout poslední podzimní duel proti Dolnímu Benešovu, aby všechny tři body zůstaly na Lipině ve Stvokách,“ vzkázal Pištěk frýdecko-místeckým příznivcům.

FKM Vysočina Jihlava – FK Frýdek-Místek 2:3 (0:1)
Branky: 56. Savi, 65. Franěk – 30. Kovařík, 48. Kovařík, 51. Christodoulou (vla.)
ŽK: 51. Chocholatý (JIB), 61. Savi (JIB), 62. Kolčava (JIB), 81. Christodoulou (JIB), 87. Ritter (JIB) – 22. Kučera (FRM), 23. Raab (FRM), 55. Velner (FRM), 61. Blejchař (FRM), 62. Květon (FRM), 72. Vengřinek (FRM)

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 2:3.

FKM Vysočina Jihlava: Jágrik – Mikuška (70. Němeček), Kolčava (C), Fila, Savi, Lát (46. Chok), Christodoulou, Chocholatý (80. Lokvenc), Ritter, Růžička, Franěk
Náhradníci: Lancman – Lokvenc, Chok, Novák, Němeček, Crhan

FK Frýdek-Místek: Květon – Vrbka, Blejchař, Velner (C), Kučera, Barkov (90+2. Maléř), Vengřinek, Manzia (72. Janša), Raab, Kovařík, Hykel
Náhradníci: Dragon – Juříček, Střižík, Janša, Rek, Maléř

Rozhodčí: Marek – Řezníček, Slováček