O výhře Hlučína rozhodl gól v prvním poločase

Lipina v 7. kole Moravskoslezské fotbalové ligy přivítala, tentokrát netradičně v neděli od 16 hodin, ve Stovkách fotbalisty Hlučína. I když se soupeřem sehrála vyrovnanou partii, prohrála 0:2.

Od začátku střetnutí bylo znát, že do Stovek přijel kvalitní soupeř. Fotbalisté Hlučína byli aktivnější, byli to oni, kdo držel častěji míč na svých kopačkách. Přesto první velikou šanci si vypracovali hráči Lipiny, a sice v 10. minutě, kdy zahrávali přímý volný kop. Centrovaný míč proletěl pokutovým územím až na zadní tyč, kde zakončoval kapitán valcířů Michal Velner. Tísněný obranou soupeře však nemířil přesně. Minul branku Hlučína.

V následujících minutách se obraz hry příliš nezměnil. Hráči Hlučína byli aktivnější, ale žádnou výraznou šanci si nevypracovali. Diváci viděli také poměrně dost faulů. Výraznější příležitost měl Hlučín až ve 36. minutě, kdy přišel dlouhý pas za obranu. Následný centr z pravé strany proletěl až na zadní tyč, kde obrana domácích nepokryla Ondřeje Moučku a ten otevřel skóre utkání. Josef Květon v brance Lipiny byl na jeho zakončení krátký.

Ke konci prvního poločase se ještě dostali ke slovu valcíři, když po centru Konečného se k hlavičce protlačil Manzia, ovšem jeho pokus byl hodně nepřesný. Po prvním poločase tak mohli být spokojenější hosté z Hlučína, kteří vedli 1:0.

Po změně stran nastoupili valcíři s odhodláním minimálně vyrovnat. Byli to oni, kdo byl aktivnější. Hlučín je však nepouštěl do žádných větších šancí. Ve 49. minutě se Marian Kovařík na hranici velkého vápna tlačil do zakončení, ale nedokázal si najít prostor pro zakončení. V 56. minutě zase Dominik Konečný nabral dobrou rychlost, dostal se do velkého vápna, ale jeho centr pak skončil v rukavicích hlučínského gólmana Lapeše. Čtvrt hodiny před koncem se po odraženém míči po volném kopu pokoušel z dálky vystřelit Manzia. Jenže jeho pokus mířil hodně mimo.

V závěru utkání, kdy už Lipina hrála vabank, přišel protiútok Hlučína, v němž se hostující fotbalisté řítili ve třech na osamoceného Květoně v brance valcířů. Patrik Kundrátek tak měl snadnou úlohu a v nastavení pečetil výhru Hlučína v poměru 2:0.

„Hlučín se jevil jako velmi kvalitní družstvo. Chtěli jsme s ním hrát vyrovnanou partii, což se nám poměrně dařilo. V 10. minutě jsme si vytvořili velikou šanci po trestném kopu, ale Michal Velner netrefil prázdnou bránu. Pokud bychom tuto příležitost proměnili, určitě by nás to povzbudilo a zápas se mohl vyvíjet jinak,“ uvedl po utkání Karel Orel, trenér FK Frýdek-Místek.

„Hlučín pak udeřil po dlouhém míči za obranu a následném centru na zadní tyč, kde jsme nepokryli nabíhajícího hráče. Do druhého poločasu jsme nastoupili velice aktivně, ovšem Hlučín hrál sebevědomě s vědomím jednogólového náskoku a do žádných velkých šancí nás nepustil. Dostali jsme se jen do několika závarů. Druhou branku jsme pak inkasovali v úplném závěru, kdy už jsme hráli vabank a soupeř udeřil pro brejku do otevřené obrany. Bylo to utkání o tom, kdo udělá první chybu. A tu jsme udělali bohužel my,“ konstatoval Orel.

FK Frýdek-Místek – FC Hlučín 0:2 (0:1)
Branky:
36. Moučka – 90+2. Kundrátek.
Rozhodčí: Petr Mrázek – Jiří Macrineau, David Žurovec.
ŽK: Juříček, Raab – Wala.
Diváci: 362.

FK Frýdek-Místek: Květon – Vrbka (77. Byrtus), Blejchař, Velner (C), Juříček, Kučera, Konečný, Janša (65. Barkov), Manzia, Raab, Kovařík
Náhradníci: Gergela – Barčák, Rek, Barkov, Vengřinek, Byrtus

FC Hlučín: Lapeš – Zajíček (58. Dostál), Wala, Hasala, Lehnert, Neumann (83. Kundrátek), Opatřil (58. Holzer), Lokša (C) (83. Wolf), Plesník, Mládek, Moučka (68. Buchvaldek)
Náhradníci: Kolenko – Holzer, Kundrátek, Dostál, Wolf, Buchvaldek