Přehled utkání v týdnu od 12.8. do 18.8.2019

Přehled utkání v týdnu od 12.8. do 18.8.2019.

MOL Cup: Nový Jičín - muži 2:3 (1:0) - branky FM: Šumský 2, Telnar

3.k.MSFL: muži - Hlučín 2:0 (1:0)branky FM: Bialek, Teplý

starší dorost U19 - Hlučín 1:2 (1:0) branka FM: Křenek
Sestava FM: J. Málek - V. Procházka, Bányácski, Šostý, Pavela (46. Chýlek) - Dudek (c) (46. Forch), Packo (75. J. Mikulenka), Strouhal (63. Koval), Psota (65. Benc) - Křenek, Kolenič. Trenér: Jan Žižka.

mladší dorost U17 - Hlučín 2:2 (2:2) - branky FM: Klimeš, Kulhánek
Sestava FM: Müller - Büchi, Murín, Střižík, Račev (45. Vyvial) - Kulhánek (67. Šponer), Hrabec (67. Cempírek), Klimeš, Jurga (67. Maléř) - Kavka (86. Rimmel), Šeba. Trenéři: Kamil Raška a Milan Šponer.
V prvním mistrovském utkání podzimní části MSDL jsme byli fotbalovějším týmem, dobře jsme kombinovali a vyytvářelii si nadějné brankové příležitosti. Bojovný soupeř však byl schopen potrestat některé z našich chyb, a tak jsme tentokrát bohužel o vítězství přišli. Kluci si za předvedený výkon zaslouží pochvalu.

Karviná B - starší dorost U18 2:0 (1:0)
Sestava FM: Rusek - Mokroš, M. Merta, Nytra, Hammer (c) - Hodula (67. Šeba), Cempírek, Brojač (71. Murín), K. Zrůnek - Siedlok, Dimel (46. Střižík). Trenéři: Lukáš Čerňák a Josef Bardoň.
Odehráli jsme smolné utkání. Proti soupeři, který byl posílený pěti staršími hráči, jsme odehráli výborné utkání. Nasazení bylo maximální a jen mrzí neproměněné šance, které mohly výsledek klidně obrátit v náš prospěch, ale tak už to ve fotbale chodí. Prohra samozřejmě mrzí, ale převládá pocit z dobře odvedené práce. Kluci plnili, co jsme si před utkáním řekli. Pracovali jako tým a někteří se opravdu vydali ze všech sil. Utkání nebylo bez chyb, ale enormní bojovnost nahradila nedostatky a tohle jsou přesně utkání, které dokáží tým posunout výkonnostně o kousek výše.

Karviná B - mladší dorost U16 2:1 (1:0) - branka FM: Maléř
Sestava FM: Dragon - F. Šponer, Vykopal, Ševčík, Rek (37. Vicher), Barčák, Kaňák (c), Maléř, Kowalczyk A. Králík, Poloch (67. Jelínek). Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.
První mistrovské utkání se nám moc nepovedlo. Především první poločas byl z naší strany hodně pasivní. Chyběl nám větší pohyb, větší nabídka především středových hráčů, vázla nám kombinace směrem dopředu, kdy jsme si nevypracovali žádnou větší střeleckou příležitost a naopak v obranné fázi jsme hráli hodně roztaženě, nekompaktně z čehož plynuly velké šance Karviné. Ty, až na jednu vyjímku, svými výbornými zákroky zlikvidoval Jirka Dragon, čímž nás udržel do druhého poločasu ve hře o nějaký bodový zisk. Ve druhém poločase jsme se podstatně zlepšili, dostali jsme do hry větší pohyb, nasazení a touhu něco s nepříznivým výsledkem udělat. Podařilo se nám dostat domácí pod soustavný tlak a Ondrou Maléřem vyrovnat. Kluci chtěli utkání zvrátit na svoji stranu, byli neustále aktivní, ale bohužel z jedné z mála akcí Karviné ve druhém poločase jsme po rohovém kopu dostali 10 minut před koncem druhou branku, na kterou jsme už nedokázali odpovědět.

starší žáci U15 - Prostějov 2:4 (2:1) - branky FMO. Švrček 2
Sestava FM: Pohludka - Jedlička, Cudzik (41. Ježík), Žiga (53. Šimíček), Kuboš - Kováč, Míček, Křížek, Michalík (53. Jeřábek) - Hlosta, Švrček. Trenéři: Radek Šmíd a David Stachovec.
První mistrovské utkání tohoto ročníku nám bohužel nevyšlo, i když začátek zápasu jsme byli aktivnější ve 20. minutě jsme už vedli 2:0 díky střelecké formě Ondry Švrčka, ale tohle bylo bohužel z naší strany vše. Místo uklidnění hry se bohužel do našich nohou vlila nervozita, pramenilo to ve spoustě nakopávaných míčů, nepřesností, bez důrazu a naopak díky soupeřově důrazné hře a chuti otočit zápas jsme nakonec utkání prohráli. Hraje se osmdesát minut a tohle nám soupeř ukázal, že tato soutěž je kvalitní po celou dobu zápasu ne jen určitá část a k tomu by tak pro příští zápasy měli kluci přistupovat, bojovat až do poslední minuty, tohle nám bohužel včera chybělo…

starší žáci U14 - Prostějov 10:1 (7:1) branky FM: Michalík 6, Golich 2, J. Míček, Kabát
Sestava FM: Šimeček (48 Maruchnič), - Karas, J. Míček (c), Nalewajka, Matula (63 Grygar), - Šmondrk (58 Roman), Čapčuch, Foldyna, Michalík (48 Tománek) - Vrobel (48 Kabát), Golich (58 Teichman). Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
První mistrovské utkání s novým ročníkem 2006 jsme zvládli výborně. Kluci si po cele utkání plnili své povinnosti, hráli aktivně, nutili soupeře k chybám a stříleli krásné branky. Pochvalu zaslouží cely tým za opravdu výborný výkon, kdy dominovali po celé utkání.

starší žáci U13 - Uničov 4:1 (3:1, 0:0, 1:0) branky FM: J. Míček 2, Bojda, Žáček.
Sestava FM: Cáder, Strmiska - T. Rek, Vrobel, Haslhofer, Moravec, Nešetřil, Hlavatík, Pečiva, J. Míček, Bojda, Tvarůžka, Žáček, Majer, Uhlář, D. Prepsl (c), Hrůzek. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.
Na úvod soutěže nás čekal soupeř z Uničova, s kterým jsme v minulém ročníku oba zápasy prohráli. Naši hráči se fyzicky vyspělého soupeře nezalekli a od začátku utkání se snažili o aktivní hru, odměnou jím bylo vedení po první třetině 3:1. Během druhé i třetí třetiny jsme si vytvořili spoustu šancí, na 4:1 jsme ale zvýšili až před koncem utkání, nutno dodat, že i soupeř si vytvořil své šance, nás podrželi oba brankáři. Všichni hráči zaslouží za dnešní výkon pochvalu!

starší žáci U12 - Uničov 5:5 (1:5, 3:0, 1:0) - branky FMTomáš 3, Michna, Vyvial
Sestava FM: Kaňák, Stromšík - Hejda, Tengler, Sochor, Bardoň, Gabriš, Galásek, Žačik, Tomáš, Vyvial, Michna, Výmola, Tsitzas. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.
Po dobrém úvodu hry jsme zaspali posledních deset minut první třetiny, kde jsme inkasovali čtyři laciné góly. Přesto jsme pokračovali v naší hře a dokázali výsledek vyrovnat. Kluci zaslouží pochvalu, že zápas nezabalili a za pokroky, které šly vidět.

Nový Jičín - Future U15 2:3 - branky FMPikonský, Kunčík, Zezula
Strack - Tománek, Teichmann, Táborský, Grygar, Kabát, Roman, Stryja, Matula, Kunčík, Pikonský, Pastucha, Kalina, Jeřábek, Zezula. Trenér: Adam Filip.