Přehled zápasů v týdnu od 15. do 21. 10. 2018

Přehled utkání týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 15. do 21. října 2018.

muži - Otrokovice 1:3 (1:1)branka FM: Bialek

Blansko - starší dorost U19 0:0
Sestava FM: J. Málek - Kudláček, L. Maceček, Bányácski, Procházka - Křenek, Blahuta, Forch, Dudek - P. Kováč (71. Rakovcij), D. Maceček (79. K. Merta). Trenéři: Roman Vojvodík a Lukáš Čerňák.
Bod z venku je vždy dobrý, navíc proti kvalitnímu soupeři. Myslím, že to byl velmi dobrý zápas. Blansko jsme podrobně sledovali, byli jsme se na něj podívat, když hrálo v Třinci. Má výjimečný ročník. Chtěli jsme eliminovat jeho sílu, což se nám podařilo, nepustili jsme domácí do hry. Hrozili jen po našich ztrátách, což ale vždy vyplyne ze hry. V 89. minutě Blansko nastřelilo tyč, což by bylo velké neštěstí, pokud bychom inkasovali. Ale více brankových šancí jsme měli my. Bod je bod, ale za ten výkon bychom si zasloužili tři body.

Blansko - mladší dorost U17 1:4 (0:0) - branky FM: 53. a 66. J. Mikulenka, 46. K. Merta, 72. Siedlok
Sestava FM:
Hatoň - Hammer, Murín, M. Merta, Mokroš - J. Mikulenka, K. Merta, Marciňa (53. Zrůnek), Rakovcij - Brojač (69. Nytra), Siedlok. Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.
První poločas nebyl z naší strany zrovna ideální. Vstup do utkání byl velmi špatný, kdy jsme v prvních patnácti minutách nabídli domácím svým ležérním přístupem jednu vyloženou šanci a 2-3 nebezpečné závary před naší brankou. Postupem času jsme se dostávali více do hry, vytvořili si několik brankových příležitostí, ale bohužel opět jsme ztroskotali na žalostné koncovce. Naštěstí v druhém poločase jsme se v této činnosti výrazně zlepšili a zcela zaslouženě jsme zvítězili.

FC Viktoria Přerov - starší dorost U18 1:1 (0:0)branky: 69. Mohapl - 74. Packo.
Sestava
FM: Kavka - Koval, Šostý, Bača, Pavela, Chýlek, Packo (90. Kopčo), Cempírek, M. Míček, Mika (65. Corriero), Želazko. Trenéři: Radomír Dian a Petr Schmidt.
Na půdě druhého týmu tabulky předvedli Valcíři kvalitní výkon. Nezlomila je ani vedoucí branka Mohapla ze 69. minuty. Přišla totiž rychlá reakce v podobě vyrovnání Packa.

FC Viktoria Přerov - starší dorost U16 4:1 (2:0) - branka FM: 48. Corriero
Sestava FM: Müller - P. Vyvial (41. Kopčo), Büchi, Březina, Račev (51. M. Kakara) - Kulhánek, Klimeš, Hrabec, Střižík - Jurga, Corriero. Trenéři: Kamil Raška a Milan Šponer.
Špatný vstup do utkání a posléze fyzická převaha soupeře rozhodly o průběhu i výsledku tohoto zápasu.

Slavia Orlová - starší žáci Future U15 2:14 (0:6) - branky FM: L. Rek 4, F. Kowalczyk 3, Chodura 3, Dragon 2, A. Kowalczyk, Michalík
Sestava FM: Pohludka - L. Rek, Tománek, Šimíček, Žiga - Ježík, Chodura, Stryja, A. Kowalczyk - Dragon, F. Kowalczyk. Střídali: Pastucha, Michalík. Trenér: Adam Filip.

Slavia Orlová - starší žáci Future U13 1:5 (1:1) - branky FM: Moravec 2, D. Kakara 2, Uhlář
Sestava FM: Cáder - Krasula, D. Kakara, Hrůzek, Rodek, Uhlář, Moravec, Majer, Nešetřil. Trenér: Adam Filip.

mladší žáci U13 - 1. HFK Olomouc 9:2 (1:1, 3:1, 5:0) - branky FM: Foldyna 3, Táborský 2, Karas, Kabát, Deingruber, J. Míček
Sestava FM: Strack, Šimeček - Vrobel, Teichmann, Tománek, Stryja, Karas, Táborský, J. Míček, Michalík, Foldyna, Roman, Maté, Matula, Deingruber, Kabát, Grygar. Trenéři: Robert Schedling a Ján Balko.
Podobně, jako v minulém týdnu v Hranicích, nám trochu trvalo, než jsme se přes houževnatě bránícího soupeře prosadili. S přibývajícím časem, kdy hostům ubývaly síly, přeci jen vznikaly skulinky, kterých kluci dokázali využít k průnikům za soupeřovu obranu. Pak už to bylo o tom správně vyřešit předfinální a finální fázi. V zápase jsme dali příležitost všem 17 hráčům a někteří kluci nás svým výkonem potěšili. Byla vidět snaha, ne vždy se ale vše povede. Kluky však chválíme.

mladší žáci U12 - 1. HFK Olomouc 8:2 (5:1, 1:1, 2:0) - branky: 3. Prepsl 1:0, 9. Meca 2:0, 10. Molitor 3:0, 12. Volný 4:0, 25. Prepsl 5:0, 28. 5:1, 35. 5:2, 47. Bojda 6:2, 82. Pečiva 7:2, 89. Tvarůžka 8:2
Sestava FM: Strmiska - T. Rek, Hlavatík, Gongol, Prepsl, Haslhofer, J. Žáček, Pečiva, Meca, Volný, Tvarůžka, Bojda, Molitor. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.
Do dnešního utkání jsme vstoupili opravdu skvěle. A i přesto, že soupeř byl výborný, jsme zaslouženě vyhráli první třetinu 5:1. Vstup do druhé části se nám naopak nevyvedl a tou dobou lepší soupeř snížil na 5:2. Zřejmě zlomový okamžik nastal ve 47. minutě, kdy se Bojdič (S. Bojda) doslova prodral ke gólu na 6:2. Třetí třetinu, až na pár momentů, jsme kontrolovali a přidali ještě dva góly. Dnes jsme odehráli výborné utkání s velice kvalitním týmem. Kluci zaslouží jednoznačně pochvalu. Hoši děkujeme.

starší žáci U15 - FC Zbrojovka Brno 2:8 (0:4) - branky FM: M. Málek 2
Sestava FM: Pracuch (36. Dragon) - Šponer (36. F. Kowalczyk), Vykopal, Janyška, A. Kowalczyk - Kaňák, Sladovník (58. L. Rek), Pešek, Maléř - M. Málek, Barčák. Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
V zápase se Zbrojovkou byl vidět rozdíl ve fotbalovém myšlení a bojovnosti. Soupeř nás svým napadáním nutil k chybám, které svou přímočarostí chladnokrevně proměňoval. Musíme uznat kvalitu soupeře, ale góly, které nám dal, jsme mu sami připravili. Z tohoto zápasu se musíme poučit, aby se již takový výkon neopakoval.

starší žáci U14 - FC Zbrojovka Brno 1:3 (1:1) - branka FM: 19. Hlosta
Sestava FM: Řeha (36. Dudek) - Kunčík, V. Míček, Cudzik, Jedlička - P. Žáček (65. Ježík), Hlosta, D. Němec, Švrček - Krejčí, Rašovský (58. Pastucha). Trenéři: Radek Šmíd a David Stachovec.
V dnešním utkání jsme se setkali s dalším z kvalitních soupeřů naši soutěže. Začátek utkání jsme sice zaspali brzy jsme inkasovali, ale v průběhu prvního poločasu jsme se dokázali zvednout a být rovnocenným soupeřem. Na gól Brna jsme dokázali brzy reagovat a průběh prvního poločasu tomu nasvědčoval, že budeme rovnocenným soupeřem. Naopak tomu bylo v průběhu druhého poločasu, kde chyběl pohyb, důraz a díky tomu nás soupeř přehrával a z této situace vyplynuly i dvě inkasované branky po dvou rychlých akcích hostů, díky kterým jsme nakonec prohráli. Věříme, že tyhle utkání jsou pro nás impulsem, motivací a zkušeností pro další zápasy.