Přehled zápasů v týdnu od 22. do 28. 10. 2018

Přehled utkání všech týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 22. do 28. října 2018.

MFK Vyškov - muži 2:1 (1:1) - branka FM: Varadi z pk

starší dorost U19 - SK Líšeň 0:1 (0:0)
Sestava FM: J. Málek - Kudláček, L. Maceček, Bányácski, Procházka - Křenek, Forch (82. Pavela), Packo, J. Dudek - Kováč (68. Želazko), D. Maceček. Trenéři: Roman Vojvodík a Radomír Dian.
Vyšli jsme dnes naprázdno a soupeři gratulujeme ke třem bodům. Byl fotbalovější a rozdíl v kvalitě, hlavně v útočné fázi, byl dnes obrovský. Dostali jsme gól po zbytečné standardní situaci, kdy hloupě faulujeme a ještě dostaneme gól kolenem z malého vápna. Utkání se nám celkově příliš nepodařilo a nenavázali jsme na dobré výkony z předešlých utkání. Zkusíme konec sezóny zvládnout jak bodově, tak herně a čeká nás spousta práce v zimním období.

mladší dorost U17 - SK Líšeň 4:2 (2:1) - branky: 20. a 70. Siedlok (obě z pk), 22. K. Merta, 74. Mokroš - 13. Boček, 44. Chládek

starší dorost U18 - MFK Havířov - odloženo na 18. 11.

mladší dorost U16 - MFK Havířov - odloženo na 18. 11.

mladší žáci U12 - kvalifikace Ondrášovka Cup - (3. místo, postup do celostátního finále)
Výsledky FM: - MFK Vítkovice 1:0, - FK Fotbal Třinec 2:0, - FC Hlučín 5:0, - SK Hranice 3:0, - TJ Valašské Meziříčí 2:0, - Slezský FC Opava 0:2, - MFK Karviná 0:0.

Sokol Dobrá ml. žáci - mladší žáci U13 1:11 (1:5) - branky FM: Maté 2, Roman 2, Tománek 2, T. Vyvial, Kabát, Strack, Grygar, Stryja
Sestava FM: Strack - Tománek, Kabát, Matula, Karas, Deingruber, Stryja, Maté, T. Vyvial, Grygar, Roman. Trenér: Petr Vokoun.
Hned v úvodu jsme přežili velkou šanci domácích, ale poté jsme začali hru ovládat. K vidění bylo hodně pěkných akcí, ale se špatným zakončením. Až v 17. minutě jsme prolomili tuto smůlu a góly začaly padat. V dalším průběhu utkání šla vidět naše kvalita, ale také chyby, na kterých musíme stále pracovat. Musíme pochválit i kluky z Dobré, kteří se celý zápas nezvdávali a chtěli hrát fotbal.

FK Nový Jičín - starší žáci Future U15 3:5 (1:4) - branky: 0:1 A. Kowalczyk (Chodura), 1:1, 1:2 V. Kováč, 1:3 V. Kováč (Kuboš), 1:4 Barčák, 2:4, 3:4, 3:5 A. Kowalczyk (V. Kováč)
Sestava FM: P. Dudek - Barčák, Šimíček, Štětinský, L. Rek - Ježík, Kuboš, Chodura, A. Kowalczyk - F. Kowalczyk, V. Kováč. Trenéři: Adam Filip, Lubomír Macíček.

FC Hlučín - mladší žáci U12 0:2 (0:0, 0:0, 0:2) - branky FM: 80. Molitor, 85. Bojda
Sestava FM: Cáder, Strmiska - T. Rek, Gongol, Závodný, Hlavatík, Nešetřil, Uhlář, Žáček, Haslhofer, Meca, Tvarůžka, Pečiva, Molitor, Bojda, Kakara, Hrůzek, Krasula, Majer. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.
V dnešním utkání, na parádně připraveném pažitu v Kozmicích, se nám dlouhou dobu nevedlo. V naší hře byla velká spousta nepřesností a ta nám bránila se dostat do tempa. Domácí se nám podařilo zmáčknout až v poslední třetině, kdy jsme si vytvořili dost šancí. V podstatě v závěru zápasu jsme dvě z nich proměnili. Když k tomu připočteme velmi kvalitní výkon obou našich brankářů, tak si nakonec vezeme zasloužené vítězství.

FC Hlučín - mladší žáci U13 2:2 (1:1, 1:1, 0:0) - branky FM: 1. Táborský, 53. J. Míček
Sestava FM: Šimeček - Vrobel, Stryja, Tománek, Teichmann, Táborský, J. Míček, Karas, Michalík, Roman, Kabát, Grygar, Matula, Maté, Foldyna. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.
Těžký houževnatý soupeř, který nám dnes nedal ani centimetr hřiště zadarmo. Někdy zápas připomínal spíš boj, kde se střídal jeden souboj za druhým s velkým množstvím faulů. Dlouho nám trvalo, než jsme si na nepříjemnou hru domácích zvykli. Sice jsme již v první minutě šli do vedení díky skvěle zahranému přímému kopu Ondry Táborského, ale pak jsme až do konce druhé třetiny byli neškodní, bez jakékoliv myšlenky. Po dvou laciných brankách jsme prohrávali 1:2, naštěstí díky důrazu před bránou se nám podařilo vyrovnat. Až třetí třetina měla určité měřítko, kde jsme promarnili obrovskou šanci, dále Matěj Roman trefil hlavou tyčku, a další šance jsme špatně vyřešili. Výkonem v poslední třetině jsme si ale zasloužili vyhrát. Tenhle zápas je pro kluky velké ponaučení.

Slezský FC Opava - starší žáci U15 - odloženo na 8. 11.

Slezský FC Opava - starší žáci U14 - odloženo na 8. 11.