Přehled zápasů v týdnu od 8. do 14. 10. 2018

Přehled utkání týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 8. do 14. října 2018.

FC ODRA Petřkovice - muži 6:0 (3:0)

TJ Valašské Meziříčí - starší dorost U19 0:2 (0:1) - branky FM: 18. Kudláček, 87. D. Maceček
Sestava FM: Majer - Šostý, Kudláček, Bányácski, Procházka - Dudek, Blahuta (79. Pavela), Forch, Křenek - D. Maceček, P. Kováč (88. Hodula). Trenéři: Roman Vojvodík a Radomír Dian.
Výhra se nerodila vůbec jednoduše. Na malém hřišti se hrál trochu jiný fotbal, než jsme zvyklí. Domácí byli celý zápas důrazní v každém souboji a vytvořili si několik brankových příležitostí, které naštěstí nevyužili. My jsme naopak dali dva krásné góly a odvážíme si velice cennou výhru.

TJ Valašské Meziříčí - mladší dorost U17 1:1 (1:1) - branky: 1. Rakovcij 0:1 (K. Merta), 21. 1:1
Sestava FM: Moják - Hammer, Murín, M. Merta, Mokroš - Kopčo (52. Hodula), K. Merta, Cempírek, Rakovcij - Marciňa, Mohyla. Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.
Utkání se nám hrubě nevyvedlo, co se týče útočné a především finální části hry. Téměř celý zápas jsme odehráli na polovině Val. Meziříčí, které urputně bránilo a hrozilo jen z ojedinělých brejků, kdy se jim jeden z nich podařilo proměnit. My jsme skórovali hned z prvního útoku po hezké kombinační akci a vypadalo to, že zápas budeme mít ve své režii. Bohužel jsme doplatili na to, co je naše momentálně největší slabina od začátku soutěže. Nedokážeme proměnit i ty nejvyloženější brankové příležitosti, kdy jsme sami před brankářem a nebo dotlačit míč do sítě, který poskakuje na brankové čáře.

SK Hranice - starší dorost U18 2:0 (0:0)
Sestava FM: Hatoň - Koval, Myška, Bača, L. Maceček, Chýlek (72. Rimmel), Strouhal (77. Jurga), M. Míček, Mika, Kolář, Želazko. Trenéři: Lukáš Čerňák a Petr Schmidt.
V prvním poločase držel naše akcie brankář Hatoň, který předvedl několik výborných zákroků. Největší naši šanci měl Míček, zůstala však nezužitkována. Bylo to bohužel jedno z malá zakončení, do kterých jsme se dostali. Předfinální fáze nebyla špatná, v té finální jsme se však trápili. V druhé půli dvěma góly v rozmezí sedmi minut zlomil soupeř cele utkání. V závěru se žel zranil Myška, který musel s pochroumaným kotníkem do nemocnice.

SK Hranice - mladší dorost U16 2:1 (1:0) - branky: 39. 1:0 (pk), 77. Šeba 1:1 (Klimeš), 78. 2:1
Sestava FM: Müller (41. Kavka) - P. Vyvial, Büchi (65. Střižík), Březina, Račev - Rimmel, Klimeš, Hrabec, Kulhánek (71. D. Kakara) - Jurga, Šeba. Trenéři: Kamil Raška a Milan Šponer.
Dnes jsme předvedli velice dobrý výkon a prezentovali se tak, jak bychom chtěli - kombinačním fotbalem plným pohybu. Bohužel nám chyběl větší důraz v šestnáctkách, kterým bychom dokázali fyzicky silnějšího soupeře přetlačit. Po velice dobré první půli nás nezlomil ani gól do šatny z penalty a i celý druhý poločas jsme opět diktovali tempo. Bohužel, když už se nám po velké snaze konečně podařilo chvíli před koncem vyrovnat, vyrobili jsme vzápětí jednu z mála chyb, kterou domácí potrestali vítězným gólem. Za předvedenou hru všem kluci dnes zaslouží pochvalu.

SK Sigma Olomouc - starší žáci U15 6:3 (5:1) - branky FM: Pešek, Stareček, Maléř
Sestava FM: Dragon (36. Pracuch) - Šponer, Vykopal, Janyška, A. Kowalczyk (21. Barčák) - Vachník (56. Chodura), Pešek, Kaňák, Maléř - M. Málek, Stareček. Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.
Bohužel utkání, nebo lépe řečeno úvod utkání, byl z naší strany katastrofální. Trenéři jsme si připadali, jako by nás kluci vůbec neposlouchali, co jim v samotné přípravě na utkání říkáme. Ve 23. minutě jsme prohrávali 5:0 a v tu chvíli byla na hřišti asi polovina hráčů, kteří si svým výkonem říkali o vystřídaní. Soupeř byl ve všech činnostech lepší a v osobních soubojích důraznější. Ve druhém poločase, kdy soupeř polevil, se nám podařilo tento krutý, ale bohužel spravedlivý, výsledek, trošku zmírnit.

SK Sigma Olomouc - starší žáci U14 5:0 (3:0)
Sestava FM: Řeha (36. Pohludka) - P. Žáček (60. Chodura), Křížek, Cudzik, Jedlička - Kunčík (36. Rašovský), Hlosta (36. D. Němec), V. Míček, Švrček - Krejčí, V. Kováč (51. Ježík). Trenéři: Radek Šmíd a David Stachovec.
Dnes jsme velmi nespokojení u některých hráčů s nasazením a chutí hrát. Kluci si musí uvědomit, že pokud nepůjdou do každého zápasu s maximálním přístupem, vrátí se jim to, ale v opačném gardu. Domácí zaslouženě vyhráli a my musíme okamžitě na tento zápas zapomenout, ale určitě si musíme vzít i z takového zápasu ponaučení.

SK Hranice - mladší žáci U13 2:13 (2:3, 0:3, 0:7) - branky FM: 3. Volný 0:1 (Michalík), 10. 1:1, 15. Táborský 1:2 (Foldyna), 17. Stryja 1:3 (Táborský), 27. 2:3, 51. J. Míček 2:4 (Stryja), 54. J. Míček 2:5 (Stryja), 54. Hlavatík 2:6, 66. Michalík 2:7, 67. Maté 2:8 (Teichmann), 74. Volný 2:9 (Stryja), 84. Maté 2:10, 85. Michalík 2:11 (Maté), 87. Maté 2:12 (Michalík), 87. Foldyna 2:13 (Michalík)
Sestava FM: Šimeček (Strack) - Hlavatík, Vrobel, Stryja, Volný, J. Míček, Michalík, Foldyna, Chovančík, Karas, Prepsl, Táborský, Teichmann, Maté. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.
Po vyrovnaném průběhu první třetiny jsme začátek té druhé vůbec nezachytili. Tam nás několikrát výbornými zákroky podržel brankář Strack. Druhým zlomovým okamžikem pak byly dva góly Jirky Míčka, kdy jsme domácím odskočili na rozdíl tří branek a od té chvíle jsme prakticky na hřišti již dominovali. Výše porážky je ale vůči domácím krutá, hráli jsme totiž proti týmu, který s námi chtěl hrát fotbal a trvalo nám delší čas, než jsme jej začali přehrávat. Výhra však těší i proto, že jsme do zápasu nastoupili tentokráte se šesti hráči ročníku 2007, navíc jsme museli stáhnout po dvou střídáních Ondru Táborského, který po nemoci nebyl ještě zcela fit.

SK Hranice - mladší žáci U12 2:7 (1:2, 0:2, 1:3) - branky: 12. Tvarůžka 0:1, 18. 1:1, 26. Bojda 1:2, 34. Moravec 1:3, 37. Tvarůžka 1:4, 69. Tvarůžka 1:5, 72. Tvarůžka 1:6, 74. Tvarůžka 1:7, 82. 2:7
Sestava FM: Strmiska - Rek, Gongol, Majer, Nešetřil, Uhlář, Haslhofer, Tvarůžka, Meca, Pečiva, Bojda, Moravec. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.
V dnešním utkání jsme si šli od začátku za vítězstvím. I když jsme hráli proti houževnatému soupeři, tak jsme zápas zvládli a zaslouženě si vezeme domů tři body. Chlapci se snažili odevzdát maximum, což nás těší.

Horní Žukov - starší žáci Future U15 0:7 (0:2) - branky FM: 12. F. Kowalczyk 0:1 (Deingruber), 17. Rek 0:2 (pk), 42. Matula 0:3 (F. Kowalczyk), 52. F. Kowalczyk 0:4 (Pastucha), 56. Kabát 0:5 (F. Kowalczyk), 61. Pastucha 0:6, 65. P. Němec 0:7 (F. Kowalczyk)
Sestava FM: Dudek - Grygar, Šimíček, Tománek, Rek - Deingruber, Kabát, F. Kowalczyk, Žiga - P. Němec - Pastucha. Střídali: Matula, Roman, T. Vyvial. Trenér: Adam Filip.

Horní Žukov - mladší žáci Future U13 2:3 (2:1) - branky FM: Roman, Kabát, T. Vyvial
Sestava FM: Cáder - Krasula, D. Kakara, Hrůzek, Deingruber, Kabát, Roman, Tománek, Matula, T. Vyvial, K. Šištík, V. Šištík, Galásek, Gabriš, Alfery. Trenér: Adam Filip.