Soutěžní ročník 2020/21 předčasně ukončen

F r ý d e k-M í s t e k - Dlouho se netrpělivě čekalo, zda budou neprofesionální soutěže ročníku 2020/21 dohrány. Nakonec byl na úterním zasedání VV FAČR nucen aktuální soutěžní ročník ukončen.

V polovině října roku 2020 byly amatérské soutěže pozastaveny. Tehdy asi nikdo netušil, že se vyplní nejčernější scénář, že po minulé sezóny ani soutěžní ročník 2020/21 nebude řádně dohrán. Epidemiologická situace ohledně Covidu-19 nebyla dobrá a lepšit se začala až v poslední dnech, ani to však bohužel nestačí, aby se rozvolnilo natolik, že by se mohly týmy připravit na restart soutěží. „Do poslední chvíle jsme bojovali o to, aby se mohly neprofesionální soutěže dohrát. Z tohoto důvodu jsme také neustále vymýšleli nové a nové varianty scénářů tak, abychom mohli odehrát požadovaný počet utkání a byla zajištěna regulérní prostupnost soutěží. Ve chvíli, kdy jiné sporty soutěže odpískaly, my stále věřili a bojovali. Máme ale první květnový týden a stále není povolena ani možnost plnohodnotného tréninku klubů, takže je potřeba nyní bohužel konstatovat, že ani fotbalové soutěže již nepůjde dohrát“, vysvětluje pro fotbal.cz předseda FAČR Martin Malík.

„Zdraví hráčů je a vždy bude naší prioritou. Opravdu jsme dnes již v termínu, kdy nejde realizovat harmonogram soutěží od ČFL a MSFL dolů, včetně tolik potřebného tréninkového procesu, který by restartu předcházel. Je to samozřejmě o to smutnější, že jde o druhou sezónu v řadě, kdy musely být neprofesionální soutěže předčasně ukončeny“, doplnil předsedu generální sekretář FAČR Jan Pauly.

TOPlist