V posledním zápase tohoto roku přivítáme Velké Meziříčí

Skoro celý svět očekává Mistrovství světa v Kataru, ovšem ještě předtím mohou frýdeckomístečtí fanoušci naposled v tomto kalendářním roce vidět své oblíbence na Stovkách. V sobotu 19. listopadu totiž přijede patnácté Velké Meziříčí. Úvodní výkop v 13:30 hodin.

Po sedmi zápasech dokázalo Velké Meziříčí znovu zvítězit

Velké Meziříčí se momentálně nachází až na 15. místě s 16 body a skóre 30:45. Po napínavé remíze 3:3 v Novém Městě na Moravě se utkalo doma s Hranicemi. A opět z toho byl gólový zápas, jenž 195 diváků na stadionu rozhodně nenudil. Hned ve 4. minutě se domácí tým dostal do vedení, když po centru Šuty poklidil míč do soupeřovi branky Antonín Plichta - 1:0. Hosté dokázali brzo odpovědět. V 17. minutě se k odraženému míči dostal Vojtěch Pak, který brankáři Dubcovi přesným zakončením nedal šanci - 1:1.

zdroj: novinyvm.cz

Ve druhém poločase šli do vedení hosté. Obránce Sysel zahrál ve vápně nešťastně rukou a rozhodčí odpískal pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Jakub Rolinc -1:2. Velké Meziříčí dokázalo bleskově vyrovnat. Míč si ve velkém vápně našel Plichta, který pobídl přihrávkou Petra Dolejše a ten překonal Spurného - 2:2. V 65. minutě sehrál domácí celek krásnou akci, když Vašíček uvolnil na křídle Dolejše, kjenž centrem našel Radima Šutu a devětadvacetiletý středopolař trefil balón jak bylo třeba, gólman Spurný byl bez šance - 3:2. Do konce zápasu hrozili už pouze hosté, svými zákroky je však vychytal brankář Dubec.

Konečně za tři body! - NovinyVM.cz

zdroj: novinyvm.cz

Jan Šimáček (FC Velké Meziříčí): V zápase jsme potřebovali nutně tři body a jsem rád, že se nám to podařilo. Soupeř mě mile překvapil a pokud bych měl být objektivní, tak si nezasloužil prohrát. Fotbal ale není spravedlivý o čemž jsme se my sami na podzim několikrát přesvědčili. Za plný počet bodů vděčíme hlavně Adamovi Dubcovi v bráně a skoro maximální efektivitě v útoku."

FC Velké Meziříčí - SK Hranice 3:2 (1:1)

Branky: 4. Plichta, 57. Dolejš, 65. Šuta – 17. Pak, 55. Rolinc (pk)

Sestava Velkého Meziříčí: Dubec – Dolejš, Šuta (90+2. Bílý), Franěk (85. Havlík), Plichta, Mirek Malata (71. Štourač), Sysel, Marek Malata, Karmazín, Mucha (K), Vašíček

S lídrem soutěže Lipina těsně prohrála

V posledním venkovním utkání podzimní části zavítal Frýdek-Místek na půdu lídra MSFL Kroměříže. Vstup do utkání se Lipině povedl skvěle, neboť se už v desáté minutě dostala do vedení díky brance Martiníka. Následně ale Slavia otočila vývoj a do poločasové přestávky šla ve dvoubrankovém vedení. Také začátek druhé části se Válcovnám povedl, protože se prosadil Vlachovský. Srovnávací gól se ale už Frýdeckomísteckým vstřelit nepodařilo. Lipina podlehla Kroměříži 2:3. Celý report utkání zde.

Podívejte se: Kroměříž zdolala Frýdek 3:2 a uhájila vedoucí pozici před  Hlučínem - Kroměřížský deník

zdroj: kromerizsky.denik.cz

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Když vezmu v potaz průběh dnešního zápasu tak se můžeme bavit o ztraceném bodu. Měli jsme perfektní nástup, který jsme zužitkovali gólem Martiníka. Vytvořili jsme si i další příležitosti, ale bohužel gól nepadl. Od třicáté minuty jsme najeli trošku do starých not a začali jsme kupit ztráty míčů a už jsme neměli odražené balóny. Z toho pramenily dva góly na konci prvního poločasu. Do druhého půle jsme šli s tím, že cítíme možnost ještě stav zvrátit. Zdramatizovat utkání se nám povedlo gólem Vlachovského. Na více jsme se nezmohli a tak jedeme z Kroměříže bez bodu. Když to shrnu, tak musím říct, že usínat s pachutí dnes nebudu. Naše energie a celkový výkon bylo 100 a 1 oproti minulému utkání. Na tom musíme stavět.“

SK HS Kroměříž - FK Frýdek-Místek 3:2 (3:1)

Branky: 18. a 41. Cupák, 39. Houser - 10. Martiník, 53. Vlachovský

Sestava FM: Gergela - Hykel, Massaniec, Dadak, Kostka - Velner (K), Zupko, Martiník (79. Kovařík) - Konečný (72. Burgo), Rubý, Vlachovský

Vzájemné zápasy ve prospěch Válcoven

30. 4. 2022 | MSFL | Frýdek-Místek - Velké Meziříčí 2:0 (19. Konečný, 46. Rubý)

25. 9. 2021 | MSFL | Velké Meziříčí - Frýdek-Místek 1:0 (53. Dolejš)

16. 11. 2019 | MSFL | Frýdek-Místek - Velké Meziříčí 3:0 (16. Hýbl, 30. Teplý (pk), 53. Hykel)

23. 3. 2019 | MSFL | Frýdek-Místek - Velké Meziříčí 2:0 (4. Varadi (pk), 76. Duda)

10. 8. 2018 | MSFL | Velké Meziříčí - Frýdek-Místek 2:2 (38. Dolejš (pk), 90. Komínek - 51. Bialek, 80. Varadi)

Komentář trenéra Roberta Pištěka k nadcházejícímu utkání: Pro nás se jedná o velmi důležitý zápas z důvodu postavení v tabulce. Samozřejmě chceme i po delší době potěšit fanoušky na Stovkách. Velmez je nebezpečný směrem dopředu, umí si dobře poradit v šestnáctce soupeře, má k tomu vhodné typy hráčů. Nečeká nás nic jednoduchého.