FK Frýdek-Místek - MFK Karviná B 1:1

F r ý d e k-M í s t e k - V sobotní dopoledne na Valcíře čekalo první přípravné utkání, šli do něj z kondičního bloku. S únavou se však svěřenci Karla Orla poprali na výbornou. Solidní výkon nakonec skončil remízou, když na úvodní gól karvinské rezervy odpověděl ještě v první půli proměněnou penaltou Lukáš Raab.
(3.7.2021) | Stovky
FK Frýdek-Místek - MFK Karviná B
1:1

Na hřišti nebyl k vidění kompletní kádr. Do utkání nezasáhli Marián Kovařík, Kuba Blejchař, Adam Vahalík a Jarda Juříček. Nepokračovat v přípravě se pak rozhodl Jakub Massaniec (o čemž jsme informovali již dříve, je v Dolním Benešově) a Dominik Vojvodík. Úvod zápasu mohl být veselejší pro naše barvy, dobrý centr z levé strany však nikdo z lipinských hráčů nedokázal usměrnit do brány. Potvrdilo se však otřepané, nedáš, dostaneš. Ve 13. minutě zahrávali hosté roh a karvinský hráč měl ve vápně dostatek prostoru na to, aby pohodlně skóroval.

Na vedení soupeře jsme ale dokázali reagovat, byť nás v některých pasážích brzdily zbytečné ztráty míče. Opětovné získávání lopty nás pak stálo cenné síly. Brzy vyrovnat mohl již Byrtus, který si proklestil cestu na levý kraj vápna, brankáře však neprostřelil. Dlouho jsme ovšem na náš vstřelený gól nečekali. Brankář Květon založil výkopem akci, na jejímž konci byl po prodloužení Raaba Janša. Ten byl v pokutovém území zastaven nedovoleně, tudíž jsme dostali ve 21. minutě možnost zahrávat pokutový kop. Lukáš Raab si počínal suverénně, srovnáno. Do přestávky pak byly k vidění další nadějné šance, více čárek jsme mohli počítat na lipinské straně, z žádné se však neurodilo. Některé situace ale dokázaly potěšit oko diváka, jako například drzý průnik Kučery přes tři hráče. Ostatně rychlé kraje v podobě Kučery a Konečného byly pro Karvinou hrozbou.

I druhé dějství se neslo ve stejném duchu. Kvůli častějším ztrátám Valcířů se mohli těšit z lehké poziční převahy na straně Karviné, šancí však přibývalo více nám. Často jsme ale v řešení finálních situací volili bohužel horší variantu. To soupeři se povedlo v 60. minutě udělat vše dobře, pas proklouzl na zadní tyč, kde už se hostující hráč chystal slavit gól. Fantastický reflexivní zákrok však předvedl Gergela. Na druhé straně se zase vydal na útočný výlet stoper Tamajka, v dobré možnosti ale bránu těsně minul. Když to nešlo ze hry, zkoušeli jsme to i ze standardky. Dobrou ránu Vengřinka z přímého kopu však karvinský brankář lapil. Nakonec tedy vše dopadlo smírně. Další přípravný zápas nás čeká opět v domácím prostředí, kdy v sobotu 10. července přivítáme Valašské Meziříčí.

Karel Orel (trenér FK Frýdek-Místek): Karviná B má kvalitní tým. Proti nám nastoupila i s hráči širšího kádru Áčka. Pro nás to byla vynikající prověrka. Náš výkon měl slušné parametry, dobré měřítko. Kluci k tomu přistoupili zodpovědně i po té únavě, kterou v sobě určitě po tom týdnu všichni mají. Z tohoto pohledu to splnilo účel.

Radek Bielan (trenér MFK Karviná B): Trochu mě překvapilo, že jsme měli zpočátku víc ze hry, přeci jen jsme začali s přípravou až ve čtvrtek. Fotbalově to nebylo vyloženě špatné, ale byla tam zbrklost či ztráty. Přičítám to mládí, tým je opravdu hodně mladý a ne tolik zkušený. Do vstřeleného gólu jsme měli jednu šanci v podání Tavarese a pak nám vyšel rohový kop, z kterého jsme otevřeli skóre. Domácí nás po chvíli potrestali z jednoho ze svých dvou brejků po našich hrubých chybách uprostřed hřiště – přišel faul ve vápně a penalta. Po prostřídání ve druhém poločase jsme měli ve hře převahu, drželi jsme víc míč, ale ani jeden tým už gól nevstřelil, přestože na obou stranách šance byly. Remíza odpovídá, ale klidně mohlo utkání skončit 2:2 nebo 3:3.