FK Frýdek-Místek - TJ Valašské Meziříčí 3:1

F r ý d e k-M í s t e k - Ve druhém přípravném utkání čekal na Valcíře divizní soupeř z Valašského Meziříčí. V sobotním dopoledni jsme splnili roli papírového favorita, byť to není v přípravě rozhodující. Po první půli nám zajistil jednobrankového vedení Vrbka, na nějž navázal ve druhém dějství dvěma trefami Timofej Barkov. Soupeř již dokázal skóre pouze kosmeticky upravit.
(10.7.2021) | Stovky
FK Frýdek-Místek - TJ Valašské Meziříčí
3:1

Ani do druhého utkání nemohl nastoupit záložník Jarda Juříček, ten sice v týdnu s týmem normálně trénoval, ale stále jej trápí drobné zranění, které se v pátek znovu ozvalo. Menší zdravotní neduhy nepustili do zápasu ani Giacoma Corriera, z rodinných důvodů dostal volno Tomáš Vengřinek a angína na chvíli vyřadila Petra Kováče. U týmu už naopak není zkoušený Martin Sporysz. Proti diviznímu Valašskému Meziříčí jsme začali po dalším náročném tréninkovém týdnu opravdu zostra. Hned v úvodních minutách jsme totiž mohli jít do rychlého vedení, protlačit míč z velkého závaru do brány se nám však nepodařilo. Ale za aktivitu jsme byli po zásluze odměnění, když proměnil centr Kučery Jakub Vrbka, který zavíral zadní tyč.

Utkání jsme kontrolovali, ale místy se hra v rychlém tempu přelévala a z naší strany scházela větší rozvaha, což samozřejmě stálo síly. To ale platilo i o soupeři, který v první půli ještě stačil, v druhém dějství už mu ale síly docházely rapidněji i kvůli aktivní hře Valcířů. Ostatně ve druhém poločase jsme mohli několikrát navýšit skóre, po hříchu se to však povedlo dvakrát pouze Timofeji Barkovovi. Další možnosti zůstaly nevyužity, v tomto směru kopíroval zápas první přípravné utkání s Karvinou B. Naopak, gólového úspěchu se dočkal soupeř, když se krásně trefil z dvaceti metrů, což vlilo Valmezu do žil novou energii. Skóre se už ale neměnilo. Další přípravný zápas nás čeká už ve středu, kdy se v 17:30 v domácím prostředí střetneme s Vítkovicemi.

Karel Orel (trenér FK Frýdek-Místek): Do utkání jsme vstoupili celkem aktivně, byli jsme hodně na míči a tuto aktivitu jsme dovedli ke vstřelení první branky po centru Kučery a zakončení na zadní tyči Vrbkou. Valašské Meziříčí hrozilo jen z ojedinělých, ale nebezpečných brejků. I na začátku druhého poločasu jsme hráli hodně útočně, vytvářeli si šance a dvě z nich jsme Timy Barkovem proměnili a zvýšili na 3:0. Zdálo se, že svůj náskok budeme ještě zvyšovat, vytvářeli jsme si spoustu šancí, ale bohužel jejich proměňování je zatím, zdá se, největším naším problémem. I situaci 4 na 1 jsme nedokázali proměnit. Soupeř snížil ke konci utkání střelou z dálky, a ještě nás v závěru dost potrápil.