MFK Frýdek-Místek - FK Přepeře 2:4

Přípravné střetnutí s FK Přepeře jsme v rámci kondičního soustředění prohráli 2:4. V dresu Valcířů se dvakrát dokázal prosadit útočník Libor Žondra.
(13.7.2020) | Heřmanice v Podještědí
MFK Frýdek-Místek - FK Přepeře
2:4

Oproti zápasům, které Valcíři odehráli v prvním přípravném období, se Hubníkovic parta představila tentokráte s několika novými tvářemi. Příležitost od začátku střetnutí dostal proti třetiligovým Přepeřím například odchovanec Lipiny Josef Bystřičan (ten po odchodu ze Stovek působil dále v Jablonci a následně ještě v Karviné a ostravském Baníku). Na lavičce soupeře jsme zase měli možnost vidět bývalé trenéry Frýdku-Místku Josefa Petříka staršího a jeho syna. "Po návratu z Polska jsme se znovu vrátili domů, ale už máme role vyměněné. Já vedu kluky jako hlavní trenér, táta mi pomáhá," dodává s úsměvem Josef Petřík mladší.

Po úvodním oťukávání jsme v 10. minutě udělali chybu ve středu pole, soupeř podnikl rychlý výpad na naší obrannou polovinu a po souboji v šestnáctce se pískala penalta. Tu Přepeře proměnily a ujaly se v zápase vedení 0:1. O šest minut později se skóre utkání měnilo podruhé. Přepeře předvedly jak má vypadat rychlý přechod do útoku. Ježek dostal od svých spoluhráčů míč na pravou stranu hřiště a povedenou ranou na bližší tyč nachytal našeho brankáře na hruškách - 0:2. Valcíři se vrátili zpátky do hry ve 25. minutě, kdy Bzirský centrem do šestnáctky soupeře našel Žondru a ten hlavou poslal míč krásně na zadní tyč - 1:2. Dvě minuty před přestávkou jsme byli blízko vyrování, ale Žákův střelecký pokus skončil bohužel na břevně.

Také po změně stran padl brzy gól do naší sítě. V 55. minutě propadl míč po rohovém kopu až k zadní tyči a tam jej následně zcela volný Bulíř uklidil do naší branky - 1:3. V 64. minutě uvolnil Skwarczek na pravé straně Bzirského, tentokráte ale si po jeho centru Žondra na gólmana soupeře nepřišel. O tři minuty později vnikl po Kebískově vybídnutí do šestnáctky soupeře Dudek a po faulu jednoho ze soupeřova zadáků se pískala penalta i pro nás. K její exekuci se postavil Žondra, který napálil míč přesně doprostřed brány a Valcíři znovu snížili na rozdíl jediné branky - 2:3. K vyrovnání nás již soupeř však nepustil. Naopak v samém závěru předvedl parádu krajní obránce Přepeř, když se trefil povedeným lobem z půli hřiště - 2:4.

Áčko v rámci kondiční přípravy čeká na severu Čech ještě jedno přípravné střetnutí. Ve středu 15. července nastoupí ve Velkých Hamrech od 17.30 hodin proti třetiligovému Jablonci B. "Jsou tu s námi také dorostenci, kteří ale mají svůj zápasový program. Uvidíme, jak na tom někteří kluci budou zdravotně a podle toho se rozhodneme o sestavě," nastínil plány frýdecko-místecký trenér Michal Hubník.

Michal Hubník (trenér MFK Frýdek-Místek): Byl to náš první zápas v přípravě a v rámci kondice, kdy kluci měli za sebou těžký program. Šlo poznat, že ty nohy za sebou tahají. Musím uznat, že náš soupeř byl hodně kvalitní, jako tým se mi moc líbil. Dali jsme dvě branky, ale mrzí mě, že jsme inkasovali po takové chybičce. Ve druhé půli jsme mohli vyrovnat, ale opět jsme chybovali a soupeř odskočil. Já to přikláním trochu i té únavě. Po prostřídání se mi hodně u nás líbil mladý Jurga. Cítil jsem z něj takovou tu fotbalovost a myšlenku. Musí ale ještě pro mužský fotbal zesílit. Jinak zápas splnil svůj účel. Jak jsem již řekl, máme jej v rámci nějaké fyzické přípravy.

Josef Petřík ml. (trenér FK Přepeře): Šlo o bojovné utkání, které se odehrálo na menším hřišti. Bylo i docela vedro, takže ty podmínky pro hru byli o to těžší. Myslím si, že oba celky přistoupily k zápasu velmi zodpovědně. V prvním poločase to bylo vyrovnané. Do vedení jsme šli z nabídnuté chyby domácích a následné proměněné penaltě. Za chvíli jsme přidali druhý gól z brejku. Frýdek měl možná lepší držení míče, ale my jsme to měli postavené na rychlý přechod, což se nám hlavně v prvním poločase dařilo. Pak jsme si to trochu zkomplikovali, kdy nám soupeř dal po centru ze strany Žondrou gól. Přežili jsme trochu se štěstím konec první půle, kdy nám Frýdek nastřelil břevno. Ve druhém poločase jsme už možná krom pěti minut byli lepší a zaslouženě zápas vyhráli.