MŠK Povážská Bystrica - FK Frýdek-Místek 3:2

Lipina svedla s druholigovou Považskou Bystricou velmi kvalitní utkání, ve kterém padala góly až ve druhé půli. Frýdeckomístečtí dokázali smazat dvoubrankovou ztrátu, ale soupeř vstřelil vítěznou branku v samotném konci utkání.
(7.2.2024) |
MŠK Povážská Bystrica - FK Frýdek-Místek
3:2

V šiestom prípravnom zápase poslal tréner MŠK Jakuš v prvom polčase do zálohy aj do útoky dorastencov, iba v bráne a v obrane boli hráči z A tímu. Voľno dostal Kucharčík, pre menšie zdravotné problémy dostali voľno Zemko, Václav a Praženka. Deviaty tím tretej najvyššej českej ligy si s domácou omladinou nedokázal do prestávky poradiť, pretože mladí chlapci bojovali, vyvarovali sa chýb a súpera do šancí nepúšťali. Až v 14. min zahrozili hostia po priamom kope, ale bránu netrafili a v 33. min po ďalšej štandardke zakončil Gorčica hlavičkou tesne nad.

Domáci sa do šancí nedostávali, centrované lopty pokryl gólman Frýdku. V 38. min polčasu došlo k zrážke brankára hostí s obrancom, no strelu M. Ragulu zrazila a obrana a hoci následná dorážka skončila v sieti, gól kvôli zranenému hráčovi neplatil. V závere polčasu hostia zdiaľky trafili bránu, ale Teplan si s prízemnou strelou poradil. Po prestávke prišli na ihrisko namiesto dorastencov hráči z prvého mužstva, ale obraz hry sa nemenil. Hralo sa stále v strede ihriska, pokusy a nakopávané lopty riešili obrany a strelecké pokusy chýbali.

Po desiatich minútach si nezavinene zranil domáci Gerebenits a obnovil si zranenie kolena. Namiesto neho prišiel Lukáš Slávik, ktorý si napriek bojovnému a snaživému výkonu zaslúžil titul smoliar zápasu. V 61. min prešiel stredom ihriska Boris a spoza šestnástky umiestnenou strelou k žrdi urobil z brankára štatistu – 1:0. O dve minúty sa do šance dostal L. Slávik, no obranca jeho strelu obetavo zblokoval. V 64. min po Kováčovej prihrávke trafil L. Slávik prudkou strelou ľavú žrď a odrazenú loptu pohotovo vrátil do siete Tancík – 2:0.

Hostia sa nechceli len tak ľahko vzdať, zvýšili aktivitu, a keď v 70. min Hodál neudržal loptu, Kohut ju dopravil do prázdnej brány – 2:1. O štyri minúty po Mihálekovom centri hlavičkoval L. Slávik od zeme iba do brvna a v 77. min jeho strela z 25 metrov skončila tentoraz na pravej žrdi brány Frýdku. V 80. min po prihrávke od spoluhráča Hodál nepochopiteľne prihral Imiderovi, a ten pohodlne do prázdnej brány vyrovnal – 2:2. O minútu po nešetrnom zákroku odstúpil so zraneným kolenom Sloboda, a keďže domáci nemali k dispozícii žiadneho hráča, dohrávali iba desiati.

Napriek tomu sa snažili o znovunavrátenie vedenia. Prudká strela L. Slávika z priameho kopu asi z 30 metrov tesne minula bránu a jeho ďalší pokus zblokovala obrana. Hostia boli blízko k výhre v 88. min, ale Hodál bravúrnym zákrokom vytlačil delovku spoza šestnástky na roh, čím odčinil predchádzajúce zaváhania. Súper sa po rohu a následnom centri nepresadil a domáci sa vrhli do posledného útoku. Kováčova strela neprešla cez obranu, L. Slávik zo šestnástky napálil loptu do brvna a odrazenú loptu poslal do prázdnej brány Tancík – 3:2. (zdroj: FB MŠK Považská Bystrica)

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Kvalitní měření sil se silným soupeřem z druhé slovenské ligy. Kluci dnes ve velmi okleštěném počtu ukázali perfektní charakter, když prohrávali po dvou slepených gólech 0:2 a dokázali vyrovnat po dvou dohraných presinkových akcí. Trefili se Imider s Kohutem. Kaňka je opětovný gól v 90. minutě po za mě přehrané situaci. Těchto nesmyslů se musíme vyvarovat. Jsem rád, že se trefili dva mladí hráči, kteří byli odměněni za dobrý výkon.“