FK Frýdek-Místek - FC TRINITY Zlín B 1:0

Ve 25. kole chtěly Válcovny vrátit béčku Zlína poslední dvě porážky. A povedlo se. Jedinou branku utkání vstřelil dorostenec Imider a Frýdek-Místek poskočil na 8. pozici. Skálopevná obrana Lipiny znovu udržela čisté konto a prodloužila tuto skvělou sérii na 412 minut. Už ve středu ovšem Frýdeckomístecké prověří vedoucí rezerva Baníku Ostrava. Utkání začíná v 16:30 na Stovkách.
25.kolo (27.4.2024) | Stovky
FK Frýdek-Místek - FC TRINITY Zlín B
1:0

Začátek utkání opět začal pozvolně a na první šanci si 360 diváků muselo počkat. Ve 22. minutě Rubý uvolnil Michlíka, ale ten nedokázal včas zakončit. O čtyři minuty později už Válcovnám akce vyšla dokonale. Rubý centroval z levé strany vápna, míč se snažil odhlavičkovat obránce, po kterém se ale k balónu dostal Gorčica, který z voleje našel Anwara Imidera a ten z hranice malého vápna rovněž z voleje vstřelil svůj první gól v mistrovském utkání A-týmu - 1:0.

O chvíli později měla Lipina nádech na druhý gól, ale Michlíkova přihrávka jen prošla malým vápnem. Ve 35. minutě poprvé zahrozili hosté. Po ztrátě míče Frýdku-Místku se Zlín dostal do rychlého brejku, ale placírka Červinky zamířila nad horní tyč. Po první půli tak domácí vedli 1:0.

Druhá půle už příliš šancí nenabídla. Frýdeckomístečtí byli více na míči, ale nevytvořili si žádnou větší příležitost. Nijak zvlášť se nevedlo ani hostům. Ti si ke konci zápasu vytvořili menší nátlak, ale střela Höniga zpoza vápna nepřekvapila Lasáka. Válcovenský gólman si tak připsal čtvrté čisté konto v řadě a Frýdek-Místek se v tabulce MSFL dostal na 8. místo!

Martin Šrámek (FK Frýdek-Místek): „Dnes nám vyšel tah v útoku, dorostenec Imider předvedl ve svém prvním utkaní, kdy nastoupil od začátku, kvalitní výkon, který korunoval rozhodujícím gólem. Samozřejmě víme, že ne vše bylo dokonalé, ale obrana je už čtyři kola pevná a to nás těší, na tom musíme stavět. Zveme všechny fanoušky na středeční zápas s vedoucí rezervou Baníku.“