Archiv článkůPosledních 30 článků

6.4.Stoletá tradice pokračuje, fotbal ve Stovkách žije!klubF r ý d e k-M í s t e k - Stý rok našeho milovaného klubu se rozhodně neponese ve smutném duchu, naopak. Ve Stovkách se i nadále bude hrát mužský fotbal, nic na tom nemění ani přestěhování a.s. do Vratimova. Fanoušci se i v nadcházející sezóně mohou těšit na MSFL, teď už ale plně pod hlavičkou z.s., nositele tradice lipinského klubu!
29.3.Ondřej Prepsl: Stovky? Skvělí fanoušci a Franta VojvodíkLipina Ultras officialF r ý d e k-M í s t e k - Prožít v jednom klubu takřka deset let, to už není takovou samozřejmostí jako dříve. Brankář Ondřej Prepsl však k takovým fotbalistům patří. Ve Stovkách působil od roku 2008 do roku 2017. Aktuálně trenér akademie FAČR a brankář divizního Frýdlantu nad Ostravicí právě nejen na tyto časy zavzpomínal pro facebookové stránky fanoušků Ultras Lipina official.
23.3.Opustila nás duše Valcířů - František VojvodíkklubF r ý d e k-M í s t e k - S hlubokým zármutkem oznamujeme příznivcům frýdecko-místecké kopané, že nás dne 23. března 2021 navždy opustil ve věku 73 let velký srdcař, bojovník a duše Lipiny František Vojvodík. Klub vyjadřuje rodině upřímnou soustrast a hodně sil v této těžké chvíli.
21.3.Důstojné hřiště pro Valcíře, počátky SlezanuzpF r ý d e k-M í s t e k - V úvodním dílu bohaté historie klubu jsme si připomněli úplné začátky, nyní navazujeme tam, kde jsme skončili, v roce 1928. V té době vzniká předchůdce Stovek, hřiště, které plnilo roli prvního stadionu až do sedmdesátých let. Rok 1928 je pak významný pro Slezan, datuje se k němu totiž jeho oficiální vznik.
16.3.MFK F-M z.s. a Baník Ostrava oznamují spolupráci!klubO s t r a v a / F r ý d e k-M í s t e k - MFK Frýdek-Místek a FC Baník Ostrava jsou kluby s bohatou historií a velkou fotbalovou tradicí, nyní je bude spojovat i vzájemná spolupráce. Aktuálně na úrovni mládeže, do budoucna i s vizí kooperace v mužské kategorii.
16.3.Ostrák s Fukalou si zahrají na EURU!zp foto: Profimedia.czF r ý d e k-M í s t e k - Skvělé, odchovanci Valcířů Tomáš Ostrák a Michal Fukala se objevili v závěrečné nominaci ne Mistrovství Evropy do 21 let, které se bude konat zanedlouho ve Slovinsku a Maďarsku.
14.3.Michal Kubáň: Simu jsem vozil na tréninkyzp úvodní fofo: Michal Petřík/www.slavia.cz P r a h a / F r ý d e k-M í s t e k - Fotbalová Slavia momentálně zažívá velmi úspěšné období. Najdeme v ní aktuálně i lipinskou stopu. V B-týmu o sobě dává vědět odchovanec Rožnova a Frýdku-Místku Michal Kubáň. Záložník s valašskými kořeny v lednu zvítězil v klubové anketě o gól měsíce ledna a my jsme se rozhodli, že si s Michalem trochu popovídáme. A rozhovor to byl zajímavý, jeho spoluhráčem byl v jednu chvíli například i Abdallah Sima.
12.3.Martin Lužný a Dominik Hill: Těšíme se na spolupráci!zpF r ý d e k-M í s t e k - Ve středu jsme představili nové trenérské duo brankářů mládeže. Nedalo nám to a s Martinem Lužným a Dominikem Hillem jsem pořídili také rozhovor. Odchovanci Valcířů nastínili svoje vize a především z nich šlo odpozorovat, jak jsou na novou práci natěšeni.
10.3.Noví trenéři brankářů mládežezpF r ý d e k - M í s t e k - Všichni samozřejmě nedočkavě čekáme až se situace zlepší a budeme moci opět trénovat a hrát zápasy. Až se tak stane, pustí se do práce i noví trenéři mládeže. Sportovní vedení mládeže lovilo mezi odchovanci, o naše mládežnické brankáře se tak budou starat pod vedením brankářské legendy Svatopluka Schäfera Dominik Hill a Martin Lužný. Pojďme si je představit.
8.3.Fotbalové začátky stoletého klubuzpF r ý d e k-M í s t e k – Dosáhnout sta let v životě lidském, je výjimečná událost, nezanedbatelná je ale rozhodně i v životě klubovém. Roky nedávné mají mnozí fanoušci a hráči v paměti. Vzpomenout však na samotné začátky klubové historie už je z logického důvodu běhu času těžší oříšek. Zde nám může ale pomoci zlatý poklad – klubový archiv.
5.3.Desatero k restartu soutěží FAČRzpF r ý d e k-M í s t e k - V tento čas už měly mít naše mládežnické týmy za sebou první mistrovská utkání nového roku. Jak však víte, situace není příznivá a v nedohlednu jsou i společné tréninky. Nicméně, věřme, že se vše bude postupně zlepšovat. 2. března se na webových stránkách Fotbalové asociace České republiky objevily informace k možnému restartu soutěží ročníku 2020/21 pod hlavičkou FAČR, pokud to situace dovolí.
3.3.Areál Stovky, pýcha klubu takřka 50 let (1. část)zpF r ý d e k-M í s t e k – V roce 2021 uplyne již 46 let od slavnostního otevření areálu Stovky. Svatostánek Valcířů se stal za tu dobu pojmem a myslíme, že nebudeme lhát, když si získal statut legendární. Od oficiálního vzniku klubu v roce 1921 k jeho stavbě však vedla ještě dlouhá doba.
22.2.Michal Fukala: Toma je lepší mít na své stranězp Foto: fcslovanliberec.czF r ý d e k-M í s t e k – Fotbalový fanoušek nemá na růžích ustláno, na stadion se nesmí, amatérské soutěže se nehrají, zbývá tak sledovat fotbal alespoň u televize. Příznivcům frýdecko-místecké kopané se tak v neděli mohl naskytnout na televizních obrazovkách při prvoligovém utkání Karviné s Libercem zajímavý pohled. Na hřišti se objevili hned dva odchovanci Valcířů. Tomáš Ostrák v dresu Karviné a Michal Fukala v dresu Liberce. S druhým jmenovaným jsme si o tomto pikantním souboji povídali.
15.2.Valcířky čekají souboje ve Virtuální lizezpF r ý d e k-M í s t e k - Návrat na hřiště máme stále v nedohlednu, což pochopitelně platí i pro naše dívčí týmy. Nicméně apatie rozhodně není řešením, dokazuje to nový projekt, kterému dala vzniknout i jedna z trenérek Frýdku-Místku Jana Sikorová. O co jde? Týmy z celé České republiky se napříč kategoriemi poměří ve Virtuální lize.
10.2.Hledáme trenéry k přípravceredakceF r ý d e k-M í s t e k - Máte zájem trénovat malé fotbalové naděje? Baví vás sport a práce s dětmi? Máte rádi kolektiv? Jste nás člověk! Pro kategorii chlapeckých přípravek hledáme nové trenéry.
9.2.Mládež nadále se statutem SpSMzpF r ý d e k-M í s t e k - Není překvapením, že i pro kalendářní rok 2021 bude fungovat naše mládež se statutem SpSM. Rozhodlo tak každoroční licenční řízení, které vyhovělo žádosti klubu a potvrdilo dobré vedení mládežnického fotbalu ve Frýdku-Místku.
31.1.Trenérka Valcířek J. Sikorová: Potvrdilo se, že jdeme správnou cestouzpF r ý d e k-M í s t e k - Na přelomu roku jsme postupně probrali s trenéry žáků a dorostu podzim jednotlivých týmů. Nyní jsme se dostali k rychle se rozrůstající dívčí sekci našeho klubu. Na podzim vyběhly k premiérovým zápasům naše dorostenky, činily se ale i ostatní týmy. Podzim jsme hodnotili s šéftrenérkou Valcířek Janou Sikorovu. A že bylo vzhledem k obsáhlosti rozhovoru témat rozhodně dostatek.
29.1.Svatopluk Schäfer slaví 70!zpF r ý d e k-M í s t e k - Máme velkou radost, že dnes můžeme popřát ke krásnému kulatému jubileu ikoně našeho klubu, Svatopluku Schäferovi (na fotu vpravo). Bývalému brankáři Válcoven, trenérovi a současnému šéftrenéru brankářů naší mládeže přejeme pochopitelně především pevné zdraví. Gratulujeme!
29.1.Půlkulaté narozeniny Ivana Kopeckéhozp foto: TV PolarF r ý d e k-M í s t e k - Mezi legendy našeho klubu pochopitelně patří i Ivan Kopecký. Bývalý obránce a kapitán Válcoven slaví svoje narozeniny ve stejný den jako Svatopluk Schäfer. Zatímco bývalý brankář slaví kulatiny, postrach ofenzivy soupeřů a později úspěšný trenér slaví půlkulatiny, 75. narozeniny. Ostatně číslo za sedmičkou bylo jeho oblíbené, vždy s ním na hřišti nastupoval. I jemu pochopitelně gratulujeme, přejeme hodně zdraví a vše nejlepší!
25.1.Nejlepšími střelci žáků Roman a JanošeczpF r ý d e k-M í s t e k – Gólovou podzimní statistiku našich dorosteneckých hráčů jsme probrali ještě v závěru roku 2020, nyní je na čase, podívat se na nejlepších kanonýry našich žákovských týmů. V neúplném podzimu se nejvíce dařilo ve starších žácích Matěji Romanovi a v mladších pak Adrianu Janošcovi.
20.1.Dotazník L. Kunčík / U17: Nej přednost? Asi rychlostzpF r ý d e k-M í s t e k - Dotazníky na naše mládežnické fotbalisty nebudou chybět ani v roce 2021. Premiérový v novém roce patří záložníkovi U17 Lukáši Kunčíkovi. Talentovaný ofenzivní hráč byl jedním z těch, kteří byli ročníkově posunuti. Neúplný podzim se mu vydařil, v jedenácti utkáních vstřelil šest branek. Co o sobě v dotazníku prozradil?
15.1.Síla budoucích Lvíčat? V lize jim vládne Fukalazp Foto: fcslovanliberec.czF r ý d e k-M í s t e k - Tak trochu tajemný nadpis, co říkáte? Má však jednoduché vysvětlení. Ročník 2000 nebyl výjimečný jen ve Frýdku-Místku. Není tak divu, že se pro reprezentační výběr do 21 let tvoří velice silná základna. Web fotbal.cz se zabýval starty hráčů ročníku 2000 ve Fortuna lize a zjištění to bylo pro fanoušky Frýdku-Místku příjemné. Nejvíce startů nasbíral bývalý hráč Valcířů Michal Fukala v dresu Liberce.
10.1.M. Moják: Fotbal i život. Chci si vždy říct, že jsem odevzdal maximumzpF r ý d e k-M í s t e k - Začínal jako brankář, postupně se však přesunul do pole. V letošní sezóně k tomu navíc dostal kapitánskou pásku. S kapitánem U18 Michaelem Mojákem jsme si povídali nejen o svízelném podzimu U18 a celého staršího dorostu, škole, ale i o tom, že stačilo jedno rozdílné rozhodnutí a mohl z něho být v budoucnu třeba chirurg.
5.1.Trenér U19 Roman Vojvodík: Pro mladý tým to byla velká školazpF r ý d e k-M í s t e k - Podzim byl pro týmy U18 a U19 hodně náročný. Nejen z hlediska koronavirových opatřetní, ale především z toho pohledu, že se oba týmy budovaly z nenadání prakticky znovu a za pochodu. O svízelném podzimu staršího dorostu jsme si povídali pochopitelně s šéftrenérem mládeže a trenérem U19 Romanem Vojvodíkem.
2.1.Bývalý útočník Válcoven Jiří Mrázek oslavil 70zpF r ý d e k-M í s t e k - Hned první den roku 2021 byl pro frýdecko-místecké fanoušky speciální. 1. ledna totiž oslavil 70. narozeniny Jiří Mrázek (na fotu třetí zleva), který hájil dres Valcířů v historické prvoligové sezóně. Ke krásnému jubileu gratulujeme!
1.1.Trenér U17 Karel Orel: Šíře kádru hrála podstatnou rolizpF r ý d e k-M í s t e k - Stejně jako u U16, i U17 se potýkala s posuny hráčů napříč celým dorostem. Můžeme ale říct, že mladý tým i jen přes dvě výhry rozhodně v MSDL nepropadl. Podzim jsme hodnotili s trenérem Karlem Orlem.
29.12.Trenér U16 Kamil Raška: Založení Future týmů byl vizionářský počinzpF r ý d e k-M í s t e k - Naše dorostenecké týmy prožily zvláštní podzim. A to nemluvíme jen o situaci způsobené covidem, napříč dorosteneckou kategorii se totiž posunovali hráči. To se samozřejmě dotklo také týmu U16, který ale mohl těžit z velké hráčské základny. I o tom byla řeč v rozhovoru s trenérem Kamile Raškou, který také podrobně rozebral jak dopadl covid na mládežnický sport.
27.12.Trenér Future U15 David Hejda: Kluci se soupeřů nezaleklizpF r ý d e k-M í s t e k - Dobrý podzim má za sebou náš tým Future U15. Ve vyšší soutěži si totiž Valcíři rozhodně nepočínali jako ustrašený nováček. První část sezóny hodnotil trenér David Hejda.
26.12.Trenér Future U13 František Végh: Chtěl bych všechny pochválitzpF r ý d e k-M í s t e k - Future týmy načaly tento podzim již třetí rok svého působení. Tentokrát však s jednou změnou, hrají o soutěže výše - krajský přebor. To se týká i mladších žáků Future U13. První část sezóny Valcířů hodnotil nový trenér František Végh.
22.12.Trenér U14 Josef Bardoň: Klukům postupně rostlo sebevědomízpF r ý d e k-M í s t e k - U14 má za sebou velice dobrý podzim. Po úvodním zvykání na novou soutěž a velké hřiště se totiž rozehrála k solidním výkonům a dokázala potrápit i nejsilnější soupeře. Úvodní část sezóny jsme hodnotili s trenérem Josefem Bardoněm.
TOPlist