Archiv článkůPosledních 30 článků

22.2.Michal Fukala: Toma je lepší mít na své stranězp Foto: fcslovanliberec.czF r ý d e k-M í s t e k – Fotbalový fanoušek nemá na růžích ustláno, na stadion se nesmí, amatérské soutěže se nehrají, zbývá tak sledovat fotbal alespoň u televize. Příznivcům frýdecko-místecké kopané se tak v neděli mohl naskytnout na televizních obrazovkách při prvoligovém utkání Karviné s Libercem zajímavý pohled. Na hřišti se objevili hned dva odchovanci Valcířů. Tomáš Ostrák v dresu Karviné a Michal Fukala v dresu Liberce. S druhým jmenovaným jsme si o tomto pikantním souboji povídali.
15.2.Valcířky čekají souboje ve Virtuální lizezpF r ý d e k-M í s t e k - Návrat na hřiště máme stále v nedohlednu, což pochopitelně platí i pro naše dívčí týmy. Nicméně apatie rozhodně není řešením, dokazuje to nový projekt, kterému dala vzniknout i jedna z trenérek Frýdku-Místku Jana Sikorová. O co jde? Týmy z celé České republiky se napříč kategoriemi poměří ve Virtuální lize.
10.2.Hledáme trenéry k přípravceredakceF r ý d e k-M í s t e k - Máte zájem trénovat malé fotbalové naděje? Baví vás sport a práce s dětmi? Máte rádi kolektiv? Jste nás člověk! Pro kategorii chlapeckých přípravek hledáme nové trenéry.
9.2.Mládež nadále se statutem SpSMzpF r ý d e k-M í s t e k - Není překvapením, že i pro kalendářní rok 2021 bude fungovat naše mládež se statutem SpSM. Rozhodlo tak každoroční licenční řízení, které vyhovělo žádosti klubu a potvrdilo dobré vedení mládežnického fotbalu ve Frýdku-Místku.
31.1.Trenérka Valcířek J. Sikorová: Potvrdilo se, že jdeme správnou cestouzpF r ý d e k-M í s t e k - Na přelomu roku jsme postupně probrali s trenéry žáků a dorostu podzim jednotlivých týmů. Nyní jsme se dostali k rychle se rozrůstající dívčí sekci našeho klubu. Na podzim vyběhly k premiérovým zápasům naše dorostenky, činily se ale i ostatní týmy. Podzim jsme hodnotili s šéftrenérkou Valcířek Janou Sikorovu. A že bylo vzhledem k obsáhlosti rozhovoru témat rozhodně dostatek.
29.1.Svatopluk Schäfer slaví 70!zpF r ý d e k-M í s t e k - Máme velkou radost, že dnes můžeme popřát ke krásnému kulatému jubileu ikoně našeho klubu, Svatopluku Schäferovi (na fotu vpravo). Bývalému brankáři Válcoven, trenérovi a současnému šéftrenéru brankářů naší mládeže přejeme pochopitelně především pevné zdraví. Gratulujeme!
29.1.Půlkulaté narozeniny Ivana Kopeckéhozp foto: TV PolarF r ý d e k-M í s t e k - Mezi legendy našeho klubu pochopitelně patří i Ivan Kopecký. Bývalý obránce a kapitán Válcoven slaví svoje narozeniny ve stejný den jako Svatopluk Schäfer. Zatímco bývalý brankář slaví kulatiny, postrach ofenzivy soupeřů a později úspěšný trenér slaví půlkulatiny, 75. narozeniny. Ostatně číslo za sedmičkou bylo jeho oblíbené, vždy s ním na hřišti nastupoval. I jemu pochopitelně gratulujeme, přejeme hodně zdraví a vše nejlepší!
25.1.Nejlepšími střelci žáků Roman a JanošeczpF r ý d e k-M í s t e k – Gólovou podzimní statistiku našich dorosteneckých hráčů jsme probrali ještě v závěru roku 2020, nyní je na čase, podívat se na nejlepších kanonýry našich žákovských týmů. V neúplném podzimu se nejvíce dařilo ve starších žácích Matěji Romanovi a v mladších pak Adrianu Janošcovi.
20.1.Dotazník L. Kunčík / U17: Nej přednost? Asi rychlostzpF r ý d e k-M í s t e k - Dotazníky na naše mládežnické fotbalisty nebudou chybět ani v roce 2021. Premiérový v novém roce patří záložníkovi U17 Lukáši Kunčíkovi. Talentovaný ofenzivní hráč byl jedním z těch, kteří byli ročníkově posunuti. Neúplný podzim se mu vydařil, v jedenácti utkáních vstřelil šest branek. Co o sobě v dotazníku prozradil?
15.1.Síla budoucích Lvíčat? V lize jim vládne Fukalazp Foto: fcslovanliberec.czF r ý d e k-M í s t e k - Tak trochu tajemný nadpis, co říkáte? Má však jednoduché vysvětlení. Ročník 2000 nebyl výjimečný jen ve Frýdku-Místku. Není tak divu, že se pro reprezentační výběr do 21 let tvoří velice silná základna. Web fotbal.cz se zabýval starty hráčů ročníku 2000 ve Fortuna lize a zjištění to bylo pro fanoušky Frýdku-Místku příjemné. Nejvíce startů nasbíral bývalý hráč Valcířů Michal Fukala v dresu Liberce.
10.1.M. Moják: Fotbal i život. Chci si vždy říct, že jsem odevzdal maximumzpF r ý d e k-M í s t e k - Začínal jako brankář, postupně se však přesunul do pole. V letošní sezóně k tomu navíc dostal kapitánskou pásku. S kapitánem U18 Michaelem Mojákem jsme si povídali nejen o svízelném podzimu U18 a celého staršího dorostu, škole, ale i o tom, že stačilo jedno rozdílné rozhodnutí a mohl z něho být v budoucnu třeba chirurg.
5.1.Trenér U19 Roman Vojvodík: Pro mladý tým to byla velká školazpF r ý d e k-M í s t e k - Podzim byl pro týmy U18 a U19 hodně náročný. Nejen z hlediska koronavirových opatřetní, ale především z toho pohledu, že se oba týmy budovaly z nenadání prakticky znovu a za pochodu. O svízelném podzimu staršího dorostu jsme si povídali pochopitelně s šéftrenérem mládeže a trenérem U19 Romanem Vojvodíkem.
2.1.Bývalý útočník Válcoven Jiří Mrázek oslavil 70zpF r ý d e k-M í s t e k - Hned první den roku 2021 byl pro frýdecko-místecké fanoušky speciální. 1. ledna totiž oslavil 70. narozeniny Jiří Mrázek (na fotu třetí zleva), který hájil dres Valcířů v historické prvoligové sezóně. Ke krásnému jubileu gratulujeme!
1.1.Trenér U17 Karel Orel: Šíře kádru hrála podstatnou rolizpF r ý d e k-M í s t e k - Stejně jako u U16, i U17 se potýkala s posuny hráčů napříč celým dorostem. Můžeme ale říct, že mladý tým i jen přes dvě výhry rozhodně v MSDL nepropadl. Podzim jsme hodnotili s trenérem Karlem Orlem.
29.12.Trenér U16 Kamil Raška: Založení Future týmů byl vizionářský počinzpF r ý d e k-M í s t e k - Naše dorostenecké týmy prožily zvláštní podzim. A to nemluvíme jen o situaci způsobené covidem, napříč dorosteneckou kategorii se totiž posunovali hráči. To se samozřejmě dotklo také týmu U16, který ale mohl těžit z velké hráčské základny. I o tom byla řeč v rozhovoru s trenérem Kamile Raškou, který také podrobně rozebral jak dopadl covid na mládežnický sport.
27.12.Trenér Future U15 David Hejda: Kluci se soupeřů nezaleklizpF r ý d e k-M í s t e k - Dobrý podzim má za sebou náš tým Future U15. Ve vyšší soutěži si totiž Valcíři rozhodně nepočínali jako ustrašený nováček. První část sezóny hodnotil trenér David Hejda.
26.12.Trenér Future U13 František Végh: Chtěl bych všechny pochválitzpF r ý d e k-M í s t e k - Future týmy načaly tento podzim již třetí rok svého působení. Tentokrát však s jednou změnou, hrají o soutěže výše - krajský přebor. To se týká i mladších žáků Future U13. První část sezóny Valcířů hodnotil nový trenér František Végh.
22.12.Trenér U14 Josef Bardoň: Klukům postupně rostlo sebevědomízpF r ý d e k-M í s t e k - U14 má za sebou velice dobrý podzim. Po úvodním zvykání na novou soutěž a velké hřiště se totiž rozehrála k solidním výkonům a dokázala potrápit i nejsilnější soupeře. Úvodní část sezóny jsme hodnotili s trenérem Josefem Bardoněm.
21.12.Trenér U15 Miroslav Poledník: S podzimem jsme spokojeni částečnězpF r ý d e k-M í s t e k - Jak si na podzim vedla naše U15 v konkurenci nejlepších moravskoslezských týmů? Na to jsme se zeptali trenéra Miroslava Poledníka. Valcíři sehráli řadu dobrých zápasů, pak byly ale i takové, které se tolik nevydařily. I proto bylo trenérské duo Poledník, Macíček s podzimem spokojeno jen částečně.
20.12.Vánoční přání a poděkování předsedy MFK F-M z.s.klubF r ý d e k- M í s t e k - Blíží se nejkrásnější svátky v roce, čas pohody a rozjímání. Také čas bilancování, které má v tomto roce zvláštní nádech, prožili jsme totiž nestandardní rok, který ovlivnil všechny z nás. Věřme ale, že bude lépe. Dovolte nám popřát Vám prostřednictvím předsedy MFK Frýdek-Místek z.s. Radima Mamuly pokojné prožití vánočních svátků a vše nejlepší v roce 2021.
18.12.Trenér U13 Radek Šmíd: Zvýšili jsme konkurenci v týmuzpF r ý d e k-M í s t e k - V dalším hodnocení první části sezóny 2020/21 se dostáváme k druhé kategorii mladších žáků. S trenérem U13 Radkem Šmídem jsme probírali nejen podzim tohoto týmu.
17.12.Trenér U12 Martin Rojíček: Museli jsme fotbal přerušit v tom nejlepšímzp Foto: Petr HolekF r ý d e k-M í s t e k - Rok 2021 máme pomalu za dveřmi, my se ale ještě budeme věnovat tomu nynějšímu, konkrétně podzimu. Začínáme u kategorie U12. První půlrok v kategorii mladších žáků hodnotil trenér U12 Martin Rojíček.
16.12.Poděkování městu Frýdek-Místek a jeho zastupitelůmklubF r ý d e k-M í s t e k - MFK Frýdek-Místek z.s. má širokou mládežnickou základnu. Jen stěží bychom mohli pracovat na takové úrovni nebýt podpory zastupitelů města Frýdek-Místek. Tímto bychom jim rádi poděkovali za podporu, které si nesmírně vážíme. Nadále budeme svědomitě pracovat a rozvíjet fotbal ve Frýdku-Místku, jak nejlépe dovedeme.
13.12.Správce areálu Stovky Ivo Mojžíšek: Co hřišti dáš, to ti hřiště vrátízpF r ý d e k-M í s t e k - Nejsou vidět na titulcích novin a sportovních článků, ale jejich práce je nemírně důležitá. Správci fotbalových areálů, kteří dbají na to, aby měli všichni od nejmenších fotbalistů a fotbalistek až po ty největší patřičný komfort. Při příležitosti padesátých narozenin jsme si tak popovídali se správcem areálu Stovky Ivo Mojžíškem. A dali profesi náležitý prostor, který si zaslouží.
10.12.Dotazník F. Volný / U14: Oblíbena hudba? MiraizpF r ý d e k-M í s t e k - V dotazníku už jsem kapitána měli, byl jím nedávno Lukáš Rek z U17. Teď jsme vyzpovídali dalšího hráče s kapitánským céčkem na ruce, tentokrát odpovídal na dotazník Filip Volný z U14.
8.12.Chystáme se na oslavy 100 let klubu!zpF r ý d e k-M í s t e k - Frýdecko-místečtí fotbaloví fanoušci jistě dobře ví, co bude znamenat nadcházející rok 2021. Ano, v tomto roce oslaví náš klub 100 let od svého založení. Psal se rok 1921, kdy se zaměstnanci Karlovy Huti rozhodli založit fotbalový klub. Tím se načala bohatá historie frýdecko-místecké kopané, kterou hodláme náležitě oslavit!
7.12.Nábor fotbalistek bez omezení věkuzpF r ý d e k-M í s t e k - Mládežnické dívčí týmy se za krátkou dobu v našem klubu výborně etablovaly. Základna fotbalistek stoupá každým dnem, z čehož máme velkou radost. Doposud platilo, že nábor do týmů Valcířek byl omezen ročníkově, to už nově neplatí. Nábory budou nyní probíhat bez omezení věku.
6.12.Správce areálu Stovky Ivo Mojžíšek slaví 50!zpF r ý d e k-M í s t e k - Góly, skvělé zákroky, povedené kličky, fotbalové hvězdy, to vše obdivují fotbaloví fanoušci po celém světě. Jsou však lidé, kteří nejsou fotbalové veřejnosti tolik na očích, a přesto jsou pro tuto nádhernou hru nesmírně důležití. Takovou osobou je i Ivo Mojžíšek, jenž se stará o náš krásný areál Stovky, a který dnes slaví 50. narozeniny. Přejeme vše nejlepší.
3.12.Dotazník D. Haslhofer / U14: Motto? Dři do poslední kapky!zpF r ý d e k-M í s t e k - S dotazníkem jsme se se poprvé na podzim zastavili za kluky do kabiny U14. Konkrétně za záložníkem Danielem Haslhoferem, jaké byly jeho odpovědi na náš zvídavý dotazník?
30.11.Denis Němec / U17: Nejlepší střelec? Člověka to nabije!zpF r ý d e k-M í s t e k - Nejlepším frýdeckomísteckým dorosteneckým střelcem zkráceného podzimu se stal útočník U17 Denis Němec. Ten si připsal v souhrnu se zápasy za U16 devět branek a navázal tak na frýdlantskou stopu, předchozí kanonýrské tabulce totiž dlouho vládl Sebastian Šeba. Oba dva hráči přitom začínali s fotbalem ve Frýdlantu nad Ostravicí.
TOPlist