Archiv článkůPosledních 30 článků

4.5.Miroslav Somr slaví 70. narozeniny!zpF r ý d e k-M í s t e k - 4. května slaví kulaté 70. narozeniny bývalý hráč Válcoven a posléze i Slezanu Miroslav Somr (na fotu druhý zprava). Gratulujeme ke krásnému jubileu, přejeme vše nejlepší a samozřejmě především hodně zdraví!
4.5.Soutěžní ročník 2020/21 předčasně ukončenzpF r ý d e k-M í s t e k - Dlouho se netrpělivě čekalo, zda budou neprofesionální soutěže ročníku 2020/21 dohrány. Nakonec byl na úterním zasedání VV FAČR nucen aktuální soutěžní ročník ukončen.
3.5.Daniel Śmiga debutoval v 1. lize!red. Foto: Petr Kotala, fcb.czF r ý d e k-M í s t e k - V sedmnácti letech debutovat v první lize? Inu, proč ne! V sobotu 1. května 2021 se to poštěstilo bývalému mládežnickému fotbalistovi Frýdku-Místku Danielu Šmigovi, který nyní hají dres ostravského Baníku. Sobotní den a zápas proti Zbrojovce Brno si bude jistě pamatovat celý život.
30.4.Deník: Zahraje si trenérka s dcerami?red.F r ý d e k-M í s t e k - Ve čtvrtek vyšlo ve Frýdecko-místeckém a třineckém Deníku krátké povídání s trenérkou našich Valcířek Janou Sikorovou. Pro ty, kteří si jej nestihli přečíst, přinášíme článek Petra Sobola v přepisu.
25.4.MFK Frýdek-Místek zakládá ženský tým!zpF r ý d e k-M í s t e k - Dva roky už se rozrůstá naše dívčí mládežnická základna. Nyní nastal čas, aby i Valcířky měly svůj A-tým. MFK Frýdek-Místek zakládá ženský tým a navazuje tak na časy minulé, kdy ve Stovkách ženský dospělý celek působil, nyní však bude mít podporu mohutné mládežnické základny. Všechny zájemkyně jsou srdečně vítány!
21.4.206 zápasů ve 2. lize, vizitka hráče Karla Orla za F-MzpF r ý d e k-M í s t e k - Že je klubová legenda Karel Orel manažerem a trenérem A-týmu už samozřejmě víte, my jsme se ale ještě vrátili k jeho hráčské kariéře ve Válcovnách. 206 zápasů v druhé lize mluví samo za sebe. V nich navíc vstřelil 15 branek. Která byla první, na kterou nejraději vzpomíná? Více v článku.
16.4.Sportovním manažerem a trenérem A-týmu Karel OrelzpF r ý d e k-M í s t e k - Sportovním manažerem nově rodícího se A-týmu Frýdku-Místku v MSFL byla jmenována ikona klubu Karel Orel. Ten bude zároveň vykonávat funkci hlavního trenéra. O dalším vývoji budeme fanoušky informovat - složení realizačního týmu, kádru, atd.
14.4.Konečně máme klid na práci, kvitují šéftrenéřiklubF r ý d e k-M í s t e k – Napjatá situace ohledně vztahu k a.s. pochopitelně rezonovala i naší mládeží. Všichni tři šéftrenéři kvitují, že se situaci povedlo vyřešit a stabilizovat i se zachováním kvalitní mužské soutěže. V tomto článku bychom také chtěli osvětlit jejich postoj k nedávným událostem v podobě stěhování a.s. do Vratimova, zrušení přidruženosti mládeže k a.s. a získáním práv na MSFL z Petřkovic pro náš klub.
11.4.První velký úspěch pod vedením slávistické legendyzp Foto: fb Univerzita SlaviaF r ý d e k-M í s t e k – Ve třetím díle našeho putování stoletou historií se bohužel dostáváme do vod smutných a temných, další děj totiž načínáme v roce 1938. Roku, který byl pro mladé Československo tragický. Mnichovská dohoda, která okleštila republiku a vedla k pozdější nacistické okupaci. Fotbalu ve Frýdku-Místku se však i přes tyto okolnosti dařilo. V roce 1942 vybojovala Karlova Huť pod taktovkou bývalého slávisty Ády Fialy poprvé postup do divize (tehdejší 2. liga). Slezan se mohl těšit z nového krásného stadionu.
6.4.Stoletá tradice pokračuje, fotbal ve Stovkách žije!klubF r ý d e k-M í s t e k - Stý rok našeho milovaného klubu se rozhodně neponese ve smutném duchu, naopak. Ve Stovkách se i nadále bude hrát mužský fotbal, nic na tom nemění ani přestěhování a.s. do Vratimova. Fanoušci se i v nadcházející sezóně mohou těšit na MSFL, teď už ale plně pod hlavičkou z.s., nositele tradice lipinského klubu!
29.3.Ondřej Prepsl: Stovky? Skvělí fanoušci a Franta VojvodíkLipina Ultras officialF r ý d e k-M í s t e k - Prožít v jednom klubu takřka deset let, to už není takovou samozřejmostí jako dříve. Brankář Ondřej Prepsl však k takovým fotbalistům patří. Ve Stovkách působil od roku 2008 do roku 2017. Aktuálně trenér akademie FAČR a brankář divizního Frýdlantu nad Ostravicí právě nejen na tyto časy zavzpomínal pro facebookové stránky fanoušků Ultras Lipina official.
23.3.Opustila nás duše Valcířů - František VojvodíkklubF r ý d e k-M í s t e k - S hlubokým zármutkem oznamujeme příznivcům frýdecko-místecké kopané, že nás dne 23. března 2021 navždy opustil ve věku 73 let velký srdcař, bojovník a duše Lipiny František Vojvodík. Klub vyjadřuje rodině upřímnou soustrast a hodně sil v této těžké chvíli.
21.3.Důstojné hřiště pro Valcíře, počátky SlezanuzpF r ý d e k-M í s t e k - V úvodním dílu bohaté historie klubu jsme si připomněli úplné začátky, nyní navazujeme tam, kde jsme skončili, v roce 1928. V té době vzniká předchůdce Stovek, hřiště, které plnilo roli prvního stadionu až do sedmdesátých let. Rok 1928 je pak významný pro Slezan, datuje se k němu totiž jeho oficiální vznik.
16.3.MFK F-M z.s. a Baník Ostrava oznamují spolupráci!klubO s t r a v a / F r ý d e k-M í s t e k - MFK Frýdek-Místek a FC Baník Ostrava jsou kluby s bohatou historií a velkou fotbalovou tradicí, nyní je bude spojovat i vzájemná spolupráce. Aktuálně na úrovni mládeže, do budoucna i s vizí kooperace v mužské kategorii.
16.3.Ostrák s Fukalou si zahrají na EURU!zp foto: Profimedia.czF r ý d e k-M í s t e k - Skvělé, odchovanci Valcířů Tomáš Ostrák a Michal Fukala se objevili v závěrečné nominaci ne Mistrovství Evropy do 21 let, které se bude konat zanedlouho ve Slovinsku a Maďarsku.
14.3.Michal Kubáň: Simu jsem vozil na tréninkyzp úvodní fofo: Michal Petřík/www.slavia.cz P r a h a / F r ý d e k-M í s t e k - Fotbalová Slavia momentálně zažívá velmi úspěšné období. Najdeme v ní aktuálně i lipinskou stopu. V B-týmu o sobě dává vědět odchovanec Rožnova a Frýdku-Místku Michal Kubáň. Záložník s valašskými kořeny v lednu zvítězil v klubové anketě o gól měsíce ledna a my jsme se rozhodli, že si s Michalem trochu popovídáme. A rozhovor to byl zajímavý, jeho spoluhráčem byl v jednu chvíli například i Abdallah Sima.
12.3.Martin Lužný a Dominik Hill: Těšíme se na spolupráci!zpF r ý d e k-M í s t e k - Ve středu jsme představili nové trenérské duo brankářů mládeže. Nedalo nám to a s Martinem Lužným a Dominikem Hillem jsem pořídili také rozhovor. Odchovanci Valcířů nastínili svoje vize a především z nich šlo odpozorovat, jak jsou na novou práci natěšeni.
10.3.Noví trenéři brankářů mládežezpF r ý d e k - M í s t e k - Všichni samozřejmě nedočkavě čekáme až se situace zlepší a budeme moci opět trénovat a hrát zápasy. Až se tak stane, pustí se do práce i noví trenéři mládeže. Sportovní vedení mládeže lovilo mezi odchovanci, o naše mládežnické brankáře se tak budou starat pod vedením brankářské legendy Svatopluka Schäfera Dominik Hill a Martin Lužný. Pojďme si je představit.
8.3.Fotbalové začátky stoletého klubuzpF r ý d e k-M í s t e k – Dosáhnout sta let v životě lidském, je výjimečná událost, nezanedbatelná je ale rozhodně i v životě klubovém. Roky nedávné mají mnozí fanoušci a hráči v paměti. Vzpomenout však na samotné začátky klubové historie už je z logického důvodu běhu času těžší oříšek. Zde nám může ale pomoci zlatý poklad – klubový archiv.
5.3.Desatero k restartu soutěží FAČRzpF r ý d e k-M í s t e k - V tento čas už měly mít naše mládežnické týmy za sebou první mistrovská utkání nového roku. Jak však víte, situace není příznivá a v nedohlednu jsou i společné tréninky. Nicméně, věřme, že se vše bude postupně zlepšovat. 2. března se na webových stránkách Fotbalové asociace České republiky objevily informace k možnému restartu soutěží ročníku 2020/21 pod hlavičkou FAČR, pokud to situace dovolí.
3.3.Areál Stovky, pýcha klubu takřka 50 let (1. část)zpF r ý d e k-M í s t e k – V roce 2021 uplyne již 46 let od slavnostního otevření areálu Stovky. Svatostánek Valcířů se stal za tu dobu pojmem a myslíme, že nebudeme lhát, když si získal statut legendární. Od oficiálního vzniku klubu v roce 1921 k jeho stavbě však vedla ještě dlouhá doba.
22.2.Michal Fukala: Toma je lepší mít na své stranězp Foto: fcslovanliberec.czF r ý d e k-M í s t e k – Fotbalový fanoušek nemá na růžích ustláno, na stadion se nesmí, amatérské soutěže se nehrají, zbývá tak sledovat fotbal alespoň u televize. Příznivcům frýdecko-místecké kopané se tak v neděli mohl naskytnout na televizních obrazovkách při prvoligovém utkání Karviné s Libercem zajímavý pohled. Na hřišti se objevili hned dva odchovanci Valcířů. Tomáš Ostrák v dresu Karviné a Michal Fukala v dresu Liberce. S druhým jmenovaným jsme si o tomto pikantním souboji povídali.
15.2.Valcířky čekají souboje ve Virtuální lizezpF r ý d e k-M í s t e k - Návrat na hřiště máme stále v nedohlednu, což pochopitelně platí i pro naše dívčí týmy. Nicméně apatie rozhodně není řešením, dokazuje to nový projekt, kterému dala vzniknout i jedna z trenérek Frýdku-Místku Jana Sikorová. O co jde? Týmy z celé České republiky se napříč kategoriemi poměří ve Virtuální lize.
10.2.Hledáme trenéry k přípravceredakceF r ý d e k-M í s t e k - Máte zájem trénovat malé fotbalové naděje? Baví vás sport a práce s dětmi? Máte rádi kolektiv? Jste nás člověk! Pro kategorii chlapeckých přípravek hledáme nové trenéry.
9.2.Mládež nadále se statutem SpSMzpF r ý d e k-M í s t e k - Není překvapením, že i pro kalendářní rok 2021 bude fungovat naše mládež se statutem SpSM. Rozhodlo tak každoroční licenční řízení, které vyhovělo žádosti klubu a potvrdilo dobré vedení mládežnického fotbalu ve Frýdku-Místku.
31.1.Trenérka Valcířek J. Sikorová: Potvrdilo se, že jdeme správnou cestouzpF r ý d e k-M í s t e k - Na přelomu roku jsme postupně probrali s trenéry žáků a dorostu podzim jednotlivých týmů. Nyní jsme se dostali k rychle se rozrůstající dívčí sekci našeho klubu. Na podzim vyběhly k premiérovým zápasům naše dorostenky, činily se ale i ostatní týmy. Podzim jsme hodnotili s šéftrenérkou Valcířek Janou Sikorovu. A že bylo vzhledem k obsáhlosti rozhovoru témat rozhodně dostatek.
29.1.Svatopluk Schäfer slaví 70!zpF r ý d e k-M í s t e k - Máme velkou radost, že dnes můžeme popřát ke krásnému kulatému jubileu ikoně našeho klubu, Svatopluku Schäferovi (na fotu vpravo). Bývalému brankáři Válcoven, trenérovi a současnému šéftrenéru brankářů naší mládeže přejeme pochopitelně především pevné zdraví. Gratulujeme!
29.1.Půlkulaté narozeniny Ivana Kopeckéhozp foto: TV PolarF r ý d e k-M í s t e k - Mezi legendy našeho klubu pochopitelně patří i Ivan Kopecký. Bývalý obránce a kapitán Válcoven slaví svoje narozeniny ve stejný den jako Svatopluk Schäfer. Zatímco bývalý brankář slaví kulatiny, postrach ofenzivy soupeřů a později úspěšný trenér slaví půlkulatiny, 75. narozeniny. Ostatně číslo za sedmičkou bylo jeho oblíbené, vždy s ním na hřišti nastupoval. I jemu pochopitelně gratulujeme, přejeme hodně zdraví a vše nejlepší!
25.1.Nejlepšími střelci žáků Roman a JanošeczpF r ý d e k-M í s t e k – Gólovou podzimní statistiku našich dorosteneckých hráčů jsme probrali ještě v závěru roku 2020, nyní je na čase, podívat se na nejlepších kanonýry našich žákovských týmů. V neúplném podzimu se nejvíce dařilo ve starších žácích Matěji Romanovi a v mladších pak Adrianu Janošcovi.
20.1.Dotazník L. Kunčík / U17: Nej přednost? Asi rychlostzpF r ý d e k-M í s t e k - Dotazníky na naše mládežnické fotbalisty nebudou chybět ani v roce 2021. Premiérový v novém roce patří záložníkovi U17 Lukáši Kunčíkovi. Talentovaný ofenzivní hráč byl jedním z těch, kteří byli ročníkově posunuti. Neúplný podzim se mu vydařil, v jedenácti utkáních vstřelil šest branek. Co o sobě v dotazníku prozradil?
TOPlist