Archiv článkůPosledních 30 článků

31.7.Ani výrazné zlepšení ve druhém poločase body nepřinesloRedakcePrvní poločas se nesl v duchu zakřiknutého výkonu, mladí Valcíři se báli hrát a zkušené Rosice nás potrestaly golem při centru z pravého boku.
31.7.FRM - ROS 1:3, 1.kolo | mfkfm
29.7.Lipina je Lipina!redakceBude hrát ve Stovkách Lipina se stoletou tradicí? Proč vůbec došlo k odluce od akciové společnosti? Před startem nové sezony nejen na tyto otázky odpovídá pro fanoušky a přátelé našeho klubu jeho předseda Radim Mamula.
26.7.První ostrý zápas se šťastným koncemFRE - FRM 2:3, 0.kolo | mfkfmLipina ve Frenštátě nad Beskydem vyhrála, ale soupeř byl více než zdatným protivníkem
22.7.Příprava s DětmarovicemiRedakce
15.7.Zápas proti Vítkovicím ukončily bleskyFRM - VIT 1:0, 0.kolo | redakceF r ý d e k-M í s t e k - Překvapivé vyústění měl další přípravný zápas Valcířů. O výsledku proti Vítkovicím totiž nakonec nerozhodl vliv sportovní, nýbrž přírodní. Zápas se totiž na začátku druhé půle musel kvůli nepříznivému počasí ukončit.
10.7.Výhra nad ValmezemFRM - VLM 3:1, 0.kolo | redakceF r ý d e k-M í s t e k - Ve druhém přípravném utkání čekal na Valcíře divizní soupeř z Valašského Meziříčí. V sobotním dopoledni jsme splnili roli papírového favorita, byť to není v přípravě rozhodující. Po první půli nám zajistil jednobrankového vedení Vrbka, na nějž navázal ve druhém dějství dvěma trefami Timofej Barkov. Soupeř již dokázal skóre pouze kosmeticky upravit.
6.7.Byrtus: Cítím se jako znovuzrozenýFRM - KAB 1:1, 0.kolo | zpF r ý d e k-M í s t e k - Kádr Valcířů pro tuto sezónu v sobě skýtá i několik návratů lipinských odchovanců. Jedním z nich je i devatenáctiletý záložník Šimon Byrtus. Se Šimonem jsme řešili nejen návrat na známá místa, ale i tréninkový kemp, první týden přípravy a zápas s Karvinou B.
5.7.PŘEDPRODEJ PERMANENTEKredakceOd 7.7.2021 bude na sektretariátu fotbalového klubu Frýdek-Místek zahájen předprodej permanentek na novou sezónu MSFL 2021/2022
3.7.Solidní výkon na úvod přípravyFRM - KAB 1:1, 0.kolo | zpF r ý d e k-M í s t e k - V sobotní dopoledne na Valcíře čekalo první přípravné utkání, šli do něj z kondičního bloku. S únavou se však svěřenci Karla Orla poprali na výbornou. Solidní výkon nakonec skončil remízou, když na úvodní gól karvinské rezervy odpověděl ještě v první půli proměněnou penaltou Lukáš Raab.
2.7.Valcíři představují nové dresy!zpF r ý d e k-M í s t e k - Lipinské dresy vystihuje nejlépe jedno jediné slovo - šerpa. S podélným pruhem na dresech pochopitelně vyběhnou Valcíři i v sezóně 2021/22. O fotbalovou slávu budeme bojovat ve zbrusu nových dresech z dílny společnosti ZINA. Elegantní design při zachování tradice, taková je naše nová zbroj.
29.6.Orel: První dny budou kondičnízpF r ý d e k-M í s t e k – Valcířům v pondělí 28. června odstartovala letní příprava, a to je vždy vhodná doba k rozhovoru s trenérem. S lodivodem Valcířů jsme si povídali o její náplni, kádru, ale nemohli jsme vynechat ani reakci na los MSFL a nechyběl samozřejmě ani dotaz na fotbalové EURO.
28.6.Netypické jaro mládežezpF r ý d e k-M í s t e k - Covid už podruhé za sebou předčasně ukončil sezónu mládežnickým týmům. Rozhodně se však nedá říct, že bychom se nudili. Dá se říct, že pozdní jaro bylo ve znamení tréninkových utkání.
28.6.Valcířům začala letní přípravazpF r ý d e k-M í s t e k - Zatímco úvod nedávného kempu, kteří potenciální hráči Lipiny absolvovali, se nesl spíše v upršeném počasí, start letní přípravy dostál svého názvu. Krátce před pátou se Valcíři pustili do první tréninkové jednotky v horkém letním počasí.
25.6.Na úvod MSFL doma s RosicemizpF r ý d e k-M í s t e k - Ve čtvrtek byl rozlosován ročník MSFL 2021/22. Los nám určil, že třetiligové putování odstartujeme doma s Rosicemi. Zrádný úvodní los nás pak pošle ve 2. kole na půdu Baníku Ostrava B.
22.6.Přípravné zápasy v domácím prostředízpF r ý d e k-M í s t e k - Na konci června odstartuje Valcířům příprava na nadcházející ročník MSFL. Její součástí jsou pochopitelně také přípravné zápasy. Lipina všechny absolvuje v domácím prostředí, což fanoušci jistě uvítají.
18.6.Žemlík vzkazuje: Buďte trpěliví!Redakce Foto: Deník / Lukáš KaboňF r ý d e k-M í s t e k - Budování staronového lipinského mužstva sleduje ze svého hlučínského domova Petr Žemlík. Trenér, který třikrát ve své kariéře působil ve Stovkách, v rozhovoru pro fanoušky odhaluje úskalí takovéto práce.
17.6.Květon: Rozhodl velký zájem Frýdku-MístkuzpF r ý d e k-M í s t e k – Jak dobře víte, Valcíři tvoří pro nadcházející sezónu MSFL nový kádr. Hned prvním oficiálně potvrzeným hráčem pak byla opravdu velká posila v podobě zkušeného brankáře Josefa Květona. Nova gólmanská jednička Lipiny bude patřit mezi základní stavební kameny našeho týmu. Dvaatřicetiletý otec dvou dcer si je toho velmi dobře vědom. Jak prozradil v rozhovoru, i to byl vedle velkého zájmu klubu důležitý faktor při rozhodnutí, jestli na nabídku působit ve Stovkách, kývnout.
16.6.V předkole poháru do FrenštátuzpF r ý d e k-M í s t e k - Středeční los MOL Cupu nám přisoudil v předkole cestu do Frenštátu pod Radhoštěm. Před startem MSFL se tak Valcíři představí v bitvě na hřišti divizního soupeře. Úřední termín je stanoven na 25. července od 17:00.
8.6.Spolupráce s Moravskoslezskou brankářskou akademiízpF r ý d e k-M í s t e k – Rozvoj mládežnického fotbalu jde neustále dopředu, možnosti přibývá a jsme rádi, že jednu takovou můžeme využít. Klub totiž navázal spolupráci s Moravskoslezskou brankářskou akademií. Kvitovat z toho bude nejen naše mládež, ale především široké fotbalové okolí. Ostatně více už v článku.
6.6.Juříček: Zodpovědnosti se nezříkámzpF r ý d e k-M í s t e k - Po sedmi letech se osmadvacetiletý záložník ocitl opět na známých místech. Jaroslav Juříček to jako odchovanec našeho klubu samozřejmě ve Stovkách dobře zná. Nyní bude jedním z důležitých segmentů kádru v nadcházející sezóně MSFL. V rozhovoru jsme samozřejmě jeho návrat důkladně probrali.
5.6.Orel: Představy splnil kemp maximálnězpF r ý d e k-M í s t e k - Valcíři mají za sebou jednu z důležitých částí přípravy na nadcházející ročník MSFL. Uplynulý třítýdenní kemp jsme pochopitelně hodnotili se sportovním manažerem a trenérem A-týmu Karlem Orlem. V našem povídání jsme rozebrali všechny podstatné věci před startem letní přípravy, která se začne 28. června.
5.6.Zpátky doma. Jaroslav Juříček je opět ValcířzpF r ý d e k-M í s t e k - Od přípravek až po muže. Osmadvacetiletý záložník Jaroslav Juříček prošel v našemu klubu všemi kategoriemi a po sedmi letech se opět vrací na místo činu.
4.6.Valcířům skončil kemp, jak vypadá kádr?zpF r ý d e k-M í s t e k - Pátečním tréninkem skončil Valcířům tréninkový kemp a nastal také čas, kdy trenér Karel Orel oznámil, jak bude vypadat kádr na začátku letní přípravy, která odstartuje v pondělí 28. června.
2.6.Nepodařený zápas proti U19 BaníkuzpF r ý d e k-M í s t e k - Poslední zápas v rámci tréninkového kempu se Valcířům nevydařil, proti U19 Baníku Ostrava jsme od začátku utkání tahali za kratší konec a dravější soupeř si připsal zaslouženou výhru.
31.5.První vlaštovka, přichází brankář Josef Květonzp úvodní foto: Deník / František GélaF r ý d e k-M í s t e k - Valcíři hlásí první jisté jméno do kádru pro nadcházející ročník MSFL. Stal se jím brankář s bohatými druholigovými zkušenostmi Josef Květon. S Frýdkem-Místkem podepsal smlouvu na jeden rok. Vítej ve Stovkách Pepo!
31.5.SESTŘIH: Obrat opavské rezervy ve druhé půlizpF r ý d e k-M í s t e k - Deštivé sobotní tréninkové utkání proti Opavě B rozhodly standardní situace. V první půli nás sice dostal do vedení Lukáš Raab a brankář Michael Gergela lapil penaltu, soupeři však stačilo v druhé půli pár minut a precizně zahrané dva přímé kopy na obrat.
30.5.Alois Grussmann: Stovky mají být druholigovéredakceF r ý d e k-M í s t e k - Baník Ostrava pomůže nově se rodícímu lipinskému týmu svými hráči. Jde o naplňování dohody o spolupráci mezi vedení Baníku a představiteli našeho klubu. V rozhovoru pro fanoušky lipinské kopané to potvrdil Alois Grussmann, sportovní ředitel Baníku.
29.5.Dva super přímáky rozhodly o výhře Opavy BzpF r ý d e k-M í s t e k - V propršeném sobotním dopoledni měli Valcíři na programu třetí tréninkové utkání, tentokrát proti Opavě B. Po první půli jsme vedli díky gólu Raaba 1:0, když hosté zahodili pokutový kop. Vše si však vynahradili ve druhé půli, když se dvakrát v krátké chvíli fantasticky trefil z přímých kopů Swiech. Dva bleskové zásahy nás utlumily a srovnat jsem již nedokázali.
28.5.SESTŘIH: Janša, Barkov, Byrtus, výhra proti JičínuzpF r ý d e k-M í s t e k - Druhé tréninkové utkání přineslo Valcířům měření s divizním soupeřem z Nového Jičína. A byl to i souboj s trpělivostí, hosté dobře bránili a svěřenci Karla Orla se především v první půli těžko prosazovali. Nerozhodný stav zlomil až ve 45. minutě Marek Janša. Ostatně i tentokrát byly konce a začátky poločasů stěžejní. Ve druhém dějství totiž zvýšil ve 48. minutě na 2:0 Barkov a v samotném závěru utkání uzavřel skóre Šimon Byrtus. V sestřihu se můžete podívat na všechny góly a lipinské šance.
TOPlist