Trochu nešťastná porážka ve Znojmě.
4.kolo (18.8.2017) | MěS Znojmo
1.SC Znojmo FK - FK Frýdek-Místek
2:1

Po vítězství nad Třincem v minulém kole jsme odjížděli na jih Moravy s cílem získat další body do tabulky. Velice aktivní byl v úvodní půl hodině domácí Jakub Teplý. Odchovanec Frýdku-Místku v 15. minutě vystřelil z dálky, ale míč minul těsně Bučkovu branku a v 18. minutě už jeho střelu musel náš gólman krýt. Domácí byli dále aktivnější. V 28. minutě domácímu Javůrkovi Buček ránu ještě lapil, ale ve 33. minutě už stejný hráč Znojma slavil první vstřelenou branku, když se dostal v pokutovém území k míči a nedal Tondovi Bučkovi šanci - 1:0. Ve 44. minutě mohl Radim Grussmann vyrovnat, ale domácímu obránci se podařilo zabránit téměř jisté brance! Do kabin tak šli spokojenější domácí.

Do druhého poločasu nastoupili Valcíři útočně se snahou o rychlé vyrovnání. Tlačili se k pokutovému území hostů a v 55. minutě to vyšlo! Po našem rohu se objevil před brankou nehlídaný Michal Švrček a hlavou rozvlnil síť Veselého branky – 1:1! O tři minuty později mohli jít domácí opět do vedení, když to byl opět Jakub Teplý, který hlavičkoval v pádu a trefil tyč naší branky! Hrálo se nahoru dolů a emoce stoupaly. Našim hráčům se povedlo domácí přitlačit. V 68. minutě pálil Willwéber z dálky tak tvrdě, že domácí brankář jen s námahou míč vyrazil ke Krčulovi a jeho střelu po zemi bohužel Veselý chytil! A v další minutě Adam Ondráček jen těsně hlavou minul branku domácích! V 73. minutě pálil Šumský, ale zařízení přestřelil. V 76. minutě zahrozili domácí, ale Růskova hlavička minula tentokrát lipinskou branku. V 78. minutě měl vedení našich barev na kopačkách Kovařík, ale zhruba ze dvou metrů branku soupeře minul! A o dvě minuty později opět Kovařík a jeho hlavička, tentokrát však Veselý chytil. Přesto, že Valcíři měli více ze hry, inkasovali. V 85. minutě si na centr do vápna naskočil Svozil a zblízka nedal Bučkovi šanci – 2:1! Bylo to hodně frustrující a naši hráči již nenašli dost psychických sil na vyrovnání. V nastaveném čase se ještě jednou povedlo domácím rozvlnit síť lipinské branky, ale tomuto předcházel faul na Bučka, takže gól uznán nebyl. Lipina tak odjela ze Znojma, bohužel, s prázdnou, i když mohla i zvítězit.