U13 znovu ovládla ligovou soutěž, potřetí v řadě!

F r ý d e k-M í s t e k - Stává se již příjemnou tradicí, že v soutěži kategorie U13 se vždy radují z konečného prvenství Valcíři. Nejinak se tomu stalo i v této sezóně. A bylo to drama takřka až do samotného závěru.

Velké odhodlání a skvělá devítizápasová jarní série výher v řadě přivedla frýdecko-místecké fotbalisty až na vrchol tabulky. A byla to dramatická záležitost. Valcíři se prakticky po celou sezónu přetahovali o nadvládu v SpSM-Sever s Třincem. Jak se nakonec ukázalo, s velmi příjemným koncem. Svěřenci tria trenérů Roberta Schedlinga, Petra Vokouna a Jána Balka zaznamenali v sezóně pouze čtyři porážky, přičemž ta poslední přišla v samotném závěru, kdy už koncentrace nebyla při jistém prvním místě taková.

Jeden z klíčových duelů se odehrál pouhé tři kola před koncem soutěže. Vzájemné klání s Třincem mělo výrazně napovědět, kdo uzme prvenství. Před zápasem měl v tabulce navrch Třinec, po utkání se vše otočilo. Frýdek zvítězil po skvělém výkonu 8:0 a měl vše ve svých rukou, i při rovnosti bodů by totiž rozhodovaly vzájemné zápasy, které měli modrobílí lepší. Třinec navíc ještě zaváhal a Valcíři tak i přes prohru s Hlučínem uhájili o tři body první místo v tabulce. „Nutno říct, že jsme s Hlučínem prohráli zcela zaslouženě. I tak chceme klukům za celé dvě společné sezony poděkovat a pochválit je. Přejeme jim, aby se fotbalově pořád posouvali,“ sdělili trenéři. Nám nezbývá, než se k přání připojit.