Kapitán U18 T. Hammer: Fotbal už mi chyběl

F r ý d e k-M í s t e k - Svědomitost, poctivost, pracovitost. To je jen krátký výčet fotbalových vlastností, které chrakterizují kapitána U18 Tomaše Hammera. Nenápadný, ale pro tým nepostradatelný fotbalista prožil skvělé jaro, když si svými výkony v U17 řekl i o starty v U18. I o tom byla řeč v našem povídání.

Tome, já se ještě vrátím k minulé sezóně. Ty jsi byl na jaře jedním z příjemných překvapení. Mimo U17 si nastupoval i za U18, kde jsi předváděl velmi dobré výkony. Jak hodnotíš uplynulé jaro ty?
V první řadě děkuju za hodnocení, to se krásně poslouchá. (s úsměvem) Jaro hodnotím velmi kladně, bylo to pro mě přínosem. Jak zápasy za U18, tak i to, že jsem někdy hrál dvě utkání za víkend, určitě mi to pomohlo. Hrát proti starším, vám vždy něco dá.

Ostatně chválil tě v hodnocení sezóny i trenér Orel...
To mě velice potěšilo, jsem rád, že vnímal to, že jsem se snažil. Těší mě, že se jaro takhle povedlo, snad se zlepším ještě více.

Trenér vyzdvihoval tvůj přístup k tréninkům, zápasům. Je samozřejmě těžké hodnotit sám sebe, ale co bys řekl ty, že jsou tvoje největší přednosti?
Nechci znít úplně egoisticky, ale dojíždím souboje, nic nevypustím. Snažím se chodit na každý trénink, být příkladem pro ostatní kluky, dávat do toho všechno. Ostatně kapitánská páska je určitá zodpovědnost.

Sezóna byla dlouhá, volno poměrně krátké. Přesto, chyběl ti už fotbal?
Fotbal mi chyběl, chyběl mi balón. Plnil jsem individuální plán, co nám tréňa zadal, ale bez toho míče to není ono. Míč je život.

Máte za sebou první týden přípravy, asi vše v pořádku?
První týden v pořádku, bohužel byl zakončený zápasem s nemilým výsledkem (1:5 pozn. red.). Ale budeme se zlepšovat a další zápasy vyhrávat.

Na druhou stranu soupeřem byla třinecká U19...
Byli vyšší, silnější, což bylo na důrazu vidět, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Příště je porazíme.

Jak ses cítil v prvním přípravném utkání?
V první třetině (hrálo se na 3x 30 minut pozn. red.) jsem se hledal, s postupem času už to bylo lepší. Našel jsem si rytmus. Ale doufám, že to bude v dalších zápasech lepší. Proti starším klukům je vždy těšží hrát, ale více nám to dá.

Jak bylo zmíněno na jaře jsi nastupoval i za U18. U18 sice divize ale starší soupeři, jaký to byl rozdíl oproti U17?
Byl to daleko důraznější, dospělejší fotbal. Musel jsem dát do toho opravdu vše, ale jsem za tu šanci rád, pomohlo mi to.

Nezeptám se zprvu, co nemáš rád na letní přípravě, ale naopak, co rád máš? Čítám, že hra zvítězí?
Určitě, jakékoliv cvičení s balónem, ať individuální, tak týmové, stavěčku, ale i běhání, to vám zkrátka hodně dá. Musíme to vnímat tak, že to děláme pro sebe.

Takžě tě baví v podstatě vše. Je opravdu něco, co ne?
(smích) Třeba plavecké tréninky, které jsme měly minulou sezónu. Tréňa nám říkal, že budou i letos. Není to úplně můj oblíbený koníček. Nerad plavu, moc mi to nejde, ale musím se s tím poprat. (s úsměvem)