Soustředění U17 otestovalo morální i fyzické síly

F r ý d e k-M í s t e k - Na start Moravskoslezské dorostenecké ligy se připravovala naše U17 také na soustředění v areálu TJ Sokol Ostravice. Kvalitní tréninky a program byly samozřejmostí. Bohužel do dění zasáhla viróza, kdy si hráči sáhli na dno svých sil, planované přípravné utkání přesto dokázali odehrát. Soustředění však nakonec muselo být zkráceno a zasáhlo i do plánu mistrovských utkání.

Družina trenérů Kamila Rašky a Milana Šponera našla zázemí v podhorském prostředí krásného areálu Sokola Ostravice. Hned od úvodu soustředění byl program pestrý. „Ve čtvrtek si kluci nejprve zatrénovali na perfektně připraveném hřišti místního klubu, odpoledne si s chutí zahráli nohejbal a v podvečer sehráli modelové utkání proti ostravickému áčku, které je účastníkem 1.B. třídy, okomentoval úvodní den soustředění trenér Milan Šponer.

Ani v dalších dnech nuda rozhodně nehrozila, došlo například na misi jménem Lysá Hora. „Na Lysou horu jsme se vypravili v pátek dopoledne a první čtveřice dosáhla vrcholu v čase 59 minut. Poté přišla zasloužená regenerace na koupališti Sluníčko, přiblížil další program trenér U17, dále už ale pokračoval v neveselém tónu. „V sobotu dopoledne jsme s vypětím všech sil a s výpomocí soupeře odehráli poslední přípravné utkání před zahájením sezóny proti Valašskému Mezíříčí. Zákeřná viróza nám však bohužel znemožnila pokračovat v dalším programu, a tak jsme byli nuceni soustředění předčasně ukončit.

I přes tyto velice nepříjemné problémy Valcíři remizovali s Valmezem 5:5. „Kluci si sáhli opravdu hluboko do rezervoáru svých sil, přesto se prezentovali pohledným kombinačním fotbalem. Zaslouží si velké uznání, chválil kouč.

První mistrovské utkání měla U17 sehrát ve středu 14. srpna proti Zbrojovce Brno. I kvůli zmíněným okolnostem se však utkání přeložilo a start do MSDL tak čeká Lipinu v sobotu 17. srpna doma proti Hlučínu. Pevně věříme, že veškerou smůlu si kluci již vybrali a v soutěži je bude pronásledovat pouze štěstí.

ZÁPASY V RÁMCI SOUSTŘEDĚNÍ

TJ Sokol Ostravice muži - MFK FM U17 4:3
branky: Jurga, Střižík, Šeba 

MFK FM U17 - TJ Valašské Meziříčí U17 5:5 
branky: Šeba 4, Kavka