Velicka: Jsem strašně rád, že mi to tam teď padá

Těšné vítězství nad Vyškovem zařídil svou tečí útočník Bohdan Velička, který na jaře vstřelil již sedm branek.

Se šestnácti góly patří útočník naší devatenáctky Bohdan Velička k nejlépe střílejícím fotbalistům Moravskoslezské dorostenecké ligy. Na jaře jich Velička vstřelil již sedm, takže i jeho přičiněním mají svěřenci trenérů Josefa Slámy a Radka Pundy za sebou čtyři vítězné zápasy v řadě.

Podařilo se vám počtvrté na jaře zvítězit, takže co říct k vašemu vstupu do jarních odvetných bojů?

Určitě jsme za to všichni strašně rádi, protože na podzim jsme uhráli na druhý Třinec pouze jeden bod. Oni teď dvakrát ztratili, takže náš odstup se zase o něco navýšil. Chceme zkrátka uhrát co nejvíce bodů.

Vyškov proti vám potvrdil, že se mu na jaře taky daří, když třikrát zvítězil a ani v jednom z těchto utkání nedostal branku (Vítkovice 1:0, Sp. Brno 1:0, Hodonín 3:0). Jak těžké to tedy s ním bylo utkání?

Kluci z Vyškova údajně proměnili přes zimu svůj kádr, také tam prý došlo ke změně v realizačním týmu. Proti nám hráli hodně bojovně, ale hlavně byli hodně zalezlí před svou bránou. My jsme s nimi chtěli hrát fotbal, bohužel nám to tam ale dnes nechtělo nějak padnout. Bylo to fakt těžké utkání.

Zápas nakonec rozhodla vaše teč po Hamšíkově hlavičce…

Mě už to tam asi dva zápasy předtím spadlo úplně stejně, kdy mi to kluci vrátili zpátky na zadní tyč, a já se jen snažil míč doklepnout do brány. Jsem moc rád, že to tam znovu padlo a pevně věřím, že mi to bude takhle střílet i dál.

Vy jste na jaře vstřelili již třináct branek. Kolik že jste jich dal vy osobně?

Ten gól proti Vyškovu byl vlastně můj sedmý na jaře.

Sedm branek z třinácti jarních…tomu se tedy říká střelecká forma…

Jak říkám, jsem strašně moc rád, že mi to tam takhle padá a já doufám, že padat bude i nadále.

Nedávají si vaši soupeři na vás přeci jen větší pozor? Nehrají na vás vyloženě osobní obranu?

Ne ne, vůbec. Já se s tím setkal asi jen jednou, a to na podzim. To se mi zrovna také střelecky dařilo a v Líšni to na mě s osobkou zkusili. Jiné týmy v soutěži ale nic takového nehrají, ani my se na osobní bránění jiných hráčů nepřipravujeme. Taky proč to na mě hrát, vždyť jsem hráč jako každý jiný.

S Vyškovem jste hráli již v pátek odpoledne. Je to pro vás lepší, když hrajete své zápasy před svými největšími pronásledovateli? Přeci jen nejste asi pod takovým tlakem, než kdybyste už výsledek Třince či Prostějova znali dopředu?

My se na to takhle ani nedíváme. Prostě to neřešíme. Před zápasem s Vyškovem jsme si zkrátka řekli, že musíme vyhrát. To jestli je pátek a Třinec hraje v sobotu, na to se ohledy u nás neberou.

Po Spartě Brno a Vyškovu, což jsou celky ze spodních pater tabulky, vás čeká ještě Hodonín a pak přijdou na řadu přeci jen těžší zápasy…

Tak máte pravdu v tom, že jsme teď hráli s posledními družstvy, ale já musím zdůraznit, že ani tyto zápasy lehké nebyly. Sami jste dnes viděli, že nebylo snadné Vyškov porazit. Závěr jara ale lehký určitě nebude. Čeká nás zápas v Prostějově, který doma ještě neprohrál (v té chvíli jsme ještě jejich výsledek ze zápasu se Znojmem neznali – 1:2), také Třinec hraje doma výborně. Bude to ještě hodně těžké.