Skwarczek: Zlín je pro nás všechny zklamání

Po posledním domácím utkání se Zlínem B seděli hráči v šatně dlouho zaražení. Sami si byli totiž vědomi, že se ševci přišli o dva body. Těch šancí co jen Valcíři dokázali zahodit. A když už, tak proti nim stal v ten den naprosto bezchybný gólman Stanislav Dostál.

Zkušený zlínský brankář šel po zranění pomoct třetiligovému béčku a ve Stovkách dokázal předvést neskutečný výkon. Osmadvacetiletý gólman zneškodnil domácímu favoritovi řadu obrovských šancí a jako bonus lapil ještě dvě penalty. Co na utkání zpětně říká středopolař Lipiny Michal Skwarczek?

Co říct k zápasu, který jsme měli jednoznačně vyhrát, ale on skončí bezbrankovou remízou?

My jsme věděli, že terén bude hodně těžký, takže jsme se na to celý týden připravovali. Zkoušeli jsme i střelbu, prostě jsme si říkali, že proti Zlínu musíme dát první gól, jelikož pak se můžeme trápit. Nejhorší na tom celém pak bylo, že se to odehrálo přesně tak, jak jsme vůbec nechtěli. Poločas nula nula. V kabině jsme si znovu řekli, že začneme hned od samého začátku, že je budeme napadat v rozehrávce. Šance přišly, byly, ale opět jsme je nedokázali vůbec proměnit. Snad jediné, co můžeme říct, je vyzdvihnout jejich gólmana. Ten podle mě chytil osm čistých gólových šancí. Navíc i dva pokutové kopy, které podle mě nebyly kopnuté zrovna špatně, jen prostě klukům vystihl směr. Je to pro nás určitě velké zklamání, jelikož jsme chtěli z tohoto zápasu tři body.

Vy, jako tým, jste se během druhého poločasu párkrát rozčilovali, že mohl rozhodčí odpískat třetí penaltu. Já se na to ptám spíš proto, že by mě zajímalo, kdo by jí vůbec šel z týmu kopat?

Tak na ní bych šel určitě já. A asi se pískat i dala, dokonce bych řekl, že byla stoprocentní. Ale rozhodčímu nemůžeme nic vyčítat, hlavně ne to, že měl písknout pro nás další penaltu. Chápu, že je to těžké v takové situaci. My jsme těch šancí na vstřelení gólu měli dost, vyhrát jsme měli tak i tak.

Hrál jsi někdy ve své kariéře podobný zápas, kdy do soupeře jen bušíte a kýžená branka nepřichází? Navíc jsme mohli i se Zlínem prohrát, kdyby to ten střídající hošan v poslední minutě proměnil…

Nejhorší je, že my to máme doma teď pořád takové zápasy. My prostě pokud nedáme ten první gól, tak se pak celý zápas trápíme. Navíc ty terény v závěru podzimu jsou horší a horší. Také vidíte, že k nám ti soupeři nejezdí hrát otevřený fotbal, ale mají taktiku zalézt před svou branku. Nevím, zda je to tím, že jsme lepší. Prostě šance jsme si vypracovali, ale teď nám to tam nepadlo. Ale takové utkání, kdy nedáte osm tutovek a k tomu ještě zahodíte dvě penalty, tak to jsem ještě nezažil.

Pozitivem určitě je, že jste ve Stovkách 16 utkání v řadě neprohráli, navíc jste jich 12 odehráli s nulou vzadu. Je mi ale jasné, že po takovém střetnutí je ta nula tak nějak bezpředmětná…

Mrzí nás to hlavně kvůli tomu, že jsme ztratili ty body, se kterými jsme i počítali. Chtěli jsme se za každou cenu dotáhnout na vedoucí Blansko. Nic se nedá dělat, byl z toho jen bod. Teď se musíme soustředit na poslední dva zápasy, které nás ještě na podzim čekají a samozřejmě z nich vytěžit maximum.

Přeci jen informace o tom, že nejen v A týmu Zlína, ale také i v jeho rezervě, mají obrovský problém s množstvím zraněných hráčů, se k vám jistě donesly. Mohlo i to zapůsobit na koncentraci a soustředění při zakončení?

Tak ano, my věděli, že k nám Zlín dorazil pouze s hráči z juniorky, a že mají z áčka pouze brankáře Dostála. Na nás to ale stačilo.

Teď nás čeká utkání v Dolním Benešově, je o to větší motivace tam uspět?

Určitě (rezolutně v hlase)! Benešov je sice v tabulce poslední, ale bude to velmi podobný zápas tomu se Zlínem. Pokud nedáme rychlý gól, bude to pro nás nepříjemné. Když se kouknete na soupeřovy výsledky, tak oni prohrávají v průběhu utkání 0:4, ale jsou schopni během pár minut snížit na rozdíl jediného gólu. Takže asi umí ten gól vstřelit. I proto to bude čistě jen o nás. Podle mě máme natolik kvalitní tým abychom ty zápasy, co nás čekají, zvládli.