Černaj: Skotský klub chce Mikulenku na další testy

Je to jen pár dní, co se záložník Jakub Mikulenka vrátil z týdenního testu ve skotském klubu St. Mirren FC. Za celou touhle akcí stojí agentura Heart of Europe Football Camps pana Jana Lokaje.

Jakub Mikulenka měl původně na ostrovy odcestovat ještě s Pavlem Janyškou z olomoucké Sigmy, z toho však sešlo. „Kuba nakonec sám nebyl. Jel s ním obránce Jan Fulnek z Baníku Ostrava,“ prozradil Daniel Černaj, sportovní ředitel MFK Frýdek-Místek, a.s.

Ani Honzovo jméno není ve Stovkách neznámé. Kozlovický odchovanec ve Frýdku-Místku hostoval ze SPORT JUNIORu v letech 2012 až 2016, poté přestoupil do slezské metropole. „Honzu bych znovu do Frýdku rád přetáhl. S hráčem jsem na všem domluven, chci, aby pomohl naší devatenáctce a zároveň dostal šanci u třetiligového áčka. Nyní probíhají jednání mezi kluby,“ dodal Černaj na adresu Jana Fulneka, mimochodem mladšího bratra Jakuba, který hraje nejvyšší fotbalovou soutěž v Mladé Boleslavi.

A jak vlastně krátká zkouška ve Skotsku dopadla? „Kuba se zástupcům klubu líbil, zaujal je. Co mám poslední zprávy, tak St. Mirren má zájem, aby tam Jakub 15. ledna znovu odcestoval a absolvoval tam tentokráte čtrnáctidenní testy. My teď budeme s jeho rodiči vyhodnocovat co dál. Každopádně nejen pro něj samotného, ale i pro náš klub, je to super zpráva,“ pochvaluje si Daniel Černaj. „Navíc se St. Mirrenem dolaďujeme větší možnou spolupráci, a to jak pro trenéry klubu, kteří tam budou moci absolvovat stáže, tak i případné zkoušení dalších hráčů,“ dodal Černaj.