Áčko povede bývalý ligista Michal Hubník

Stejně jako dlouholetá ikona lipinské kopané František Vojvodík, tak i nový kouč Valcířů Michal Hubník pochází z Valašska. Přesněji, bývalý ligový hráč olomoucké Sigmy a Jablonce, ale také třeba i polské Legie Varšava, pochází z Halenkova.

Když bychom brali Hubníkovu hráčskou minulost, tak ta je nejvíce spjata s Olomoucí. Na Hané totiž bývalý útočník odehrál skoro dvě stovky ligových utkání. Teď se bude chtít snažit navázat na trenérskou práci, kterou ve Stovkách zanechali před ním jiní bývalí hráči Sigmy, a to Radoslav Látal či Oldřich Machala.

„Musím říct, že jsem opravdu velice rád, že jsme se nakonec s Michalem a jeho předešlým klubem domluvili. Tímto chci Otrokovicím za velice vstřícné jednání a uvolnění Michala Hubníka, moc poděkovat,“ řekl k předvánoční zprávě sportovní ředitel A týmu Daniel Černaj. Ten také naznačil, jak to bude se skladbou realizačního týmu. „Nechci ještě předjímat, ale realizační tým představíme až po domluvě s trenérem. Fanoušky budeme o všem pak hned informovat,“ dodal Černaj.

Hubník: S týmem chci hrát útočný fotbal

Oznámení nového trenéra našeho A týmu se trochu táhlo. V různých médiích se sice objevily spekulace, že do Stovek míří Michal Hubník, ten byl ale v té chvíli stále vázán k jinému třetiligovému celku. „Vše bylo hodně závislé na tom, zda mě přijmou ke studiu UEFA Licence A, kterou pro trénování třetiligového celku potřebuji. V Otrokovicích se mnou byl Dan Matuška, který mi v trénování strašně pomáhal,“ řekl nový kouč Lipiny. „Nějaké nabídky jsem dostal už v létě, a to nejen z Frýdku, ale i z Olomouce a z Uničova. Tam byla možnost, že Dušan Žmolík půjde k olomoucké rezervě. Vše ale bylo spíše ve formě takového oťukávání, ale musím říct, že mě tehdy potěšilo, že se mnou vůbec takové kluby jednaly. Když jsem byl ke studiu licence přijat, rozhodl jsem se pro Frýdek-Místek. Především proto, že jejich nabídka byla konkrétní a také i kvůli určité vizi postoupit s týmem do druhé ligy. I podle mě tam Frýdečtí patří. Také mě hodně lákalo, že klub dokáže výborně pracovat s mládeží. V Olomouci jsem se na to hodně vyptával a říkali mi, že mládež ve Frýdku-Místku je opravdu velmi dobrá, že zde mají výborné mládežnické trenéry,“ sdělil Michal Hubník.

Třetí liga není pro trenéra neznámou

Moravskoslezská fotbalová liga není pro Hubníka žádnou neznámou. Působil v ní jako asistent trenéra Michala Kováře ve Valašském Meziříčí, poté v již zmiňované spolupráci s Danem Matuškou v Otrokovicích. „Ve třetí lize jsem skoro čtyři roky, takže za tu dobu hráče a také i kolegy trenéry, poznáte. Neznámá to určitě nebude, ale sami víte, že každý zápas je jiný. Fotbalová alchymie je taková, že nic není předem jasné a právě v tom je fotbal krásný,“ podotkl Hubník, jehož bratrem je další známý fotbalista Roman. „V Halenkově mám ještě další dva bratry, Martina a Davida. Ti se ale fotbalu nevěnují. Já jsem nejstarší, po mně je Roman,“ prozradil Hubník.

Jak sám naznačil, žádný jasný úkol před něj zástupci klubu nepostavili. „Na vše bude ještě spousta času. Určitě si ke všemu sedneme během zimní přípravy, zatím jsem konkrétní úkol od klubu nedostal,“ sdělil dvojnásobný vítěz Polského poháru s Legií.

Kádr? Ten by velkých změn doznat neměl

Jsou sice Vánoce, tedy čas klidu a odpočinku. Nového trenéra Lipiny ale fotbal ani v této době z hlavy neopouští. „Máte pravdu, že Vánoce jsou od toho, aby si všichni od sportu a práce odpočinuli. Ale i tak v té hlavě nějaké myšlenky jsou,“ pousmál se Hubník. „Jdu do nového prostředí, co mám zprávy, tak skoro všichni kluci by měli zůstat, takže ta obměna by neměla být nějak razantní,“ zdůraznil trenér. „Ptal jsem se klubu na případné posily, zkusil jsem oslovit i Míšu Ordoše, se kterým jsem hrával, ale bohužel to nedopadlo, jelikož je stále vázán ke klubu kde hraje. Uvidíme, s čím vedení přijde. Je tu ale spousta mladých a zajímavých fotbalistů. Teď jsem viděl, že měl klub nějaké kluky na testech v zahraničí. To je super zpráva, sám vím, jak těžké je dostat se někam ven a pro ty mladé kluky to musí být obrovská motivace. Fotbalový život je totiž krátký,“ pokyvuje hlavou Hubník.

S jakou fotbalovou vizí tedy trenér Michal Hubník přichází? „Jelikož jsem byl útočník a ty góly jsem miloval, chci hrát útočný fotbal. Zkrátka jednoduchou a přímočarou hru, tím jsem byl odmala veden. Záleží ale také i na typologii hráčů, které máte k dispozici. Chci, aby se náš fotbal lidem líbil. Pokud se bude dobře pracovat, přijdou i ty góly,“ řekl nový trenér Lipiny.

Michal HUBNÍK

Narozen:                           1. června 1983 v Halenkově
Hráčská kariéra:              TJ Tatran Halenkov (1988-96), FC Vsetín (1996-97), FK Drnovice (1998-2000), SK Sigma Olomouc (2000-04), Slezský FC Opava (2004), SK Sigma Olomouc (2005-2010), Legia Varšava (PL, 2011-12), FK Baumit Jablonec (2013-16), FK Český Těšín (2017)
Úspěchy:                           2x vítěz Polského poháru (s Legií Varšava – 2010/11 a 2011/12), 1x vítěz Českého poháru (s Jabloncem – 2012/13), 2x vítěz Českého Superpoháru (s Olomoucí – 2012, a s Jabloncem – 2013)
Trenérská kariéra:            TJ Valašské Meziříčí, FC Viktoria Otrokovice, MFK Frýdek-Místek