Teplý na zkoušku do Prostějova

Kvůli zranění stihl útočník Valcířů Jakub Teplý odehrát na podzim pouze čtrnáct utkání. V nich ale dokázal nastřílet deset branek, což z něj udělalo nejlepšího střelce frýdecko-místeckého celku.

O svého kanonýra ale teď můžeme přijít, jelikož o Teplého služby projevil zájem druholigový Prostějov. „Prozatím jsme domluveni na čtrnáctidenní zkoušce a pak si se zástupci hanáckého klubu sedneme a vše vyhodnotíme,“ prozradil sportovní ředitel A týmu Daniel Černaj.

Jakub se tak v Prostějově setká s dalším Valcířem, a to se záložníkem Matějem Biolkem. Jejich spoluhráčem by se v zimě mohl rovněž stát stoper Pavel Hloch, který je v Prostějově na zkoušce z Kroměříže (u nás působil Hloch na jaře 2019). V Prostějově hraje také brankář Filip Mucha (ten působil ve Stovkách během jara 2018).

Tým z Hané po skončení podzimní části F:NL opustil na pozici hlavního trenéra nám všem známý Oldřich Machala. Klubové vedení nebylo totiž s umístěním (Prostějov je po podzimu desátý, pozn. red.) spokojeno. Machalu na trenérské lavičce nahradil Pavel Šustr, jeho asistenty se pak stali Tomáš Hunal a Matěj Vybíhal.

Už v pátek si Prostějov zahraje ve zrekonstruovaném areálu na Bazalech s ostravským Baníkem. Následovat pak budou duely proti Karviné a účastníkovi slovenské nejvyšší soutěže FK Pohronie.