Do zimní přípravy vstoupili i žáci

F r ý d e k – M í s t e k – Po dorosteneckých kategoriích odstartovali ve středu 8. ledna zimní přípravu i žáci. Do tréninku se vrhly všechny kategorie, tedy U15, U14 i mladší žáci U12 a U13.

Také žáci pochopitelně využili k úvodnímu tréninku areál ve Stovkách. Kategorie U15 a U14 trénovala na umělé trávě, U13 obsadila tělocvičnu a U12 trénovala v přilehlé hale SOU. Rozcvička, bago, fotbal, to byla náplň starších žáků. U13 si rozdělila tělocvičnu do několika stanovišť – fotbal, přihrávková cvičení, gymnastika. U12 byla rozdělená na skupiny, jedna skupina hrála fotbal, druhá pak plnila dovednostní testy. Pak se vše prostřídalo.

Stejně jako dorosty budou mít i žáci pestrou přípravu a řadu zajímavých soupeřů. Starší žáci si například zahrají v Praze proti Spartě Praha a Bohemians Praha. Mladší žáci změří síly například se slovenským Púchovem nebo polským týmem Podbeskidzie Bielsko-Biała. Součástí přípravy bude i soustředění. U15, U14 a U13 budou na konci ledna a začátku února na Hutisku, U12 využije domácích podmínek.