Uplynulý víkend žáků plný změn

F r ý d e k-M í s t e k - Uplynulý víkend byl komplikovanější pro starší žáky. Ti totiž přišli o generálku na jarní start ligy proti Karviné poté, co byl kvůli marodce soupeře zrušen zápas v Kysuckém Novém Mestě. Plánované přípravné utkání s Juventusem Žilina nesehráli ani mladší žáci.

Improvizovaná generálka starších žáků

Zápasy s Kysuckým Novým Mestem měl být pro naše starší žáky generálkou na sobotní start MSŽL v Karviné. Kvůli marodce se utkání neuskutečnila a trenéři tak museli improvizovat. Došlo tedy na vzájemný zápas mezi U15 a U14. „V utkání proti naší U15 hráli kluci především v první půli, jak bychom se chtěli prezentovat v mistrovských zápasech. Druhou polovinu zápasu už převzali kontrolu nad zápasem starší kluci, ale byly tam dobré okamžiky, chyběl však větší klid v zakončení,“ hodnotil konečnou remízu 3:3 trenér U14 Lubomír Macíček. Více než výsledek však bohužel rezonovala jiná událost. „Byl tam nešťastný moment kdy se zranil Lukáš Strack a musel na operaci se zlomenou pažní kostí. Celá šatna kluků i trenéři mu přejí brzké uzdravení a návrat na hřiště,“ komentoval nešťastný moment kouč.

V sobotu 7. března čeká U14 a U15 úvod jarní části Moravskoslezské žákovské ligy. Budou zajíždět na půdu Karviné. Karvinská U15 je v tabulce s pouhými třemi body na poslední příčce a čeká ji boj o záchranu. Valcíři naopak budou ze sedmé pozice bojovat o první šestku. Situace u mladší kategorie je opačná. Karviná je šestá, Frýdek-Místek jedenáctý.

U15 FM - U14 FM 3:3 (1:2)


Místo Juventusu Žilina proti Karviné B

Jak jsme zmiňovali, i mladší žáci o své přípravné zápasy přišli. Nahradili si je ovšem proti Karviné B v rámci zápasů Future. Za Future U15 nastoupil kádr U13, za Future U13 kádr U12. Mladá sestava Future U13 podlehla Karviné 0:5. „Prezentovali jsme se spoustou nepřesností, kazili jsme jednoduché přihrávky, i když jsme měli míč častěji na kopačkách, ze staršího a fyzicky vyspělejšího soupeře jsme měli přílišný respekt a směrem dopředu nám chyběla odvaha. Soupeř nás přehrál jednoduchostí a důrazem,“ hodnotil trenér Martin Rojíček. Zápas Future U12 byl výsledkově vyrovnanější. Valcíři nakonec se soupeře prohráli těsně 2:3.

PŘÍPRAVA FUTURE U15: MFK FM - Karviná B 0:5 (0:1)
PŘÍPRAVA FUTURE U13: MFK FM - Karviná B 2:3 (1:1)