Dorosty mají za sebou generálky

F r ý d e k-M í s t e k - Uplynulý víkend byl pro dorostenecké kategorie ve znamení generálek na jarní start soutěží. U18 se zápas proti mužům Lískovce nepovedl. Mladší dorostenci museli ve Vítkovicích improvizovat.

U18 se generálka nevydařila

U18 nastoupila ke generálce na jarní start MSDD v domácím prostředí. Na umělce ve Stovkách přivítala muže Realu Lískovec. A byť se zprvu zdálo, že si naši mladíci se soupeřem poradí, nakonec z toho byla nelichotivá prohra. „Zápas se nám nevydařil, byť začátek utkání nebyl špatný a dostali jsme se i do vedení. Pak to šlo ale z kopce. Hráli jsme hluboko pod naše možnosti a mnoha zbytečnými chybami jsme soupeři nabídli několik laciných gólů. Je ale dobře, že tato facka přišla teď, než odstartuje jarní část soutěže. Může to být prospěšné,“ hodnotil trenér Roman Vojvodík, který měl náhled na zápas rovnou z hřiště, když nastoupil v dresu soupeře. Úvodní jarní mistrovský zápas sehrajeme v neděli ve Stovkách od 10:00 proti Kroměříži.

PŘÍPRAVA U18: MFK FM - Real Lískovec muži 2:7 (1:2)


Mladší dorost musel ve Vítkovicích improvizovat

Trenéři U17 museli v generálce ve Vítkovicích kvůli absencím notně improvizovat. „Díky vysoké absenci jsme museli v posledním přípravném zápase hodně improvizovat a do hry tak museli zasáhnout hned tři hráči z U16 a jeden z U18,“ potvrdil trenér Milan Šponer. „Vstup do utkání se nám vydařil a první dvacetiminutovka nám přinesla tři velmi dobré brankové příležitosti, které však bohužel zůstaly nevyužity. Postupem času domácí získali optickou převahu, ale naše koncentrovaná defenziva byla vždy včas na správném místě. V závěru utkání se nám pak podařilo vstřelit dvě branky a klukům dnes právem patří pochvala za nasazení a bojovnost,“ pravil spokojeně kouč. Sedmnáctku čeká první jarní zápas na půdě Zbrojovky Brno, kam zajíždí v neděli.

Trable se sestavou měla i U16, ani ona nenastoupila v nejsilnější sestavě, což se na hřišti i promítlo především úbytkem sil v závěru utkání. „Ve vyrovnaném prvním poločase jsme šli do vedení po individuální akci Adamem Starečkem. Vítkovice vyrovnaly po velkém nedůrazu naší defenzivy, kdy domácí hráč prokličkoval snad přes čtyři naše hráče před a v pokutovém území a vyrovnal. V druhém poločase, po hrubé chybě v rozehrávce domácího brankáře, jsme šli do vedení opět po brance Adama Starečka. Vytvořili jsme si ještě 2-3 dobré střelecké možnosti, ovšem bez efektu. V závěru už nám docházely síly, Vítkovice prostřídávaly hokejově a v tomto čase rozhodly dalšími brankami o svém vítězství,“ komentoval zápas trenér Karel Orel. V úvodním jarním kole budou jeho svěřenci v neděli od 12:00 hostit Kroměríž.

PŘÍPRAVA U17: MFK Vítkovice MFK FM 0:2 (0:0)
PŘÍPRAVA U16: MFK Vítkovice - MFK FM 5:2 (1:1)