Starší žáci nadělili soupeřům dvakrát sedm gólů

F r ý d e k-M í s t e k - S vysokými výhrami vzešli starší žáci ze svých přátelských duelů. Naše týmy U15 a U14 svorně porazily soupeře 7:0. U15 zvítězila nad mladším dorostem Frýdlantu nad Ostravicí, U14 nad Vítkovicemi.

Sedmigólové vítězství nad Frýdlantem

Proti mladšímu dorostu Frýdlantu jsme měli od začátku navrch. Trenéři dali prostor celé šíři kádru U15. V první půli řádil především Lukáš Kunčík, který se trefil hned čtyřikrát. Celkově jsme dali soupeři do přestávky pět branek. V druhé půli jsme sestavu prostřídali a přidali ještě dva góly.

MFK Frýdek-Místek - Frýdlant nad Ostravicí 7:0 (5:0)
Branky FM: Kunčík 4, V. Kováč, Zezula, Pastucha
Sestava FM: 1. poločas: Řeha - Jedlička, Cudzik, Žiga, Kuboš - Hofirek, V. Míček, Křížek, Žáček - Kunčík, V. Kováč 2 poločas: Brus - Zezula, Pikonsky, Cudzik (60. Žiga), Kuboš (60. Jedlička) - Hofirek (60. Žáček), Bartek, Kalina, Ježík - Jeřábek, Pastucha. Trenéři: Kamil Raška, David Stachovec a Adam Filip.

U14 nedala Vítkovicím šanci

U14 se dobře naladila výhrou 14:2 nad Hlučínem a skoro ve stejném rytmu pokračovala i proti Vítkovicím. Po celý zápas jsme diktovali tempo. Hosté měli za celé utkání v podstatě dvě šance. S jednou si poradil brankář Šimeček, druhou zastavilo břevno. Po prvním dějství nebylo pochyb, kdo zápas ovládne, vedli jsme totiž 5:0. V druhé části pak přidali ještě dva góly. „Druhé přípravné utkání po dvouměsíční pauze jsme odehráli proti FC Vítkovice 1919. V samotném utkání bylo vidět, že někteří hráči během pauzy na sobě individuálně pracovali a některým dělá míč ještě problém. Proti oslabenému soupeři byly k vidění taky velice dobré fotbalové prvky. Přesto jsme jak s výkonem, tak i výsledkem spokojeni a kluky chválíme za zodpovědný výkon, hodnotil trenér Miroslav Poledník.

MFK Frýdek-Místek - Vítkovice 1919 7:0 (5:0)
Branky FM: R. Foldyna 2, J. Foldyna 2, Michalík, Schwarz, Novák
Sestava FM: Šimeček - Teichmann (41. Vrobel), J. Míček (c), Golich, Tománek - Schwarz (41. Šmondrk), Rašovský, Čapčuch (41. Hottek), Michalík (53. Dolný) - D. Foldyna (41. Novák), R. Foldyna (55. Strack). Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.