Hýbl: Škoda, že na Letné nebylo deset tisíc lidí

V Teplicích se momentálně liga nehraje, hráči dostali na pár dnů volno. A tak bývalý Valcíř Matěj Hýbl vyrazil na trénink svých někdejších spoluhráčů. A jelikož si Matěj odbyl před pár dny ligovou premiéru, bylo by doslova hříchem se jej na nějaké ty dojmy nezeptat.

Matěji, máš za sebou půlroční účinkování v ligových Teplicích. Když se zpětně ohlédneš, jaké to bylo pro tebe období?

Tak vše bylo trochu ovlivněno tou pauzou, kdy jsme dva měsíce byli prakticky doma. Ale jo, jsem spokojen. Odcházel jsem tam vlastně do B týmu a pak najednou přišla možnost trénovat s áčkem. Odjel jsem s nimi na soustředění a nakonec dostal možnost podepsat smlouvu. Určitě tedy vše hodnotím kladně. Moc jsem totiž nečekal, že bych šanci si ligu zahrát dostal už tak brzo. Je ale pravdou, že k tomu trochu pomohla zranění jiných kluků. V Teplicích jsme teď hráli o záchranu, takže hlavně po psychické stránce to bylo dost náročné. Ale jinak si nemůžu vůbec na nic stěžovat. Každopádně jsem za šanci, která přišla, moc vděčný.

Prozatím máš na svém kontě čtyři ligové starty. Zahrál sis dokonce na pražské Letné. Určitě velký zážitek?

Fakt velký (pokyvuje hlavou). Škoda jen tomu, že se hrálo bez diváků. Určitě by to bylo lepší, kdyby mohlo být na zápase třebas deset tisíc lidí. Ale i tak jsem si ten zápas užil. Nebudu ani lhát, když řeknu, že jsem nervózní určitě byl. To hřiště mi tam připadalo strašně velké (smích). A navíc jsme tam dostali trojku.

Na koho jsi vlastně na Spartě hrál?

Na Hložka. Ale on šel v poločase dolů, takže jsem ho asi vymazal (smích). Ne. Šel ven proto, že jej domácí šetřili, ale myslím, že se do ničeho nedostal.

Vy ještě v Teplicích soutěž dohranou nemáte, takže celé to jaro je pro klub takové zvláštní. Máte nějaké indicie, že by se přeci jen liga ve vaší skupině dohrála?

Nemáme. To, co víme, tak se dovídáme v podstatě z novin. U nás je to spíše tak, že se musíme tomu všemu přizpůsobit. Nic jiného nezbývá, a to si můžeme myslet cokoliv. Ale jsme zachráněni.

Vy vlastně ani nevíte, kdy zahájíte přípravu, když vám ještě neskončila sezona a konec je v nedohlednu…

Přesně tak.

Dostaneš vůbec volno na dovolenou?

No, to uvidíme ještě (smích). Teď máme volno do patnáctého a co bude dál se teď vůbec neví.

Ty ses ve svém volnu vypravil za svými bývalými spoluhráči. Je určitě příjemné se po nějakém čase zase společně vidět a povykládat si?

Rád je zase vidím. I když…. no pár kluků, se kterými jsem hrával, tady ještě je (smích).

Do Teplic byl před pár dny uvolněn Kuba Mikulenka. Další mládežník Daniel Packo je u vás na zkoušce. Určitě fajn, že mají kluci šanci se fotbalově někam posunout…

S Jakubem jsme se na chvíli potkali. Věděl jsem, že má k nám namířeno, takže jsme se setkali na chvíli na kávě a něco málo si řekli. Jde vidět, že i z Frýdku se dá dostat do ligového mužstva, takže nikdo nemusí klesat na mysli. Vlastně i mě se to podařilo, taky jsem s tím moc nepočítal a najednou se taková příležitost naskytla. Co jsem teď slyšel, tak i Danovi Bialkovi ta půlka sezony v Prostějově vyšla, takže jej berou na přestup. Paráda.

(foto: web FK Teplice)