Chotěboř Cup U13: Boj se soupeři i velký vedrem

F r ý d e k-M í s t e k - Valcíři mají za sebou výpravu na Vysočinu, kde reprezentovali klub na Chotěboř Cupu. Ve velkém vedru doplatili v základní skupině na menší produktivitu, v neděli si však v bronzové skupině vše vynahradili.

Horko, horko, horko. Asi tak bych se dal charakterizovat chotěbořský turnaj. Vlna veder se nevyhnula ani Vysočině a Valcíři se tak mimo soupeřů museli vypořádat i s tímto protivníkem. Los základní skupiny nám příliš nepřál a do skupiny přimíchal Teplice (konečné 3. místo), Liberec a jak se ukázalo, tak i pozdějšího vítěze Cidlinu/Nový Bydžov. Byť například právě proti Teplicím jsme odehráli velmi dobrý zápas.  V prvním dnu, jsme doplatili na své chyby a také na malou produktivitu. A když jsme odehráli třeba nejlepší zápas s Teplicemi a za stavu 2:1 pro soupeře jsme měli možnosti srovnat skóre, tak jsme bohužel inkasovali v poslední minutě dvakrát. Ale na kdyby se nehraje,“ litoval trenér Radek Šmíd. Ve základní skupině jsme uzmuli nakonec bod za remízu s Motorletem Praha a v neděli nás čekal boj o umístění v bronzové skupině.

Jestli byla pro Valcíře sobota hořká jako pelyněk, v neděli se osvěžili skvělými výkony. V bronzové skupině ani jednou neprohráli a co víc, ani jednou neinkasovali. Za Opavu nás odsoudilo jen horší skóre.  „Ve druhém dnu jsme hráli v bronzové skupině, tady jsme si trochu napravili náladu, ani jednou jsme neinkasovali, ale bohužel o skóre jsme byli horším týmem než Opava. Avšak musíme říct, že právě s tímto soupeřem jsme měli spoustu šancí na vstřelení gólu, připomněl kouč souboj se slezským soupeřem, s kterým se budeme potkávat i v soutěži.

V turnaji jsme nakonec obsadili 14. místo. I když to do bojů o medaile nevyšlo, trenér měl pro své svěřence slova chvály.  „Kluci zaslouží pochvalu zato, jak se museli vyrovnat s větším hřištěm, tak i zato, jak se poprali s velkým vedrem, které panovalo oba dny. Bylo to velmi náročné.“ Frýdecké-místecký lodivod ocenil i podporu z publika. „Poděkování zaslouží i rodiče, kteří neváhali takovou dálku za námi dorazit a povzbudit chlapce. My věříme, že kluci nabité zkušenosti přetaví v sezóně měrou nejvyšší.

ZÁKLADNÍ SKUPINA: MFK FM - Cidlina-Nový Bydžov 0:4, MFK FM - Motorlet Praha 0:0, MFK FM - FK Teplice 1:4 (Šuhajda, as.Novák), MFK FM - Slovan Liberec 0:3, 

BRONZOVÁ SKUPINA: MFK FM - Roudnice n.L. 1:0 (Mohelník, as.Michna), MFK FM - SFC Opava 0:0, MFK FM - Havlíčkův Brod 1:0 (Michna, as.Mravec), MFK FM - Chotěboř 4:0 (Michna, as.Novák, / Novák as.Michna, / Šuhajda as.Novák, / Horňák, as.Mravec).

KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ: 1. RMSK Cidlina/Nový Bydžov, 2. FK Pardubice červení, 3. FK Teplice, 4. FK Mladá Boleslav, 5. FK Pardubice bílí, 6. MFK Vítkovice, 7. SK Dynamo České Budějovice, 8. FC Slovan Liberec, 9. Bohemians Praha, 10. FK 11. Motorlet Praha, 12. FTA Acadamy, 13. SFC Opava, 14. MFK Frýdek-Místek, 15. SK Roudnice nad Labem, 16. FC Slovan Havlíčkův Brod, 17. FC Chotěboř.

SESTAVA MFK FM: Smolík - Janík, Pavelka, Mucha, Mohelník, Mravec, Galásek, Horňák, Michna, Šuhajda, Vaculík, Šištík, A.V. Novák, J. Schwarz. Trenéři: Radek Šmíd, Robert Schedling a Ján Balko.


Valcířská parta foto: fb mfkfm2008