Sympatické výkony mladších žáků proti Opavě a první body

F r ý d e k-M í s t e k - Středa nebyla jen ve znamení zápasů našich dorosteneckých týmů, o body bojovali i naši mladší žáci. A zápasy proti Opavě se jim povedly. U13 poprvé v sezóně zvítězila, U12 získala první bod.

U13 si vyšlápla na lídra tabulky

Valcíři v úvodním utkání proti Bílovci doplatili na neproměňování šancí. Proti Opavě si však střelecká mířidla vyladili dokonale. Váhu tří bodů a výkonu umocňuje fakt, že soupeř byl doposud suverénní. Nad Uničovem zvítězil 7:0 a nad naším přemožitelem z Bílovce pak 7:1. Náramně se nám povedl začátek. Už ve čtvrté minutě se trefil Marek Michna, na jehož trefu navázal o pár chvil později Dominik Mohelník. Slezský sice dokázal v polovině zápas srovnat, závěr ale patřil opět nám. Vítěznou branku vstřelil z pokutového kopu Filip Végh, pojistku přidal těsně před koncem Dalibor Šuhajda. „Vyrovnané utkání, kde rozhodlo proměňování šancí. Jsme pochopitelně rádi, že jsme byli v této činnosti ti lepší. Věříme, že se od tohoto zápasu odrazíme a navážeme na něj v dalších zápasech, komentoval zápas trenér Radek Šmíd.

5.k. SpSM Sever: MFK Frýdek-Místek - SFC Opava 4:2
Branky FM: Michna, Mohelník, Fil. Végh (pen.), Šuhajda.
Sestava FM: Kuchař, Stromšík - Šuhajda, Mucha, Mohelník, Pavelka, Fil. Végh (c), Mravec, Michna, A.V. Névák, Galásek, Macíček, J. Schwarz, Janík. Trenéři: Radek Smíd, Robert Schedling a Ján Balko.


U12 si připsala první bod

Zatímco proti Bílovci nebyli trenéři s výkonem svých svěřenců spokojeni, proti Opavě mohli chválit. Lipina si po sympatickém výkonu připsala první bod do tabulky. Proti nesmírně kvalitnímu soupeři navíc příšla o výhru až na konci utkání. „Chlapci nás potěšili. Na hřišti bojovali a zlepšili se snad ve všech činnostech. Nutno podotknout, že Opava je opravdu velice silná na míči a snaží se neustále kombinovat. O to více nás těší, že i s takovým soupeřem jsme odehráli výborné utkání a nedali hostům nic zadarmo. Chlapcům gratulujeme k prvnímu bodu v žákovské kategorii, honotil trenér František Hlavatík.

5.k. SpSM Sever: MFK Frýdek-Místek - SFC Opava 3:3
Branky FM: Čapanda, Maralík, A. Janošec.
Sestava FM: Skotnica, Feber - Bůžek, Staníček, Kačandy, Markusík, Vřesňák, Šigut, M. Volný, Tauš, Bušovský, A. Janošec, Cibulka, Čapanda, Maralík, Jarotek (c)