U13 zvítězila podruhé v řadě

F r ý d e k - M í s t e k - Sobota zavedla naše mladší žáky na dalekou cestu. Naším soupeřem byl totiž na jeho půdě Šumperk. U13 připsala druhou výhru v řadě, dobrý zápas odehrála i U12, tady to ale bohužel na body nevyšlo.

U13 pálila šance, výhra v Šumperku jí však neutekla

Po výhře v Opavě zamířili Valcíři do Šumperka, takže je čekala tradičně dlouhá cesta. Ta však rozhodně naši bojovnost neotupila. „Zápas s nejvzdálenějším soupeřem jsme zvládli, i když je určitě v naší hře co zlepšovat. Hlavně lepší řešení útočných situací, uvedli trenéři. Soupeři jsme nakonec vstřelili sedm gólů a po zásluze se radovali z výhry. Vstřelených branek mohlo být i více, ale Lipina se znovu prala se zakončením. „Opět to byl zápas, ve kterém jsme neproměnili obrovské množství příležitostí. V zakončení jsme zbrklí, což je škoda. Na tomhle musíme dále pracovat.

4.k. SpSM Sever: Šumperk - MFK Frýdek-Místek 3:7 (0:3, 1:2, 2:2)
Branky FM: Pavelka 2, Michna 2, Šuhajda, Janík, A.V. Novák
Sestava FM: Smolík (c) - Šuhajda, Mucha, Mohelník, Pavelka, Mravec, Michna, A.V. Novák, Galásek, Macíček, J. Schwarz, Janík. Trenéři: Radek Šmíd, Robert Schedling a Ján Balko.


U12 chybělo fotbalové štěstíčko

Znáte to, zápas se vám povede, dobře kombinujete, bojujete, se soupeřem držíte krok, ale přesto odcházíte jako tým, který prohrál. I takové zápasy samozřejmě jsou. A jeden podobný si prožila naše U12 v Šumperku. „Od letního působení v mladších žácích jsme odehráli svůj nejlepší zápas. Jsme rádi, že jsme herně dokázali navázat na kvalitní utkání s Opavou. S velmi kvalitním soupeřem jsme prakticky celé utkaní drželi krok,“ hodnotil trenér Martin Rojíček.

Sympatické výkony mladších žáků proti Opavě a první body

Ve vyrovnaném utkání jsme bohužel inkasovali první, a to zřejmě rozhodlo. V zápase se čekalo, kdo první obdrží branku, k naší smůle jsme to byli my. Kdybychom se ujali vedení my, mohl být výsledek opačný, řekl frýdecko-místecký lodivod, který měl ke svým svěřencům jen slova chvály. „Všichni kluci zaslouží velkou pochvalu, jak se po celé utkání urputně rvali s fyzicky vyspělejším soupeřem.“ Nezapomněl pak ani na početnou skupinu našich fanoušků. „Chtěli bychom poděkovat rodičům, kteří nás ve velkém množství do Šumperku přijeli podpořit a po celé utkání vydatně fandili!

4.k. SpSM Sever: Šumperk - MFK Frýdek-Místek 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Sestava FM: Feber, Skotnica - Menšík, Bůžek, Kačandy, Markusík, Vřesňák, Šigut, M. Volný, Cibulka, Janošec, Jarotek (c), Maralík, Čapanda, Bušovský, Tauš. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.