Historicky první bod pro juniorky

F r ý d e k-M í s t e k - Již ve druhém zápasu 3. ligy dorostenek vybojovaly naše juniorky historicky první bod. Stalo se tak na hřišti Kopřivnice po skvělé stíhací jízdě ve druhém poločase.

3.k. 3. Ligy dorostenek Morava sk. B: Kopřivnice - MFK Frýdek-Místek 5:5 (4:1)
Branky FM: Škanderová 3, Piechowicz, Sýkorová.
Sestava FM: Dužíková - Klimecká, Sýkorová (c), Nyklová, Ježová, Kovalová, Królová, Kaňoková, Leifertová, Tomanová, Piechowicz, Křížková, Škanderová, Michalinová, Sobarňová. Trenérka: Jana Sikorová.

Ve 3. kole 3. ligy dorostenek zajížděl náš tým juniorek do Kopřivnice a zažil další důležitý milník. Vybojoval totiž historicky první bod. Ale pojďme pěkně postupně. „Na soupeře jsme vletěli parádní kombinační hrou a tlakem, ovšem šance jsme neproměnili, ba naopak inkasovali. Jednou, podruhé, potřetí. Rvali jsme se, styl hry neměnili a byli trpěliví. Bohužel s koncovkou přicházela nezpevněná noha a málo zkušeností, i přesto jsme vytrvali a hráli si stále svůj fotbal, komentovala trenérka Jana Sikorová první část utkání. Do kabin se šlo za nepříznivého stavu, prohrávali jsme 1:4.

Valcířky se však rozhodně s tímto stavem nehodlaly smířit. „Zúžili jsme kádr a vše jsme vsadili na ofenzivu. Soupeři jsme tak motali hlavu, že nevěděl, kam dřív skočit. Bylo nás všude plno, makali jsme dozadu a hráli parádní ťukec dopředu. Nakonec může být soupeř rád, že uhrál bod. Kdybychom hráli ještě pět minut, vyhráli bychom, konstatovala koučka. Parádní stíhací jízda tak byla zakončena historicky prvním bodem. Hattrickem se navíc blýskla Nela Škanderová.

„Je nutno holky velmi pochválit. Je vidět, že co jim říkám si berou opravdu k srdci, protože prohrávat 1:5 a dotáhnout na 5:5 chce velmi silné osobnosti. A to je to, k čemu holky vedeme, aby byly silné a kreativní, bez toho to nejde! Svým klasickým heroickým výkonem se opět blýskla naše gólmanka, jež pochytala opět dobrých možná deset gólovek,chválila trenérka.