Los Marečkova memoriálu poslal Valcíře do skupiny smrti

F r ý d e k-M í s t e k - Velkou radost prožívali hráči naší U16 na začátku září. Po úspěšném penaltovém rozstřelu proti Slovácku slavili na domácí půdě postup do semifinálových skupin třináctého ročníku Memoriálu Vlastislava Marečka. Již nějaký čas známe naše soupeře. Los byl nelítostný a připravil nám protivníky nejtěžšího kalibru, zato však velmi atraktivní.

Memoriál Vlastislava Marečka pokročil z kvalifikačních kol do semifinálové fáze. 16 týmů bylo losem rozděleno do čtyř skupin. V nich se proti sobě nejlepší celky kategorie U16 utkají dvoukolově doma, venku. Vítězové jednotlivých skupin pak postupují do dubnového finále. Valcíři se probojovali do semifinálových skupin naposledy v sezóně 2017/18, nyní tedy na tento úspěch navázali. V tehdejší semifinálové skupině D jsme se střetli s Hradcem Králové, Baníkem Ostrava, Duklou Praha a nakonec obsadili čtvrté místo. Tentokrát k nám bylo los ještě přísnější. Sparta Praha, Viktoria Plzeň a Baník Ostrava, to mluví samo za sebe.

Zápasy v semifinálových skupinách se tradičně hrají od listopadu do března, to jest od skončení podzimních částí soutěží do jejich jarního začátku. Jak dobře víte, situace aktuálně není vzhledem ke koronaviru nejrůžovější, všechny sporty dostaly stopku. Je tedy otázkou, jak to s harmonogramem zápasů bude. Věřme, že se situace brzy zlepší a utkání se budou moci odehrát. Na závěr zmíníme, že minulý ročník Memoriálu Vlastislava Marečka ovládl Baník Ostrava, který ve finále porazil Slavii Praha. Bronz brala Sparta Praha.