Frýdeckomístecká stopa v Evropské lize

F r ý d e k-M í s t e k - Pokud pozorně sledujete fotbalové dění, jistě vám neuniklo, že v posledních dnech si připsali debuty v evropských pohárech dva liberečtí hráči, kteří prošli Frýdkem-Místkem. Brankář Lukáš Hasalík a odchovanec Valcířů Michal Fukala.

Svoji premiéru nejprve zažil zkušenější ze zmíněného dua. Obránce Michal Fukala zasáhl do svého prvního pohárové utkání v Evropě 29. října v zápase základní skupiny Evropské ligy v Bělehradu. Do zápasu se dostal dvacetiletý bek, který udělal první fotbalové krůčky ve Frýdlantu nad Ostravicí, až v samém závěru zápasu. Červená hvězda porazila Liberec vysoko 5:1. I těch pár vteřin ale bylo jistě pro Michala velmi cenných. Vždyť, kdo by nechtěl zažít pohárovou atmosféru.

Devatenáctiletý brankář Lukáš Hasalík se dočkal o týden později a minutáž byla ta největší, jaká mohla být. Velkou část kádru Slovanu vyřadil pozitivní test na Covid a otevřela se tak šance mladíkům. Jelikož byla kvůli zmíněným okolnostem ze hry jednička Filip Ngueyen i dvojka Milan Knobloch, mezi tři tyče se 5. listopadu proti Hoffenheimu postavil právě Lukáš. Připomeňme, že do Frýdku-Místku přišel z Nového Jičína a postupem času se stal teprve v šestnácti letech jedničkou prvoligového týmu U19. To samozřejmě nezůstalo bez povšimnutí, když se tak v roce 2018 tehdejší trenér brankářů Frýdku-Místku Marek Čech stěhoval do Liberce, vzal nadějného gólmana s sebou.

Zápas v Hoffenheimu byl pro Lukáše vůbec prvním mistrovským za A-tým Liberce. Domácí nakonec zvítězili 5:0, což se však dalo při síle soupeře a velké absenci v kádru Liberce čekat. I tak to byl velký zážitek. „Je to můj první soutěžní start v profesionálním fotbale a hned takhle zostra. Ale moc jsem si to užil, už jen zahrát si na takovém stadionu je zážitek, bylo to ještě umocněno tím, že se jednalo o zápas skupiny v Evropské lize, což je pro mě pořad neuvěřitelné. Je to splněný sen, komentoval pro web mfkf-m.cz.

A jak vzpomíná na působení ve Frýdku-Místku? „Jen v tom nejlepším. Na Frýdek nedám dopustit. Strávil jsem tady krásné roky, byl jsem tady moc spokojený a našel jsem si tady spoustu kamarádů, se kterými se bavím doteď. Pokaždé, když jedu na Moravu, tak za nimi jedu. Vzpomínám moc rád na všechny trenéry, kteří mě posunuli dál v mé kariéře. Kdyby mě tehdy neoslovil trenér Radek Šmíd, ať přijdu na zápas za Frýdek, třeba bych teď už ani fotbal nehrál. Takže vnímám Frýdek jako ten důležitý schůdek, bez kterého bych nebyl v Liberci. Jsem Frýdku-Místku vděčný za to, že mi dal šanci tam chytat a zdokonalovat se,“ vzpomněl také na nynějšího šéftrenéra žáků a manažera mládeže Frýdku-Místku Radka Šmída. Ostatně liberecký brankářský dres Lukáše visí v kanceláři šéftrenérů mládeže, což mluví za vše.

ROZHOVOR S LUKÁŠEM HASALÍKEM SI MŮŽETE PŘEČÍST NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH MFKF-M.CZ 

×
Dnes v 15:00 | A-tým
ČSK Uherský Brod
FK Frýdek-Místek