Slezan i Válcovny, Lubomír Knapp slaví kulatiny!

F r ý d e k-M í s t e k - Po 60. narozeninách Pavla Hajného tu máme vzápětí další kulaté jubileum. 70. narozeniny dnes slaví bývalý záložník Slezanu a Válcoven Lubomír Knopp. Fotbalista, který zažil slavnou zlatou éru Baníku Ostrava, s nímž získal třikrát mistrovský titul. Přejeme vše nejlepší a gratulujeme!

Lubomír Knapp je rodákem z Prostějova. Fotbalovým osudem se mu však stalo Slezsko. Z Prostějova, kde fotbalově začínal, totiž přestoupil ještě v dorosteneckém věku do Slezanu Frýdek-Místek, kde hrával třetí ligu. Odtud už to pak bylo jen kousek do Baníku Ostrava, pro který si jej vyhlédl trenér Pospíchal. S Baníkem prožil jeho nejslavnější časy klubové historie. Získal s ním tři mistrovské tituly v sezónách 1975/76, 1979/80 a 1980/81. Musíme pochopitelně přidat i československý pohár z roku 1979. Celkově odehrál za Baník takřka 250 utkání a vstřelil 43 branek. Není tajemstvím, že v Ostravě byl pro svoje pevné nervy specialistou na pokutové kopy.

Prvoligovou kariéru pak zakončil na rodné Hané. V roce 1983 oblékal na krátký čas dres Sigmy Olomouc. Po této sezóně se pak ještě jednou vrátil do Frýdku-Místku, tentokrát však do Válcoven. Za Valcíře odehrál dvě druholigové sezóny a vstřelil šest branek. Lubomír Knapp měl díky svým dobrým výkonům možnost hájit také reprezentační dres. Účast na velkých akcích mu však zhatila smůla. O zlaté ME 1976 ho připravilo zranění, o další zlatý turnaj na OH 1980 v Moskvě pak statut profesionála. Fotbal za Válcovny a Baník hrával i jeho syn Lubor.

×
Dnes v 15:00 | A-tým
ČSK Uherský Brod
FK Frýdek-Místek