Denis Němec / U17: Nejlepší střelec? Člověka to nabije!

F r ý d e k-M í s t e k - Nejlepším frýdeckomísteckým dorosteneckým střelcem zkráceného podzimu se stal útočník U17 Denis Němec. Ten si připsal v souhrnu se zápasy za U16 devět branek a navázal tak na frýdlantskou stopu, předchozí kanonýrské tabulce totiž dlouho vládl Sebastian Šeba. Oba dva hráči přitom začínali s fotbalem ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Táta ve mě vždy viděl potenciál útočníka

Covid je asi nejskloňovanějším heslem tohoto roku, tak začněme tím, která pauza byla horší, jarní, nebo ta nynější?
Ta podzimní, protože jsme nabrali kondičku, nějaké zápasy jsme odehráli a pak se naráz zase přestalo.

Ale určitě jste měli individuální plány?
Plány jsme samozřejmě měli, ale není úplně jednoduché se k tomu dotlačit, nikoho nebaví běhat sám. Společné tréninky jsou společné tréninky.

S devíti góly ses stal nejlepším dorosteneckým střelcem, sledoval si to průběžně nějak?
Nečekal jsem to, sledoval jsem bilanci v U17, ale ten zbytek moc ne. Takže mě to poměrně překvapilo. Potěší to, člověka to nabije. Škoda, že se nesmělo hrát.

Gólů mohlo být asi více, ale i na podzim tě trápilo zranění...
Na zranění mám velkou smůlu. Snažil jsem se tomu předcházet, ale v zápase to moc neovlivníte, do soubojů jsem chodil pořád naplno.

Teď střílíš góly, ale začínal si jako záložník...
Dříve jsem hrával defenzivního záložníka, ale po příchodu z Frýdlantu do Frýdku-Místku jsem hrával na ofenzivních postech. Táta ve mě vždy viděl velký potenciál v podobě útočníka.

Bral bys návrat na post defenzivního záložníka?
Pochopitelně mě to baví více v útoku. (s úsměvem)

S bráchou si pomáháme navzájem

Máš za sebou první půlrok v dorostu, rovnou v U17, pociťoval si nějaký rozdíl oproti žákovské kategorii?
Většinou hrajeme proti klukům, s kterými jsme se potkávali v předchozích kategoriích. Rozdíl je v tom, že po přesunu do U17 mám nové spoluhráče. Ale není ta taková změna, jelikož všechny znám, protože tam hraje brácha.

Rozdíl jsem myslel i v tempu, celkově ve hře...
Ani mi to tak nepřijde, akorát top kluby hrají náročnější fotbal.

Zmínil si bráchu, kdy jste spolu naposled hráli?
Naposled ještě ve Frýdlantu (foto vpravo ve žlutých dresech pozn. red.).

Jaké to je nyní nastupovat společně za U17?
Fajn, ale ještě jsme tolik zápasů pospolu neodehráli. Myslím, že v základní sestavě to byl tak jeden zápas.

Počítám, že o fotbalu se spolu bavíte i mimo hřiště?
Jasně, pomáháme si navzájem, v čem se můžeme zlepšit.

Když jsem si povídal s Vojtou Míčkem, říkal, že se s bráchou někdy docela drsně popichují, jak je to u vás?
Samozřejmě se někdy popichujeme, ale pořád tak nějak ve srandě, v nadsázce.

Jak hodnotíš celkově půlrok v U17. Máte kvůli posunům v dorosteneckých kádrech hodně mladý tým…
Nemáme tak široký kádr, což je asi největší nevýhoda. Když pošle soupeř do hry pět nových chlapů a my máme na střídačce jen dva, je to znát. Vzpomínám například na zápas v Olomouc, kdy jsme po první půli vedli. Sigma ale ve druhé půli poslala do hry šest čerstvých hráčů a v podstatě nás uhnala.

Celkově si s výkony U17 spokojený?
Myslím, že jsme předváděli dobré výkony. Akorát jsme párkrát nechytli začátek zápasů, což nás bohužel stálo výsledek hned v úvodu. Nebo jsme měli zápas dobře rozehraný, ale už jsme byli vyšťavení.

Můžeme zviditelnit klub i sami sebe

Teď pojďme k Marečkovu memoriálu, ve kterém jste z U16 postoupili do semifinálových skupin. Co říkáš na skupinu (Sparta Praha, Plzeň, Baník Ostrava pozn. red.)?
(s úsměvem) Co na to říct, můžeme jedině překvapit.

Bral bys raději lehčí skupinu nebo bereš raději tuto těžší, atraktivnější?
Alespoň se můžeme ukázat, předvést. Zviditelnit klub i sami sebe. Beru to tedy tak, že bych raději těžší skupinu. Bylo by fajn skončit ve skupině třeba na třetím místě..

Proti Spartě si měl možnost hrát už v minulé sezóně, kdy hrála v Praze U15 přípravný zápas. Je pravděpodobné, že bude mít Sparta podobný kádr, je možné uspět?
Hrát se s ní určitě dá. Největší rozdíl je v tom, že se v těchto klubech se koncentrují nejlepší hráči z celé České republiky.

Vy jste si "odskočili" na Marečka z U17, tak jaké to je se vrátit v podstatě do "své" kabiny?
S klukama se samozřejmě hodně dobře známe, s některými chodím do školy. Pořád jsme v kontaktu, pořád si chodíme zakopat, takže nám to na hřišti jde dobře.

Když byla možnost, odehrál si nějaké zápasy za U16 i v divizi. Užíváš si to v uvozovkách v U16 více, jelikož pokud jste v nejsilnější sestavě, jste většinou favority?
Je to příjemnější, když si můžete více zaútočit. V U17 jdeme do utkání mladým kádrem proti zkušenějším týmům, což samozřejmě znamená, že více bráníme.

Vy jste s bráchou z Frýdlantu, kde jste i s fotbalem začínali. Trochu se může nabízet paralela s bratry Fukalovými, asi by ses nebránil takové cestě zahrát si třeba jako Michal první ligu?
Napodobit Michalovu cestu by bylo pochopitelně pěkné, kdo by nechtěl. Táta vlastně oba bráchy Fukalovi trénoval ve Frýdlantu, ve Frýdku je zase trénoval Radek Šmíd, mě také, takže se to třeba zopakuje.

Ptám se každého, stejné to bude i u tebe, máš fotbalový vzor?
Teď momentálně Erling Haaland.

Sledoval si ho už, když hrál za Salzburg?
Fandím Liverpoolu, a právě když hrál Salzburg proti němu, tak jsem si ho hned všiml a od té doby ho sleduju. Inspiruje mě, má perfektní náběhy, v tom bych se chtěl zlepšit.

×
Dnes v 15:00 | A-tým
ČSK Uherský Brod
FK Frýdek-Místek