MFK F-M z.s. a Baník Ostrava oznamují spolupráci!

O s t r a v a / F r ý d e k-M í s t e k - MFK Frýdek-Místek a FC Baník Ostrava jsou kluby s bohatou historií a velkou fotbalovou tradicí, nyní je bude spojovat i vzájemná spolupráce. Aktuálně na úrovni mládeže, do budoucna i s vizí kooperace v mužské kategorii.

Smlouvu o sportovní spolupráci uzavřely v uplynulých dnech FC Baník Ostrava na straně jedné a MFK Frýdek-Místek, z.s., na straně druhé. Obě strany si slibují prohloubení spolupráce ve výchově mladých hráčů ve frýdecko-místeckém klubu s perspektivou dalšího uplatnění v FC Baník Ostrava.

„Frýdek-Místek jsme vždy vnímali jako město s mimořádnou fotbalovou základnou. O to více si dohodnuté vzájemné spolupráce ceníme. Jsem přesvědčen, že bude prospěšná jak pro MFK Frýdek-Místek, z.s., tak pro Baník Ostrava,“ uvedl Roman Holiš, předseda Akademie FC Baník Ostrava.

Jedním z bodů spolupráce mezi oběma kluby je koordinace pohybu hráčů mezi MFK Frýdek-Místek, z.s. a Baníkem Ostrava. „Baník se tímto okamžikem stává sportovním partnerem našeho klubu, s vizí budoucí spolupráce i v mužské kategorii, přičemž zdravá sportovní rivalita mezi jednotlivými družstvy obou klubů zůstává nenarušena. Trvalá užší komunikace a spolupráce mezi námi a Baníkem a z toho plynoucí a smlouvou navíc garantovaná větší možnost uplatnění pro naše talentované odchovance v tak významném klubu, jakým Baník je, je velmi silným motorem a zárukou úspěšného fungování našeho klubu,“ řekl Radim Mamula, předseda MFK Frýdek-Místek,z.s. Jednání se účastnil také náměstek primátora města Frýdek-Místek Radovan Hořínek.