Vojvodík: Opět normální trénování? Skvělá zpráva!

F r ý d e k-M í s t e k - 4. května bylo Výkonným výborem FAČR rozhodnuto o předčasném ukončení soutěžního ročníku 2020/21, 10. května pak je umožněno opět trénovat společně až ve třiceti lidech. Na všechny tyto okolnosti jsme se zeptali šéftrenéra mládeže Romana Vojvodíka. Řeč byla i o funkci u A-týmu.

4. května bylo oficiálně rozhodnuto, že je předčasně ukončen soutěžní ročník 2020/21, jak jste na toto rozhodnutí reagoval?
Chtěl bych říct, že hlavně nikdo nečekal, že když se v říjnu pozastavily soutěže a pak i tréninky, že to bude trvat takovou dobu. Postupem času ale bylo jasné, že se soutěže nemohou dohrát, bylo jen otázkou času, kdy to bude oficiální. Bylo by velmi složité se na závěr sezóny připravit bez pořádného tréninkového procesu, riziko zranění by rozhodně bylo nemalé.

Už druhá sezóna, která byla předčasně ukončena...
Bohužel, ale to se nedá nic dělat, věřím, že nadcházející sezóna již proběhne v pořádku. Pokud by měla být stejná jako tato, byla by to hlavně pro mládež velká katastrofa. Už takhle mládežníci ztratili spoustu drahocenného času.

Na druhou stranu odpadly možné starosti, U19 by nejspíše čekal boj o záchranu...
Bavili jsme se už v předešlých rozhovorech, že tento ročník byl opravdu svízelný, ale nechtěl bych se k tomu už moc vracet. Je samozřejmě škoda, že se nemohlo hrát, věřím, že i tak bychom vše zvládli. Chtěl bych všem klukům moc poděkovat za jejich přístup. Hlavně pro mladé kluky, kteří tvořili většiny kádru, to byla velká škola, z čehož budeme těžit v dalších sezónách. Stejně bych chtěl poděkovat všem mládežnickým trenérům a vedení za jejich práci, i díky nim se nám povedlo zvládnout i složité chvíle.

Dobrou zprávou je, že se už může normálně trénovat?
To je jednoznačně skvělá zpráva! Trénovali jsme samozřejmě i doposud, ovšem ve velmi omezených podmínkách, individuálně, pak ve dvojících, pak v menších skupinách. Teď už to konečně bude mít tu potřebnou úroveň.

Na závěr pojďme k A-týmu, zde budete působit v pozici druhého asistenta...
Ano, je to tak. Budu vlastně takovým můstkem mezi dorosteneckou kategorií a A-týmem. Těším se na vzájemnou spolupráci, věřím, že to bude klapat, v mládeži máme spoustu nadějných fotbalistů, bude to pro ně motivace.

TOPlist